Tai svyra jis ar ne?

Klaipėdos apskrities viršininko administracijos statybų priežiūros specialistai atliko papildomus geodezinius Gandrališkių kvartale statomo dangoraižio matavimus.

Patikra atlikta po to, kai „Vakarų ekspresas“ kreipėsi į apskrities administracijos Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros skyrių, idant pagaliau būtų atsakyta į daugelio klaipėdiečių būgštavimus dėl neva svyrančio ar smunkančio daugiaaukščio.

Specialistų išvados skelbia, kad jokie pastato poslinkiai nustatytų normų neviršija.

Stebi situaciją

Klaipėdos apskrities viršininko administracijos Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros skyriaus (TPSVP) vyriausioji specialistė Dainora Bernotavičienė pranešė, kad vasario 17 dieną papildomi geodeziniai matavimai buvo atlikti kartu su licencijuotos J. S. Sulžicko įmonės atstovais.

„Tikrinant vertikaliai, pagal fasado apdailą, nustatyti pastato kampų svyravimai 3 centimetrų ribose. Pastato aukštis yra 112 metrų. Jei pastatas pakryptų, tarkim, penkių laipsnių kampu, jo pakrypimas horizontaliai siektų 9,8 metro“, – realybę ir kalbas palygino D. Bernotavičienė.

Tuo tarpu pastato sėdimas, anot jos yra natūralus ir neišvengiamas reiškinys.

„Šio pastato sėdimas stebimas nuo 2005-ųjų gruodžio 18 dienos. Šių metų sausio 15-osios duomenimis, pastatas tolygiai jau sėdo 26 milimetrus, o projekte numatytas galimas 80 milimetrų sėdimas. Taigi pastatas tikrai nesmenga į žemę“, – ramino specialistė.

Be to, specialistai apžiūrėjo ir penkioliktąjį dangoraižio aukštą, bet pastato skilimo požymių, apie kuriuos pastaruoju metu lyg avilys dūzgia klaipėdiečiai, nepastebėjo.

Statybų nestabdė

D. Bernotavičienės teigimu, dangoraižio statybos priežiūrą atliko samdyti techniniai prižiūrėtojai Povilas Petrutis, vėliau – Stanislovas Jurkus. „Ypatingų pastabų dėl specialistų darbo neturėjau, teko tik atkreipti dėmesį į statybos dokumentacijos pildymą“, – sakė TPSVP skyriaus atstovė.

Be to, D. Bernotavičienės paneigė gandus, esą dangoraižio statybos darbai buvo sustabdyti: „Statybos darbų nebuvau sustabdžiusi nė karto“.

Specialistė atmetė ir kalbas, neva Gandrališkių dangoraižis tikrintojų dėmesio sulaukė vos kelis kartus: „Objektas tikrintas aštuonis kartus. Apie tai byloja penki įrašai statybos darbų žurnale ir trys statybos patikrinimo aktai“.

Jos teigimu, kadangi pastatas yra ypatingas savo konstrukcijomis, o miestiečiai vis nerimauja, dangoraižio statytojams – bendrovei „Plienas“ pasiūlyta atlikti statinio laikančiųjų konstrukcijų ekspertizę (būklės patikrą) ir nuolat stebėti konstrukcijų pokyčius pagal eksperto rekomendacijas.

„Nesąmonės!“

Sužalota darbuotojo akis ir barniai dėl broko su fasado apdailos darbus atliekančia įmone – tai esą didžiausi nemalonumai, su kuriais teko susidurti dangoraižio Gandrališkėse statytojams, – tikino bendrovės „Plienas“ vadovas Gediminas Bartkevičius.

Jie teigė nesuprantantis, kam gali būti paranku skleisti gandus apie Gandrališkių dangoraižį ne tik Klaipėdoje, bet ir visoje Lietuvoje.

