“Žalgiris” vėl prisiminė pergalės Eurolygoje skonį

Sporto aistruoliai padėkojo Kauno krepšininkams už kovingumą ir ryžtą

77:66 – tokiu rezultatu vakar Kauno „Žalgirio” krepšininkai Eurolygos 13-ajame ture įveikė Salonikų „Aris T.T. Bank” (Graikija) komandą ir atsirevanšavo jai už pralaimėjimą 6-ajame ture (66:73).

Lietuvos vicečempionai nutraukė dešimties iš eilės nesėkmių šiame turnyre seriją, tačiau ilgai laukta pergalė jau neturėjo įtakos žalgiriečių pozicijai C grupėje – jie tebeliko autsaideriai.

Nervinga pabaiga

Grėsmingą Salonikų komandos gynybą, kurią varžovai garsiai žadėjo mačo išvakarėse, žalgiriečiai po kaulelį išnarstė jau pirmajame kėlinyje.

Sužaidus daugiau nei tris minutes, „Aris T.T.Bank” ekipa pirmavo 7:5, tačiau po to šešių minučių atkarpą bejėgiškai pralaimėjo 4:16 („Žalgiris” išsiveržė į priekį 21:11). Racionaliu žaidimu blykstelėjo Kauno klubo naujokas Dechuanas Kolinzas.

Sutrikę svečiai nesugebėjo susitelkti ir antrajame ketvirtyje (32:19, 43:26). Blankiai žaidė „Aris T.T. Bank” lyderiai Džeremis Meisis, Aleksas Skeilzas, Terelas Kestlas. Galiausiai kauniečiai padidino savo persvarą iki 21 taško (50:29).

Per pirmąją dvikovos dalį „Žalgirio” krepšininkai akivaizdžiai pranoko Graikijos atstovus dvitaškių taiklumu (atitinkamai 15/22 – 68 proc. ir 6/22 – 27 proc.).

„Aris T.T. Bank” atsigavo įpusėjus trečiajam kėliniui – 61:49. Rezultatyviu žaidimu išsiskyrė Maiklas Vilkinsonas. Pasipylė žalgiriečių klaidos – per mažiau nei 5 minutes po dvi padarė Tanoka Berdas ir Vidas Ginevičius, po vieną Jonas Mačiulis ir Mantas Kalnietis.

Paskutiniame ketvirtyje likus žaisti beveik 3 minutes, Salonikų ekipa rezultatą sušvelnino iki 4 taškų (70:66). Nervingą rungtynių pabaigą sėkmingiau sužaidė „Žalgiris”, įtvirtinęs pergalę tiksliais Marselo Mačado baudų metimais.

Ką liudija statistika

„Žalgiris” – „Aris T.T. Bank” 77:66 (29:18, 21:12, 14:23, 13:13).

Taškus pelnė: „Žalgiriui” – J.Mačiulis 16, P.Jankūnas 14 (11 atkovotų kamuolių), T.Berdas 12 (11 atkovotų kamuolių, 6 klaidos), D.Kolinzas 11 (5 rezultatyvūs perdavimai), M.Mačadas ir H.Motola po 9, V.Ginevičius ir K.Penis po 3; „Aris T.T. Bank” – M.Vilkinsonas 18 (9 atkovoti kamuoliai), D.Meisis 17 (9 atkovoti kamuoliai), T.Kestlas 13, S.Iliadis 5, M.Abdul Raufas, G.Sigalas ir A.Skeilzas po 3, J.Janulis ir S.Panteliadis po 2.

Komandų taiklumas: dvitaškių – 21/37 (57 proc.) ir 18/54 (33 proc.), tritaškių – 4/12 (33) ir 4/12 (33), baudų – 23/29 (79) ir 18/26 (69). Atkovota kamuolių – 40 ir 32, perimta – 7 ir 13. Rezultatyvūs perdavimai – 14 ir 6. Klaidos – 21 ir 10.

