Pasitelks naują įrangą

Šalies keliuose dirbantys pareigūnai persės į naujus modernia įranga aprūpintus automobilius

Iš viso šalies komisariatams ketinama nupirkti 21 „Škoda Octavios“ ir „VW Passat“ automobilį. Įmontuota technika padės teisėsaugininkams greičiau nustatyti pažeidėją ar susekti pavogtas transporto priemones – pareigūnai galės vietoje įsitikinti, ar pastebėtas automobilis nėra vogtas. Filmavimo įranga fiksuos ne tik įtariamo Kelių eismo taisyklių pažeidėjo, bet ir pareigūnų veiksmus. Manoma, kad vaizdo medžiaga pravers nagrinėjant ginčytinas situacijas ir pateikiant įrodymus teismuose. Policijos departamento vadovai viliasi, kad nauji automobiliai padės kovoti ir su korupcijos apraiškomis. Be to, pareigūnams talkins naujoviški alkoholio ir greičio matuokliai.

Tarsi akys

Automatinė numerių atpažinimo sistema „ProVida ANPR“ patruliuojančiam kelyje policijos pareigūnui yra tarsi papildoma pora akių automobilyje. „ProVida ANPR“ sukurta kaip mobilus sprendimas, kai automobilis juda arba stovi vietoje, tam reikia minimalių pareigūno pastangų. Operatorius mato aiškią glaustą informaciją nedideliame spalvotame ekrane. Nufotografuotas valstybinis numeris tikrinamas daugelyje duomenų bazių, atsižvelgiant į vartotojo reikalavimus. Jeigu valstybinis numeris randamas duomenų bazėje, sistema garsiniu signalu apie tai įspėja pareigūną, o ekrane rodoma automobilio nuotrauka, jo valstybinis numeris ir įrašymo į duomenų bazę priežastis.

Paklaida – 2 km

„Unipar SL700“ – kompaktiškas ir lengvas lazerinis greičio matuoklis, veikiantis „GaAs“ diodų pagrindu. Greičiui matuoti naudojami du mygtukai. Pagal matavimo režimą daugiafunkciniame ekrane skaitmenys rodo greitį, atstumą ir realų laiką. Laiko rodmenys ypač praverčia, kai pažeidėjas neigia kaltinimus apeliuodamas į laiką. „Unipar SL700“ greičio matavimo atstumas – nuo 3 iki 800 metrų. Greičio matavimo leistina paklaida: + / – 2 km/h. „Unipar SL700“ lazerinis matuoklis sugeba atskirti, tolsta ar artėja automobilis. Jei automobilis tolsta, pagrindiniame ekrane prie greičio rodmens (3 skaičiai) bus �-� (minuso) ženklas, automobiliui artėjant – �+ (pliuso). Kartu ekrane matomi matavimo laikas ir atstumas. Laikas atnaujinamas kaskart paspaudžiant raudoną paleidimo mygtuką. Laikrodis turi autonominį maitinimą.

Su atmintimi

„Unipar SL700“ – pirmas policijoje naudojamas greičio matuoklis, turintis atmintį (4000 matavimų). Prijungus prietaisą prie kompiuterio galima matyti, kiek buvo nustatyta greičio viršijimo atvejų, jų data, laikas ir koks greitis buvo užfiksuotas. Tai leis efektyvinti antikorupcines priemones, kontroliuoti greitį matuojančius pareigūnus. Ateityje griežtės ir keliuose dirbančių policininkų kontrolė. Iki rugsėjo planuojama baigti skaitmeninio radijo ryšio projektą. Pareigūnai bus aprūpinti skaitmeninėmis radijo ryšio stotimis. Jomis naudodamiesi budėtojai matys, kurioje tiksliai vietoje yra patruliuojantis ekipažas. „Unipar SL700“ užfiksuotų rodmenų nebus galima ištrinti. Užfiksavę pažeidimą pareigūnai privalės tai įforminti dokumentais ir priimti procesinį sprendimą. Tad pažeidėjai nebeturės galimybės susitarti su policininkais, o šie taip pat žinos, kad jų veiksmai yra kontroliuojami. Ir toliau žadama gaudyti kyšius policininkams siūlančius vairuotojus. Praėjusiais metais dėl bandymų papirkti policijos pareigūnus buvo pradėti 317 ikiteisminių tyrimų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Transportas su žyma , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.