„Šermukšnis” sugrąžino teatrą į gatves

Jūros šventės dienomis Tiltų gatve nuvilnijo 12 tarptautinis gatvės teatrų festivalis „Šermukšnis”. Šiemet teatro mylėtojus džiugino specialiai gatvės erdvei sukurti pasirodymai.

Pasak režisieriaus Alvydo Vizgirdos, 12 „Šermukšnio” festivalis ypatingas tuom, kad jo programa buvo kurta specialiai gatvės erdvei. Dauguma pasirodymų scenai net netiktų. „Teatras užgimė gatvėje, po to suėjo į sales. Džiugu, kad jis grįžo į savo gimtinę”, – sakė A. Vizgirda. Režisierius tikino, jog miestui paranku turėti gatvės festivalį.

Žmonės čia susirenka ne tik stebėti, bet ir pabendrauti. Pasak režisieriaus, žmonės nebėra tokie susikaustę, patys mielai įsilieja į dalyvių gretas.

A. Vizgirda pasidžiaugė, jog festivalis „Šermukšnis” jau „užsiaugino” savo publiką. Žmonės žino, ko ateina į šią miesto pusę, vertina, komentuoja pasirodymus . „Mes tiesiog duodame pretekstą šventei”, – sakė režisierius.

Režisierius A. Vizgirda prisipažino šių metų programa esąs labai patenkintas. Festivalį pradėjo mažasis karnavalas, nudžiuginęs estetikos, teatro bei grožio mylėtojus. Išalkusieji galėjo pasiderėti su šmaikščiais žydeliais ir įsigyti „gardžių” padėklų „Žuvies turguje”. Ypatingo klaipėdiečių bei miesto svečių dėmesio sulaukė Kaliningrado mados ir šokio teatras, riterių klubas „Baltijskij voron”, teatro „Commedia Gillet” iš Stokholmo cirko programa gatvėje, „aukštyn kojom” repuojantis Keistuolių teatras bei judančios programos.

Teatro „Commedija Gillet” aktoriai, pirmą kartą besisvečiuoją Lietuvoje, tikino, kad vaidinimas gatvėje ir scenoje yra du skirtingi dalykai. Scenoje vaidinti lengviau, paprasčiau užmegzti kontaktą su publika. Lauko vaidinime nėra mikrofonų, įrašų – tik aktorius ir jo balsas.

Šeštadienį prie pakylų, ant kurių įsikūrė kirpyklos „Po Tiltų gatvės abažūru” bei „Po kitu abažūru”, iki pat vakaro netirpo eilės. Įsigeidę šventinio įvaizdžio klaipėdiečiai bei miesto svečiai savo eilės laukė net po kelias valandas. Dailininkė grimuotoja Lolita Ramašauskienė, improvizavusi japonų stiliumi, juokavo, jog su klientų plaukais darė, ką panorėjusi. Tiesa, vaikinai daugiausiai pageidavę pankiškų šukuosenų. Pasak L. Ramašauskienės, didžioji dalis klienčių – jaunosios klaipėdietės, tačiau ekstremalių pokyčių nepabūgo ir vyresni žmonės.

Indra Duotaitė

„Vakarų eskpresas”

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Be kategorijos su žyma , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.