Tik 30 proc. Baltarusijos gyventojų pritaria sąjungos su Rusija idėjai. Tokius skaičius pateikė pats šalies prezidentas Aleksandras Lukašenka, kurį citavo „Echo Moskvy”.
Prezidento teigimu, toks požiūris tarp baltarusių įsivyravo dėl politikos, kurią vykdo Rusijos valdžia, A. Lukašenkos žodžiais, „veržianti kilpą apie Baltarusijos kaklą”.
„Apie kokią sąjungą galima kalbėti, kai gamyklai, kolektyviniam ūkiui ar privačios įmonės savininkui Rusijoje sudaromos privilegijuotos sąlygos, o dujas jis gauna triskart pigiau?” – dėstė A. Lukašenka. Jo įsitikinimu, sąjunginės valstybės ateitį lems Maskvos veiksmai.
Mėnesio pradžioje paskelbti Rusijoje atlikti viešosios nuomonės tyrimai parodė, kad Rusijos ir Baltarusijos valstybės sąjungos idėją vis mažiau remia ir Rusijos gyventojai.
Prieš dvejus metus sąjungos, kurioje abi valstybės būtų lygiateisės, sukūrimui pritarė 39 proc. Rusijos gyventojų, tačiau dabar tokių yra dešimčia procentų mažiau.