Pasimatymas su įpėdiniu

Pasaulio elitas Davose iš arčiau susipažino su būsimuoju Rusijos prezidentu

Kai šeštadienį Tarptautiniame ekonomikos forume Davose savo pranešimą skaitė Rusijos pirmasis vicepremjeras Dmitrijus Medvedevas, pasaulio elitas jo klausėsi itin įdėmiai, nes jis yra vienas realiausių kandidatų tapti Rusijos prezidentu, kai Vladimiras Putinas kitais metais baigs savo antrąją kadenciją.

Maskvos laikraštis „Gazeta“ D.Medvedevo vizitą Davose pavadino „Žygiu per Alpes“, palygindamas jį su istoriniu Rusijos karvedžio Suvorovo žygiu per šiuos kalnus.

Padėjo įminti mįslę

Susidarė įspūdis, kad, kalbėdamas „įpėdinio mįslės“ iškankintam pasaulio politikos ir ekonomikos elitui, D.Medvedevas negailėjo užuominų, kad tą mįslę įminti nėra sunku. Darydamas pranešimą forumo plenarinėje sesijoje, jis kalbėjo kaip Rusijos prezidentas, kas negalėjo nekristi į akis forumo dalyviams ir žiniasklaidai, pažymėjo interneto svetainė „Utro.Ru“.

Atsižvelgdamas į auditorijos specifiką, pranešėjas akcentavo tezę, kad Rusija ir toliau bus ištikima rinkos ekonomikai. Tačiau tai D.Medvedevui netrukdė neįkyriai, bet gana atkakliai Davoso svečiams priminti, kad su Rusija, neretai vadinama naująja energetikos superimperija, teks skaitytis visiems, konstatavo „Utro. Ru“.

Aukštasis svečias, kurį Italijos laikraštis „Corriere della Serra“ vadina „Putino dešiniąja ranka“, auditorijai pateikė kelis skaičius, kurie, jo nuomone, pasauliui turėjo padaryti įspūdį. Pasak D.Medvedevo, Rusija jau šiais metais pagal išgaunamos naftos kiekį aplenks ilgametę lyderę – Saudo Arabiją – ir išsaugos pirmąją vietą pasaulyje pagal dujų gavybą. Kartu pirmasis vicepremjeras pažymėjo, kad nei nafta, nei dujos niekam nebus pardavinėjamos lengvatinėmis sąlygomis.

Šie teiginiai gali būti dar vienas įrodymas, kad „įpėdinio mįslė“ gali būti tikrai nesunkiai įmenama. „Anksčiau tokias programines tezes, kokias Davose pagarsino D.Medvedevas, skelbdavo tik prezidentas“, – pažymėjo „Utro.Ru.“

Turės įprasti pasitikėti

„Dmitrijus Medvedevas – žmogus, kuriuo pasaulis turės įprasti pasitikėti, – rašo „Corriere della Serra“ ir priduria: – „Davose Rusijos pirmasis vicepremjeras pasirodė santūriai, bet efektingai“. Italijos laikraštis D.Medvedevą, kuriam neseniai sukako 41 metai, vadina „jaunu Rusijos stebuklu“.

Rusijos pirmajam vicepremjerui „Corriere della Serra“ skiria dar ir tokias eilutes: „Laisvai angliškai kalbantis Medvedevas – kuklaus kūno sudėjimo, bet jo veidas – žmogaus, pasitikinčio savimi ir tvirtai stovinčio ant žemės. Susidaro įspūdis, kad jis tvirtai tiki tuo, ką kalba. Be to, jis tarp Maskvos valdovų turi retą savybę – nėra pasipūtęs.“

Tačiau tai jam nesutrukdė Davose pasaulio elitui pareikšti: „Jūs po truputį priprasite ir prie rusiško kapitalizmo.“

Atrodo, kad Vakarų verslo lyderiai pradeda suprasti, jog su Kremliaus užgaidomis teks taikstytis. Tai liudija pavardės magnatų, kurie kukliai rašėsi į eilę, kad akis į akį pasikalbėtų su žmogumi, kuris netrukus tikriausiai taps Kremliaus šeimininku.

Sakė esąs už spaudos laisvę

Kalbėdamas apie žiniasklaidos laisvę, D.Medvedevas sakė, kad jis yra „karštas laisvos spaudos šalininkas“. Tarptautinė žiniasklaida nurodo, kad tokius jo deklaratyvius žodžius jam dar teks pagrįsti darbais.

„Jeigu Putinas norėjo pas pasaulio galinguosius į Davosą nusiųsti žmogų, kuris galėtų apraminti Vakarus, tai jis pasiuntė tam labai tinkamą žmogų, žinomą kaip atstovą reformų stovyklos, kurios įtakai priešinasi armija ir saugumas.

Nuolat rengdamasis Italijos gamybos kostiumais, deklaruojantis ištikimybę demokratijai, Medvedevas siekia tapti simboliu tos Rusijos, kuri nori pritapti prie pasaulio“, – rašo „Corriere della Serra“.

Pateisino pasitikėjimą

Laikraštis „Gazeta“ teigia, kad „Medvedevas pateisino Putino pasitikėjimą, pasaulio politikos ir verslo elitui įrodinėdamas, kad jis su tuo elitu yra vieno kraujo.“.

Straipsnyje, pavadintame „Medvedevo žygis per Alpes“, lygindamas vizitą į Davosą su karvedžio Suvorovo žygiu per šiuos kalnus, laikraštis rašo: „Medvedevu pasaulio galingieji yra linkę tikėti. Jis jiems yra mažesnis blogis nei Rusijos politikai, priklausantys jėgoms struktūroms ir manantys, kad Rusija turi būti energetikos ir karo pramonės supervalstybė.“

„Medvedevas yra akivaizdus įpėdinis. Taip yra bent jau šiandien“, – teigia „Gazeta“ apžvalgininkas Nikolajus Vardulis ir klausia: „Kuo Medvedevas geresnis už Putiną? Putinas – Boriso Jelcino įpėdinis, o tai reiškia, kad jis žmogus oligarchų, kurių didelę dalį jis vėliau išstūmė iš politikos. Medvedevas neturi dėmių, kurios jį sietų su oligarchais. Putinas karjerą padarė KGB; Medvedevas – civilis, karjerą padaręs koncerne „Gazprom“.

Pasak N.Vardulio, D.Medvedevas yra daug artimesnis pilietinei visuomenei nei V.Putinas. „Įpėdinis turi būti kažkuo geresnis už pirmtaką. Priešingu atveju – blogas pirmtakas“, – daro išvadą „Gazeta“ apžvalgininkas.

Tačiau dauguma apžvalgininkų ir politikų, aptarinėdami būsimąsias permainas Rusijoje, svarsto tik apie įpėdinio privalumus ar trūkumus, neskirdami jokio vaidmens Rusijos rinkėjams. Atrodytų, kad šią šalį valdo monarchas, savo valia paskirdamas įpėdinį.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.