“Žalgiris” patikrino čempionų budrumą

Kauno krepšininkai, pralaimėdami Maskvos CSKA ekipai dviženkliu skirtumu, sugebėjo pasivyti varžovus ir persverti rezultatą savo naudai, tačiau iniciatyvos neįtvirtino

Po Eurolygos varžybų 12-ojo turo Kauno „Žalgirio” ir Maskvos CSKA komandų sąskaitose liko vienodi skaičiai, tačiau kauniečiai yra laimėję tik vienerias rungtynes ir patyrę vienuolika nesėkmių, o maskviečiai – atvirkščiai.

Vakar Eurolygos čempionai savo aikštėje įveikė žalgiriečius 88:72.

Permainingą rungtynių pradžios įkarštį (9:6, 11:15, 20:17) pirmoji sutramdė CSKA ekipa: baigiantis 1-ajam kėliniui ji daugiausia vidurio puolėjo Deivido Anderseno dėka (du tritaškiai ir tikslus baudos metimas) išsiveržė į priekį – 24:17.

Kauniečiai nesutriko. Jonas Mačiulis, Tanoka Berdas ir Mantas Kalnietis sušvelnino skirtumą – 24:23.

Tačiau po to beveik keturių minučių atkarpą maskviečiai laimėjo 14:0 (38:23). Dukart kamuolį prarado M.Kalnietis, po sykį suklydo Marselas Mačadas, T.Berdas ir J.Mačiulis.

Ypač nesisekė M.Mačadui: per du kėlinius visi keturi jo metimai nepasiekė tikslo, brazilas 2 taškus pelnė tik baudomis.

„Žalgirio” snaiperiai atsigavo trečiajame ketvirtyje. CSKA pirmaujant 50:38, Kauno komandos spurtą tritaškiu pradėjo J.Mačiulis. Vėliau pataikė M.Mačadas, triskart iš eilės – Kirkas Penis, galiausiai – M.Kalnietis, persvėręs rezultatą savo ekipos naudai 57:56.

CSKA strategas Etorė Mesina iškart paprašė minutės pertraukėlės. Eurolygos čempionai susikaupė ir atsigriebė „sausai” 10:0 (66:57).

Iki mačo pabaigos likus 3 minutėms, Eurolygos čempionai pirmavo 80:65. Tuo metu CSKA legionierius pakeitė tikrieji maskviečiai – Antonas Ponkrašovas, Nikita Kurbanovas, Anatolijus Kaširovas, Aleksejus Švedas.

Iš rungtynių protokolo. CSKA – „Žalgiris” 88:72 (24:17, 19:14, 18:26, 27:15).

Taškus pelnė: CSKA – D.Andersenas 18, T.Lengdonas 15, D.R.Holdenas 12, T.Van Den Špigelis, A.Savrasenka ir T.Papalukas po 10, N.Kurbanovas 8, A.Ponkrašovas 3, M.Smodišas 2; „Žalgiriui” – K.Penis 14, T.Berdas (8 atkovoti kamuoliai, 4 rezultatyvūs perdavimai) ir J.Mačiulis po 13, M.Kalnietis 10, H.Motola ir M.Mačadas po 8, P.Jankūnas 6 (6 atkovoti kamuoliai). Taiklumas: dvitaškių – 25/40 (62 proc.) ir 23/40 (58 proc.), dvitaškių – 9/23 (39) ir 7/14 (50), baudų – 11/16 (69) ir 5/7 (71). Atkovota kamuolių – 27 ir 26, perimta – 10 ir 6. Rezultatyvūs perdavimai – 21 ir 14. Klaidos – 9 ir 15.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , .