Šalies vadovas neišdrįso pasirodyti tarptautiniame kongrese

Atsiuntė konsultantą

Prezidentas Valdas Adamkus ir jo patarėjų komanda buvo užsitraukę didžiulį esperantininkų pyktį, kai nusisuko nuo Vilniuje surengto 90-ojo pasaulinio jų kongreso.

Esperantininkai – tai žmonės, kalbantys dirbtine esperanto kalba, kuri nėra gimtoji nė vienai pasaulio šaliai. Kalbančiųjų šia kalba yra net keli milijonai, Lietuvoje – apie tris tūkstančius.

Nors šalies vadovas sutiko tapti šio renginio globėju, tačiau sakyti kalbą per atidarymą pats neatvyko. Vietoj savęs V.Adamkus atsiuntė konsultantą kultūros klausimais Arūną Kučiką.

Pats V.Adamkus vakar nutarė išvykti iš Vilniaus ir Kaune stebėti Pasaulio jaunimo lengvosios atletikos finalines varžybas.

Reitingai – svarbiau

Kalbama, kad šalies vadovą nuo dalyvavimo šventės atidaryme sulaikė jo patarėja kultūros klausimais Irena Vaišvilaitė. Manoma, jog V.Adamkus buvo įtikintas, jog tarp esperantininkų yra daug gėjų, todėl paklausė patarimo nerizikuoti savo reitingais.

„Organizuoti Pasaulio esperantininkų kongresą Lietuvai yra labai didelė garbė ir atsakomybė, taip pat tai reiškia didžiulį pasitikėjimą Lietuvos esperantininkais ir jų veiklos pripažinimą“, – taip yra sakęs šių metų kongreso organizacinio komiteto pirmininkas Povilas Jegorovas.

Žinia, kad V.Adamkus neatvyks, jam bei kitiems esperantininkams buvo didžiulis smūgis.

Nepatingėjo parašyti

Po tokio akibrokšto Lietuvos esperantininkų sąjungos prezidentas P.Jegorovas penktadienį į Prezidentūrą nusiuntė tokį piktą laišką, kokio Prezidentūros darbuotojų teigimu, per dvi prezidentavimo kadencijas V.Adamkus dar nebuvo gavęs.

Vis kylant aistroms Prezidentūra iškart puolė švelninti padėtį. Į kongreso atidarymą atsiųstas V.Adamkus patarėjas A.Kučikas kalbos taip pat nesakė. Tačiau jį pakeitė aukštesnio rango pareigūnas. Esperantininkus pasveikino užsienio reikalų ministras Antanas Valionis.

Patarėja nieko nežino?

Po šio Prezidentūros žingsnio esperantininkų pyktis šiek tiek atlyžo.

„Viskas gerai, atidarymo ceremonija buvo išties įspūdinga. Džiaugiamės gražia užsienio reikalų ministro kalba“, – iškart po ceremonijos „Ekstra žinioms“ kalbėjo Lietuvos esperantininkų vadas P.Jegorovas.

Tačiau apie laišką V.Adamkui ir kilusias aistras plačiau kalbėti jis nepanoro.

Nekalbi šiuo klausimu buvo ir prezidento patarėja I. Vaišvilaitė. Ji tikino dvi savaites atostogavusi ir nieko apie jokius laiškus nežinanti.

Skirtingai nei prezidentas, esperantininkus „gyvai“ pasveikino Vilniaus meras Artūras Zuokas, pradėjęs ir baigęs savo sveikinimą esperanto kalba.

www.ekstrazinios.lt

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

1 komentaras į "Šalies vadovas neišdrįso pasirodyti tarptautiniame kongrese"

  1. f

    „Manoma, jog V.Adamkus buvo įtikintas, jog tarp esperantininkų yra daug gėjų, todėl paklausė patarimo nerizikuoti savo reitingais.“

    Pirmą kartą girdžių šitokią nesąmonę.. Eh..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.