Centriniuose Nacionalinio M.K.Čiurlionio dailės muziejaus rūmuose veikia jubiliejinė Stasio Ušinsko kūrybos paroda „Valingo grožio konstrukcijos”, skirta šimtosioms dailininko gimimo metinėms.
Visose rūmų keičiamų parodų salėse eksponuotoje apžvalginėje parodoje pristatoma S.Ušinsko tapyba, grafika, scenografija, taikomosios dailės kūriniai, specialiai parodai restauruoti vitražai. Atskiroje erdvėje parodos kuratorė Violeta Krištopaitytė sumanė eksponuoti unikalias lėles-marionetes ir demonstruoti pirmąjį garsinį lėlių filmą „Storulio sapnas”, pateikti dokumentinę medžiagą apie kūrėją.
Stasys Ušinskas (1905 – 1974) – vienas žymiausių XX a. Lietuvos dailininkų. Savo talentą jis įprasmino tapybos, scenografijos, grafikos, vitražo bei meninio stiklo srityse. Pradžioje mokęsis Kauno meno mokykloje, Justino Vienožinskio tapybos studijoje, vėliau profesinį išsilavinimą įgijo Paryžiuje. S.Ušinskas į lietuvių meną atnešė konstruktyvizmo principus, šiuolaikiškos, monumentalios bei dekoratyvios formos siekimą.
S.Ušinskas buvo lėlių teatro bei garsinio lėlių filmo Lietuvoje pradininkas. 1937 m. pasaulinėje Paryžiaus parodoje „Meno ir technikos vieta šiuolaikiniame gyvenime” menininkas už lėles ir scenografijos eskizus buvo apdovanotas aukso medaliu ir diplomu.
Monumentaliosios dekoratyvinės dailės srityje S.Ušinskas diegė technologines naujoves: sukūrė žemos temperatūros vitražo gamybos sistemą, pirmasis Lietuvoje pradėjo gaminti veidrodinius ir blokinius vitražus.
Suformavęs individualų stilių, menininkas paliko gilų pėdsaką visose plėtotose srityse. Jo kūrinių yra už Lietuvos ribų: JAV, Rusijoje, Ukrainoje, Armėnijoje.
S.Ušinsko pedagoginė veikla turėjo didelės reikšmės formuojant naująją monumentalistų ir scenografų kartą. Jis 1934-1940 m. Kauno meno mokykloje dėstė monumentaliąją tapybą (vitražą ir scenografiją), nuo 1935 m. vadovavo dekoratyvinės tapybos studijai, o 1940-1954 m. su pertraukomis vadovavo monumentaliosios ir dekoratyvinės tapybos katedrai Kauno valstybiniame taikomosios ir dekoratyvinės dailės institute ir Lietuvos TSR dailės institute. 1946 m. S.Ušinskui suteiktas profesoriaus vardas. 1955-1970 m. jis buvo Kauno politechnikos instituto, o nuo 1970 m. – Vilniaus inžinerinio statybos instituto profesorius. Dailininką, kaip savo didįjį Mokytoją, prisimena garsūs Lietuvos menininkai – tapytoja Sofija Veiverytė, vitražistai Algimantas Stoškus bei Kazys Morkūnas.