Marius Runkauskas pateko į NKL rinktinę

Šeštadienį Lietuvos nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionate buvo sužaistos XXX turo rungtynės. Dėmesio centre buvo susitikimas Klaipėdoje tarp vicečempionės „Naftos-Uni-Laivitės” ir čempionės Vilniaus „Akademijos-MRU”.

NAFTA-UNI-LAIVITĖ – AKADEMIJA-MRU 92:74 (22:20, 25:17, 18:13, 27:24). Rungtyniavo ir taškus pelnė: „Naftai-Uni-Laivitei” – J. Žurna (12 min./6 tšk.), A. Žymantas (31/6), R. Kasparavičius (13/4), M. Runkauskas (31/24), O. Kurauskas (21/13), D. Daunys (14/10), E. Dimša (28/20), V. Valančius (16/4), D. Vaitelis (2/0), A. Kaubrys (11/0), S. Galdikas (21/5); „Akademijai-MRU” – A. Lukaševičius (6/0), A. Dzeranovas (29/10), G. Leonavičius (40/27), K. Gaška (18/6), L. Šengelija (36/7), A. Gydra (17/12), T. Lisauskas (27/8), O. Matulionis (4/0), G. Giedra (23/4).

Geriausių praėjusio sezono ekipų susitikimai visuomet būna atkaklūs. Aršios kovos laukta ir per šeštadienio rungtynes. Jas neatsitiktinai transliavo ir 5 kanalas.

Dėmesio centre buvo ir abiejų komandų lyderių – M. Runkausko bei G. Leonavičiaus – dvikova. Mat jie konkuravo dėl patekimo į NKL rinktinę, kuri pasibaigus sezonui dalyvaus tarptautiniuose turnyruose. Už šiuos krepšininkus visą praėjusią savaitę NKL interneto svetainėje www.nklyga. lt galėjo balsuoti krepšinio aistruoliai. Po rungtynių, susumavus rezultatus, nedidelia balsų persvara laimėjo klaipėdietis. Taigi NKL rinktinė jau turi du žaidėjus – M. Runkauską ir Ž. Petraitį iš Joniškio „Delikateso”. Pastarasis nugalėjo prieš savaitę vykusiuose rinkimuose. Šią savaitę NKL sirgaliams siūlo rinkti arba T. Šležą iš Tauragės „Bremenos-KTU”, arba V. Užkuraitį iš „LKKA-Atleto”.

Na, o šeštadienio „Naftos-Uni-Laivitės” ir „Akademijos-MRU” susitikime įtampa laikėsi beveik du kėlinius.

Baigiantis antrajam kėliniui du tritaškius iš eilės pataikė M. Runkauskas, vieną tolimą metimą atliko O. Kurauskas, ir „Nafta-Uni-Laivitė” prieš didžiąją pertrauką įgijo dešimties taškų persvarą – 47:37.

Tik prasidėjus trečiajam kėliniui ketvirtą kartą prasižengė ir buvo priverstas žaisti atsargiau vienas iš Vilniaus komandos lyderių T. Lisauskas.

Antroje rungtynių pusėje aikštelėje dominavo klaipėdiečiai. Jie tiesiog ėmė triuškinti NKL čempionę – 68:50, 80:59, 88:61.

Vis dėlto sostinės krepšininkai, pralaimėdami net 27 taškų skirtumu, sugebėjo rungtynių pabaigoje sušvelninti rezultatą. Jie ėmė spausti mūsų komandos žaidėjus po visą aikštelę. Klaipėdiečiai tokiems netikėtumams nebuvo pasirengę ir pralaimėjo paskutinę žaidimo atkarpą 4:13. Tačiau galutinė susitikimo baigtis niekam nekėlė abejonių.

„Naftai-Uni-Laivitei” M. Runkauskas pelnė 24 taškus (dvitaškiai 2/3, tritaškiai 6/10, baudos 2/2).

Kiti praėjusio turo rezultatai: Tauragės „Bremena-KTU” – Anykščių „Puntukas-Jarimpeksas” 83:111 (18:18, 28:31, 18:28, 19:34), Kauno „LKKA-Atletas” – Kauno „Žalgiris-A. Sabonio KM” 83:92 (15:25, 28:25, 26:23, 14:19), „Šilutė” – Prienų „Rūdupis” 103:67 (29:17, 20:12, 29:11, 25:27), Joniškio „Delikatesas” – Jonavos „SK Dextera” 101:73 (20:17, 28:19, 21:17, 32:20), Kauno „Hermio projektai-KKM” – „Druskininkai” 111:94 (25:17, 28:23, 24:30, 24:24), Pasvalio „Pieno žvaigždės” – Vilniaus „KM-SSK Perlas” 83:88 (20:10, 13:25, 23:24, 27:29), Pakruojo „Meresta” – „Alytus” 72:85 (23:18, 16:20, 15:30, 18:17).

NKL klubams iki atkrintamųjų varžybų liko sužaisti tik po keturiolika rungtynių – su savo grupių komandomis. „Nafta-Uni-Laivitė” yra arti tikslo pirma laiko užsitikrinti kelialapį į ketvirtfinalį. Tiesiogiai į šio etapo varžybas pateks po dvi geriausias kiekvienos grupės komandas, o kitoms aštuonioms ekipoms teks kautis aštuntfinalyje.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , .