Leidykla „Nieko rimto“ Vilniaus knygų mugėje pristatys naujausias knygas ir du Švedijos vaikų rašytojus

Pagrindinis šį savaitgalį vyksiančios Vilniaus knygų mugės akcentas – vaikų literatūra. Leidykla „Nieko rimto“, leidžianti iliustruotas knygas vaikams ir paaugliams, šiemet pristatys net 9 naujas knygas, 3 kompaktines plokšteles ir pakvies mažuosius mugės lankytojus ir jų tėvelius į keturis renginius. Leidyklos kvietimu mugėje viešės du vaikų rašytojai iš Švedijos.

Vasario 22 d. 17.00 Vaikų scenoje naujausią savo autorinę knygelę „Ambrozijus pradeda pirmas“ pristatys dailininkė Sigutė Ach.

Mugės lankytojai taip pat galės įsigyti naujai išleistą debiutinę dailininkės knygą „Ambrozijus, Purkius ir angelas“ bei pagal ją sukurtą kompaktinę plokštelę.

Vasario 23 d. 17.00 Vaikų scenoje vyks naujų Ulfo Starko knygų lietuvių kalba pristatymas. Autorių kalbins rašytoja Gintarė Adomaitytė ir vaikų literatūros kritikas Kęstutis Urba. Po pristatymo rašytojas 30 min. bus leidyklos „Nieko rimto“ stende, 5 salėje.

Ulfas Starkas (g. 1944), vienas iš žymiausių šiuolaikinių Švedijos vaikų ir paauglių rašytojų, parašė keliasdešimt knygų vaikams ir paaugliams, pagal jo knygų siužetus pastatyta filmų, jo kūryba įvertinta reikšmingais švedų ir tarptautiniais apdovanojimais, pvz.: Astridos Lindgren, Vokiečių vaikų ir jaunimo ir kitomis premijomis; jis nominuotas H. Ch. Anderseno medaliui. Ulfo Starko kūryba išversta į daugelį užsienio kalbų. Lietuvių skaitytojams turbūt jau žinomos jo knygos „Tegu baltieji lokiai šoka“ (1998), „Ištižėliai ir pramuštgalviai“ (1999) ir „Stebuklingi mano draugo Persio sportiniai batai; Mano draugas šeichas Sturebiu“ (2003). Per šių metų knygų mugę leidykla „Nieko rimto“ pristatys net tris naujas rašytojo knygas: apysaką paaugliams apie tėvo ir sūnaus santykius „Sikstenas“, truputį jaunesniems skaitytojams skirtą istoriją „Murkšlinas ir Turkšlinas“ ir paveikslėlių knygą jauniesiems skaitytojams „Stebuklingasis berniukas“, iliustruotą suomių dailininko Markuso Majaluomos.

Vasario 24 d. 12.00 Vaikų scenoje vyks teatralizuotas Šarlio Pero pasakų knygos ir kompaktinės plokštelės pristatymas. Vaidinimą pagal Pero pasaką „Asilo oda“ rodys aktorių trupė „Teatriukas“. Dalyvaus knygos vertėja Ramutė Skučaitė, vaikų literatūros kritikas Kęstutis Urba ir dailininkė Sigutė Ach.

Vasario 25 d. 14.00 Vaikų scenoje vyks susitikimas su švedų vaikų rašytoja Jujja Wieslander. Rašytojos knygeles apie Mamulę Mū pristatys Vita Mozūraitė ir vaikų literatūros kritikas Kęstutis Urba. Renginį organizuoja Švedijos ambasada Lietuvoje ir leidykla „Nieko rimto“. Po renginio autorė dalys autografus leidyklos „Nieko rimto“ stende, 5 salėje.

Jujja Wieslander (g. 1944) daugiau kaip dvidešimt metų dirbo kartu su savo vyru Tomu (1940-1996). Knygelių apie išradingąją karvutę, vardu Mamulė Mū, ir jos draugę Varną seriją sudaro šešios paveikslėlių knygos ir du ilgesnių istorijų rinkiniai. Švedijoje istorijos apie Mamulę Mū ir Varną yra labai populiarios ir mėgstamos vaikų bei suaugusiųjų.

Dabar su Mamule Mū turės progos susipažinti ir Lietuvos vaikai. Leidykla „Nieko rimto“ tik ką išleido paveikslėlių knygelę „Mamulė Mū“, sudarytą iš dviejų istorijų: „Mamulė Mū supasi“ ir „Mamulė Mū susižeidžia“. Taip pat pristatysime šmaikščią, žaismingą, linksmą ir išties talentingai išverstą dešimties atskirų istorijų knygą „Mamulė Mū laipioja po medžius“. Knygeles apie Mamulę Mū iliustravo švedas Svenas Nordqvistas, lietuvių skaitytojams jau pažįstamas savo pieštais smagiais personažais dėdule Petsonu ir katinu Findusu.

Pasaulinio garso lietuvių iliustratoriaus Kęstučio Kasparavičiaus gerbėjus nudžiuginsime jo naujausia autorine knyga „Braškių diena“, o šeštadienį, vasario 24 d. 15 val. leidyklos stende lankysis pats autorius. Žurnalo „Laimiukas“ draugai galės įsigyti linksmą ir gražiai iliustruotą vaikų anekdotų knygelę „Mažieji Laimiuko juokai“. Dar viena leidyklos naujiena – kompaktinė plokštelė pagal Džanio Rodario „Pasakas telefonu“.

Visas naujausias ir anksčiau išleistas knygas bus galima įsigyti leidyklos „Nieko rimto“ stende 5.B05.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Renginiai su žyma , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.