Pastaruoju metu redakciją atakuoja ir anonimai, ir prisistatantys skaitytojai dėl neva tragiškos situacijos Gandrališkių dangoraižyje. Esą dėl darbų broko buvo sustabdytos statybos. Ar tai tiesa? – paklausėme paties G. Bartkevičiaus.

Statybos darbus užbaigėme dar praėjusių metų lapkričio 18-ąją. Dabar spartinami apdailos darbai, ant stogo sumontuota fasado plovimo sistema, iki 18-ojo aukšto įjungtas šildymas bei kondicionavimo ir ventiliacijos sistema. Visus vidaus apdailos ir inžinerinius darbus, kuriuos šiuo metu atlieka 80 žmonių, ketiname užbaigti iki birželio mėnesio, o vasaros viduryje turėtų prasidėti butų apdaila.

Kalbama, kad potencialūs pirkėjai, sužinoję apie dangoraižio problemas, nutraukia sutartis ir atsiima avansus…

Netiesa. Šiuo metu yra parduota per 50 procentų butų ir nė vienas pirkėjas neatsisakė. O tarp jų, beje, yra ne tik klaipėdiečių ar kituose Lietuvos miestuose gyvenančių žmonių, bet ir užsieniečių – rusų, danų, kinų, olandų ir italų.

Dar kalbama, kad po paskutinio uragano dangoraižis pakrypo penkių laipsnių kampu, svyruoja ir šiaip sparčiai smenga į žemę.

Aš negaliu suprasti, kam į galvą šauna tokios nesąmonės?! Mūsų bendrovė statybų rinkoje dirba 17 metų, ir jūs nerasite nė vieno žmogaus, kuris pasakytų, kad mes darėm broką. Be to, mes gi ne vieni dangoraižį statėm. Pavyzdžiui, pusantrų metų ruošto konstrukcinio projekto, kainavusio pusę milijono litų, autoriai – bendrovė „Ribinis būvis“, konkurso būdu buvo išrinktas ir rangovas pamatams. Juo tapo bendrovė „Vilniaus rentinys“.

Viskas buvo kruopščiai apgalvota. Juk nuo idėjos gimimo praėjo ketveri metai. Jau pavargau kartoti, kad naudojome pačias pažangiausias technologas: pastatą laiko gelžbetoninės konstrukcijos, naudojamas betonas – aukščiausios kokybės, pamatai įleisti į dešimties metrų gylį, pastatas stovi ant 138 gręžtinių polių. Dangoraižis sveria apie 60 tūkstančių tonų, kiekvieno polio galima apkrova – 600 tonų, o realiai yra tik 300 tonų, nors poliai gavo jau 98,5 procento viso svorio.

Visi nauji statiniai „sėda“, o kas vyksta su Gandrališkių dangoraižiu?

„Sėda“, bet nežymiai. Kitaip ir negali būti, kai tyrinėjimus atliko trys geologų komandos. Padarius kokių 100 metrų gylio gręžinį, dar didesnį dangoraižį nei šis galima net ant vandens pastatyti, o mūsiškis savo pagrindais remiasi ne į vandenį, o nuo ledynmečio epochos išlikusį ypatingai kietą moreninį gruntą.

Tai iš kur galėjo kilti visi tie gandai?

Neįsivaizduoju. Aš – ne žvalgybininkas, o statybininkas. Gal jie kyla dėl to, kad šis pastatas – pirmasis toks aukštas gyvenamasis namas ne tik Klaipėdoje, bet ir visoje šalyje. O naujovės pas mus sunkiai skinasi kelią.

Tiesa, prisipažinsiu, kad vis dėlto nemalonumų statybos metu neišvengėme – buvome rimtai susibarę su fasado apdailos darbus atliekančia bendrove „Fasado artelė“. Tačiau ji geranoriškai reagavo į mūsų pastabas ir visą broką ištaisė.

Be to, vienam darbuotojui į akį įkirto nuo armatūros atskilęs metalo krisliukas. Tai – didžiausia nelaimė per visas statybas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Statyba su žyma , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.