Ekspolicininko byloje – du nušalinimai teisėjai

Vakar teisme į darbą panorusio grįžti policijos pareigūno advokatas teisėjai pareiškė net du nušalinimus, tačiau jie abu buvo atmesti.

Vienoje Klaipėdos apygardos administracinio teismo posėdžių salių vyko karšta, tačiau korektiška žodinė dvikova. Čia nagrinėtas buvusio uostamiesčio policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus (ENTS) tyrėjo Arūno Stonio prašymas panaikinti pernai lapkričio 26-ąją Klaipėdos VPK priimtą sprendimą atleisti jį iš darbo dėl pareigūno vardo pažeminimo.

Pareigūnas norėtų būti iš darbo atleistas dėl pablogėjusios sveikatos.

Vakarykštis proceso dalyvių susitikimas prasidėjo nuo to, kad A. Stonio advokatas Osvaldas Martinkus pareiškė nušalinimą teisėjai Laimutei Jokubauskaitei.

„A. Stonys tikina, kad jūs jį išvadinote alkoholiku. Mane, kaip pareiškėjo atstovą, įvardinote kaip nuolat vilkinantį teismo procesą“, – tokius nušalinimo motyvus nurodė O. Martinkus.

Teisėja L. Jokubauskaitė tikino alkoholiku A. Stonio nevadinusi. „Kita vertus, gal galėtumėte man nurodyti įstatymą, kuris suteikia teisę neblaiviems asmenims dėl ligos vairuoti automobilį?“, – atsikirto ji.

Advokatas piktinosi, kad jis įtariamas netinkamai atlikęs savo pareigas. Panašių nusiskundimų turėjo teisėja. O. Martinkus tikino, jog nagrinėjant bylą svarbus išsamus tyrimas, o L. Jokubauskaitė – kad proceso nevalia vilkinti.

Atmetus pirmąjį nušalinimą, advokatas pareiškė antrąjį. Savo prašymą O. Martinkus motyvavo tuo, kad teisėja atmetė pirmąjį nušalinimą, neužtikrino savalaikio bylos nagrinėjimui reikalingų duomenų pateikimo ir yra šališka.

Grįžusi iš pasitarimų kambario teisėja paskelbė, kad ir antrasis nušalinimas atmestas. „Aš nesu suinteresuota šio proceso baigtimi, nes nepažįstu nei A. Stonio, nei Klaipėdos VPK vadovų“, – sakė ji.

Pradėjus nagrinėti bylą O. Martinkus paprašė prie bylos medžiagos prijungti duomenis apie A. Stonio sveikatos būklę bei apklausti Psichiatrijos ligoninės vadovę.

Anot advokato, A. Stonys seniai sirgo bei norėjo palikti darbą. Neleidus išeiti dėl sveikatos sutrikimų, vyrui išsivystė depresija. Esą dėl pastarojo negalavimo jis galėjęs mašiną vairuoti neblaivus.

Miesto VPK Vidaus tyrimo grupės vyr. tyrėjas Gediminas Savickas siūlė šį prašymą atmesti, nes tuo metu, kai buvo priimtas sprendimas dėl A. Stonio atleidimo iš darbo, tokie duomenys nebuvo pateikti.

Visgi O. Martinkaus prašymas patenkintas, tad teismo posėdis atidėtas.

Pernai spalio 19-ąją uostamiesčio VPK Patrulių rinktinės pareigūnai Taikos prospekte patikrinimui sustabdė BMW-525. Paaiškėjo, jog nuosavą BMW vairavo ENTS tyrėjas A. Stonys. Tikrinant jo dokumentus kilo įtarimas, kad 35 metų policininkas yra neblaivus.

Į miesto 1-ąjį PK pristatytas A. Stonys atsisakė pūsti į alkotesterį, tad buvo nuvežtas į Klaipėdos ligoninę. Čia jis dar kartą atsisakė tikrintis alkoholio tikrintuvu, tad medikai paėmė jo kraujo.

Atlikus jo tyrimą tyrėjui nustatytas lengvas-vidutinis girtumo laipsnis. A. Stoniui surašytas administracinės teisės pažeidimo protokolas, taip pat pradėtas tarnybinis patikrinimas.

Tame pačiame Klaipėdos apygardos administraciniame teisme A. Stoniui pavyko įrodyti, kad girtumas buvo lengvas. Jis susimokėjo paskirtą 1 000 litų baudą, teisė vairuoti vyrui neatimta.

Tai – ne vieninteliai A. Stonio rūpesčiai. Klaipėdos policijos vadovybės nurodymu pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimo Jūrų uosto policijos skyriaus viršininko Tomo Balčiaus bei dviejų buvusių jo pavaldinių, ENTS tyrėjų Dariaus Montvydo ir A. Stonio piktnaudžiavimo tarnyba vis dar tęsiasi.

Įtariama, kad T. Balčius, D. Montvydas ir A. Stonys tarnybiniais automobiliais vežiojo darbininkus į Klaipėdos rajone esantį Kunkių kaimą, kur statomas tuomet ENTS vadovavusio T. Balčiaus namas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.