Praretintos sniego kasėjų gretos

Į Saporo sniego skulptūrų festivalį kauniečių menininkų delegacija, kurios veidas – Nacionalinės premijos laureatas Robertas Antinis, šiemet pirmą kartą vyks be Savivaldybės valdininkų palydos

Kurti skulptūrą iš sniego Kaunas šiemet į Japoniją deleguoja komandą, kurios pagrindinis veidas – Nacionalinės premijos laureatas, skulptorius Robertas Antinis. 57-us metus Sapore rengiamame sniego skulptūrų festivalyje dekoratyvias formas iš presuoto sniego kuria įvairių profesijų, net ir virėjų, komandos.

„Saporo sniego skulptūrų festivalis – tai ne Venecijos bienalė“, – žino R.Antinis, todėl modeliu, pagal kurį bus gaminama sniego skulptūra, pasirinko prieš dešimt metų sukurtą, aiškių formų savo skulptūrą „Dviese“. Dvi viena priešais kitą sutūpusios, galvas užvertusios figūros neapsunkins japonų smegenų čia paslėptos antrosios ar trečiosios kūrinio prasmės paieškomis. Nors būtent daugiaprasmė raiška ir konceptualūs projektai R.Antiniui šiuo metu yra įdomiausi. „Festivalyje gimsta žmonių poilsiui skirti kūriniai, todėl trumpam teks sugrįžti į savo senesnės raiškos sritį“, – aiškino skulptorius.

Sapore R.Antiniui talkins du Kauno dailės instituto studentai – Tadas Maksimovas ir Šarūnas Stirbys. Iš presuoto sniego kubo, kurio viena kraštinė – trys metrai, kauniečių skulptūra bus gaminama vasario 3-9 dienomis. Sniego skulptūrų festivalis Sapore truks dvi savaites, jo metu sulaukiama apie 6 mln. turistų. Tiesa, tuo pat metu Sapore dar vyksta keletas žiemos renginių: Ledo skulptūrų festivalis, miesto lėšomis sukurtų didžiulių sniego skulptūrų – pasaulio skulptūros šedevrų kopijų pristatymas, veikia moksleivių sniego skulptūrų zona.

Sniego skulptūrų festivalio rengėjai apmoka penkiolikos jame dalyvaujančių komandų pragyvenimo išlaidas. R.Antinio, T.Maksimovo, Š.Stirbio bilietams, draudimo ir kitoms būtiniausioms išlaidoms padengti 18 tūkstančių litų skyrė Kauno savivaldybė.

Kauniečių sniego kasėjų kandidatūros išrinktos ne paskelbus konkursą, o Kauno dailės instituto skulptūros studijos pasiūlymu. Su KDI Kauno savivaldybė yra pasirašiusi bendradarbiavimo sutartį.

Ketvirtą kartą į Saporo sniego skulptūrų festivalį vyksiančios Kauno delegacijos sudėtyje pirmą kartą nėra Savivaldybės valdininkų. „Dėl nevienareikšmiškų nuomonių apie šias valdininkų keliones šiemet Savivaldybės atstovų Kauno delegacijoje nebus. Tačiau kauniečių dalyvavimą sniego skulptūrų festivalyje vadiname svarbiu. Su Japonijos šiaurėje esančia Hokaido sritimi yra užsimezgę glaudūs ryšiai. Pernai Kauno vadovas buvo priimtas į Žiemos miestų merų asociaciją“, – aiškino Kauno vicemerė Adelė Echodienė, kuriai pagal valdininkų „išpuoselėtą“ tradiciją šiemet būtų buvusi eilė vykti į Saporą.

Trejus metus į Saporą Kauno menininkus lydėję valdininkai savo ten nuveiktų darbų rezultatais vis dar negali pasigirti. Savivaldybės Užsienio ryšių skyriaus atstovė pranešė, kad po šių vizitų padaugėjo japonų verslininkų viešnagių Kaune. Be to, esą nuolat keičiamasi informacija aplinkosaugos ir gatvių priežiūros žiemą srityje. Vakar nenuvalytomis Kauno gatvėmis į darbą automobiliais važiavę kauniečiai galėtų paliudyti, kad realios naudos iš šio „apsikeitimo informacija“ nėra.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.