Kelialapius turi trys klubai

Pirmąją turo dieną C grupėje septintąją pergalę iškovojo Trevizo „Benetton” (Italija), namuose 87:66 (16:21, 32:12, 20:12, 19:21) nugalėjęs Po Ortezo „Elan Bearnais” (Prancūzija).

Šis laimėjimas įtvirtino italų klubo pozicijas grupėje, tačiau prancūzų ekipai nesėkmė truputį apsunkino gyvenimą. Norint patekti į TOP-16 varžybas, nelaukiant netikėtumų ir varžovų malonės, „Elan Bearnais” būtina paskutiniajame ture įveikti „Žalgirį”.

Terelas Laidėjus „Benetton” ekipai pelnė 31 tašką ir surinko 40 naudingumo balų. Maiklas Raitas ir Melvinas Sandersas sveičių ekipai įmetė po 14.

Vakar labai svarbios rungtynės vakar, antrąją turo dieną, vyko Turkijoje. Stambulo „Fenerbahce” namuose žaidė su taip pat penkias pergales turinčia Neapolio „Eldo Basket” (Italija) ekipa ir po pratęsimo pralaimėjo 88:93.

C grupėje tris iš penkių kelialapių į kitą etapą jau turi Maskvos CSKA (Rusija), Barselonos „Winterthur FCB” (Ispanija) ir „Benetton”.

Lietuvių turinčios ekipos pralaimėjo

A grupės varžybose Bolonijos „Climamio” (Italija) 74:76 (16:23, 18:15, 15:13, 25:25) namuose neatsilaikė prieš Stambulo „Efes Pilsen” (Turkija).

Šis rezultatas labiausiai nudžiugino Sopoto „Prokom Trefl” (Lenkija) krepšininkus, kuriems italų klubas yra pavojingiausias priešininkas kovojant dėl teisės žaisti antrajame Eurolygos etape. Viską lems šių komandų paskutiniojo turo tarpusavio dvikova Sopote, kurią šeimininkai netgi galės pralaimėti ne didesniu nei 13 taškų skirtumu.

Užvakar tris lietuvius savo gretose turinti „Prokom Trefl” svečiuose patyrė pralaimėjimą. Lenkų ekipą 76:64 (28:20, 14:19, 12:9, 22:16) įveikė Vitorijos „Tau Ceramica” (Ispanija).

Nugalėtojams 20 taškų pelnė Igoris Rakočevičius. Lenkų ekipoje išsiskyrė 15 taškų įmetęs Michaelis Andersenas. Donatas Slanina per 27 minutes pelnė 11 taškų (2/3 dvitaškių, 2/6 tritaškių, 1/1 baudos), Tomas Pačėsas per 20 minučių – 3 (1/3 tritaškių), Tomas Masiulis per 16 minučių – 2 (1/2 dvitaškių, 0/1 tritaškio) ir atkovojo 3 kamuolius.

B grupėje, kur vyksta bene atkakliausia kova dėl kelialapių į TOP-16 varžybas, antrąjį pralaimėjimą iš eilės patyrė anksčiausiai vietą kitame etape užsitikrinusi Atėnų „Panathinaikos” (Graikija) komanda, namuose 80:93 (19:22, 15:24, 29:23, 17:24) nusileidusi Belgrado „Partizan” (Serbija) klubui.

Graikų ekipai 23 taškus pelnė Tonis Delkas. Ramūnas Šiškauskas per 31 minutę pelnė 14 taškų (1/3 dvitaškių, 2/3 tritaškių, 6/8 baudų), o Robertas Javtokas per 19 minutę įmetė 5 taškus (2/3 dvitaškių, 1/2 baudų) ir atkovojo 6 kamuolius.

Malagos „Unicaja” (Ispanija) 68:66 (19:18, 15:15, 25:21, 9:12) savoje aikštėje įveikė Romos „Lottomatica” (Italija) ekipą, o Zagrebo „Cibona” (Kroatija) 77:74 (28:19, 22:16, 9:25, 18:14) – Badalonos „Joventut” (Ispanija). Pastaroji ekipa jau turi kelialapį į kitą etapą.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , , , , , .