Vengrijoje paukščių gripu užsikrėtė naminės žąsys

Vengrijoje, Csongrado apskrityje, naminių žąsų fermoje, atlikus sergančių žąsų klinikinius tyrimus ir gaišusių patologo anatominius tyrimus, nustatytas aukšto patogeniškumo paukščių gripas. Siekiant išvengti viruso plitimo likviduojamos visos 3298 fermoje laikytos žąsys.

Pirmadienį paimti žąsų mėginiai išsiųsti į Vengrijos diagnostikos direktoratą viruso tipui nustatyti. Vengrijos diagnostikos direktoratas atliko tyrimus, kuriais patvirtintas paukščių gripo viruso H5N1 potipis. Šio potipio paukščių gripo virusą patvirtino ir Veibridžo kontrolinė laboratorija Anglijoje.
„Naminiai paukščiai paukščių gripo virusu H5N1 užsikrečia nuo kontakto su laukiniais paukščiais, kurie yra šio viruso platintojai“, – sakė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Gyvūnų sveikatingumo skyriaus vedėjas Vaidotas Kiudulas.

Praėjusių metų pavasarį Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos yra išleistas įsakymas ir pateiktos rekomendacijos, kuriomis naminių paukščių laikytojai įpareigoti apsaugoti paukščius nuo kontakto su laukiniais paukščiais. Pasak V. Kiudulo, Lietuvos naminių paukščių augintojams labai svarbu rimtai pažvelgti į reikalavimą naminius paukščius apsaugoti nuo bet kokio galimo kontakto su laukiniais paukščiais, įskaitant pašarų ir vandens apsaugojimą nuo užteršimo laukinių paukščių išmatomis.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba sustiprino įvežamų paukščių iš ES šalių kontrolę, o importuoti paukščius iš trečiųjų šalių į ES ir Lietuvą draudžiama. Be to, numatyti skubios veiklos planai, jei paukščių gripas bus nustatytas Lietuvoje.

Nustačius paukščių gripo virusą, ligos protrūkio židinyje sunaikinami visi laikomi naminiai paukščiai, atliekama dezinfekcija. Aplink ligos protrūkio vietą nustatoma ne mažesnė kaip 3 km spindulio apsaugos zona ir ne mažesnė kaip 10 km spindulio stebėjimo zona.
Nacionalinė veterinarijos laboratorija praėjusiais metais ištyrė 1672 paukščių mėginių tyrimus paukščių gripui nustatyti – visi mėginiai buvo neigiami.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Aplinkosauga su žyma , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.