FIBA Europos taurė: pavargę šiauliečiai nusileido Kipro ekipai

„Šiaulių” krepšininkai per FIBA Europos taurės turnyro antrojo etapo rungtynes namie 79:85 turėjo pripažinti Limasolio AEL ekipos iš Kipro pranašumą ir patyrę trečią nesėkmę iš eilės smarkiai sumažino savo galimybes iškopti į atkrintamąsias varžybas.

Rungtynes daug sėkmingiau pradėję šiauliečiai išsiveržė į priekį ir netruko įgyti dviženklės persvaros (17:5). Saugų pranašumą aikštės šeimininkai išlaikė iki antro kėlinio pradžios, tačiau pasinaudoję šiauliečių gynybos spragomis AEL krepšininkai priartėjo iki 3 taškų (27:30). Prieš didžiąją pertrauką „Šiaulių” ekipa susigrąžino 8 taškų persvarą (48:40), tačiau per antrąją mačo dalį iniciatyvą perėmė kipriečiai. Dažnai prieš varžovus prasižengę „Šiaulių” komandos lyderiai greitai surinko po 4 asmenines pražangas ir sėdo ant suolo. Tuo pasinaudojusi AEL ekipa spurtavo 11:0 ir atitrūko (65:56). Rungtynėms baigiantis aikštės šeimininkai dar buvo priartėję, tačiau susigrąžinti persvaros jiems nesisekė. Paskutines „Šiaulių” viltis kovoti dėl pergalės palaidojo dvi klaidos, kurias Limasolio krepšininkai pavertė taškais į aikštės šeimininkų krepšį.

„Šiaulių” ekipos vyriausiasis treneris Aloyzas Rudys pralaimėjimą aiškino dideliu žaidėjų nuovargiu – sekmadienį šiauliečiai žaidė Baltijos krepšinio lygos (SEB BBL) rungtynes su Rygos „ASK Riga” ekipa ir ją įveikė tik po pratęsimo: „Labai daug jėgų išeikvojome sekmadienį per rungtynes su „ASK Riga”. Silpnai sužaidė priekinės linijos krepšininkai, o per pirmojo FIBA Europos taurės varžybų etapo kovas gelbėjęs ginklas – tolimi metimai – šįkart nesuveikė.”

„Šiaulių” kapitonas Vaidas Pauliukėnas pažymėjo, kad jo ekipai trūko darnos tiek puolant, tiek ginantis: „Vaikiškai klydome, o kai varžovai atitrūko, ėmėme nervintis ir skubėti.”

I grupė

ŠIAULIAI – AEL 79:85 (23:15, 25:25, 16:28, 15:17). Šiauliai: Klimavičius 18 (12 atk. k.), Čepulis 15, Pauliukėnas 14, Prekevičius 7, Mažutis 6, Kieža 6, Masiulis 6, Ruikis 3, Vaičiūnas 2, Mykolaitis 2 (Jordanas). AEL: Urbonas 6. Taiklumas: dvitaškiai 21/48 (43,8) ir 26/43 (60,5), tritaškiai 6/23 (26,1) ir 1/12 (8,3), baudos 19/22 (86,4) ir 30/45 (66,7). Atkovoti kamuoliai 34 ir 42, rezultatyvūs perdavimai 14 ir 13, perimti kamuoliai 7 ir 6, klaidos 12 ir 13, blokuoti metimai 3 ir 3.

Estudiantes – Liege Basket 93:81