Paskutiniame „Kaunas Jazz” koncerte – apdovanojimai geriausiems džiazo fotografams

Šandien nuskambės paskutiniai tarptautinio džiazo festivalio „Kaunas Jazz 2005” akordai. Klube „Naktinė Oazė” drauge su grupės „Nils Landgren Funk Unit” koncertu ir filmo „Džiazo veidai” pristatymu įvyks tradicinio fotografijų konkurso „Džiazas ir miestas” laureatų apdovanojimas.

2003-iaisiais startavęs fotografijų konkursas „Džiazas ir miestas” šiemet vyko jau trečiąjį kartą. Jį organizuoja „Kaunas Jazz” rengėjai ir festivalio mecenatas „Kraft Foods Lietuva”.

„Organizuodami konkursą norėjome kiekvienam to pageidaujančiam suteikti galimybę džiazuoti, pasijusti tokiu pat atlikėju, kaip ir scenose grojantys meistrai. Juk tą, kas svarbiausia džiaze – laisvę, galimybę improvizuoti, malonias emocijas – galima atskleisti ir fotografijoje. Džiugu, kad idėja pasiteisino, o konkursas kasmet populiarėja”, – teigė Gintaras Rimšelis, „Kraft Foods Lietuva” vykdantysis direktorius Baltijos šalims.

Šiemet fotografijų konkurse dalyvavo 17 profesionalių ir mėgėjų fotografų iš Kauno, Vilniaus, Šiaulių ir Marijampolės, atsiuntusių daugiau nei 150 darbų. Laimėtojai pasidalijo 5 tūkst. Lt prizinį fondą.

Konkurso laureatus atrinko speciali komisija, kurią sudarė žinomas kritikas Skirmantas Valiulis, fotomenininkas Vytautas Suslavičius, Lietuvos spaudos fotografų klubo prezidentas Jonas Staselis, festivalio „Kaunas Jazz” meno vadovas Jonas Jučas ir „Kraft Foods Lietuva” ryšių su visuomene vadovė Baltijos šalims Rasa Bagdonienė.

Pasak fotomenininko Vytauto Suslavičiaus, konkursas „Džiazas ir miestas” leido nuotraukų autoriams peržengti įprastus fotografijos rėmus. „Tai nuostabi proga tiek džiazui, tiek fotografijai atrasti vienas kitą. Juk, atrodytų, kaip galima pamatyti muziką? Kaip nufotografuoti džiazą? Konkursui atsiųstos nuotraukos įrodo, kad iš pirmo žvilgsnio visiškai nesusijusios meno sritys gali įkvėpti viena kitą”, – kalbėjo V.Suslavičius.

Šiemetinio konkurso staigmena tapo tai, kad pirmąją vietą užėmusių fotografijų autoriui nebus skirtas piniginis prizas. Geriausiu fotografu pripažintas Arūnas Vilčinskas dirba bendrovėje „Kraft Foods Lietuva”, o pagal konkurso nuostatus ir „Kraft Foods Lietuva” politiką bendrovės darbuotojai negali gauti piniginių prizų.

Antrąją vietą užėmė ir 2000 Lt prizą gavo vilnietis Ruslanas Baranauskas. Beje, trečius metus iš eilės konkurse dalyvaujantis fotografas prizą gauna antrąsyk – prieš dvejus metus vykusiame konkurse komisija jam skyrė specialią paskatinamąją premiją.

Trečioji vieta ir po 1000 Lt piniginiai prizai skirti šiauliečiui žurnalistui Rolandui Parafinavičiui ir kauniečiams fotomenininkui Romualdui Požerskiui bei Mindaugui Kavaliauskui.

Apdovanojus laimėtojus bus surengta geriausių darbų paroda. Nuo birželio pradžios ji bus eksponuojama „Kraft Foods Lietuva” fabrike Kaune, vėliau su darbais visi pageidaujantys galės susipažinti Kauno miesto savivaldybėje. Konkurso rengėjai ilgainiui tikisi išleisti ir geriausių nuotraukų albumą.

Apie konkurso „Džiazas ir miestas” laureatus:

Arūnas Vilčinskas (I vieta) – „Kraft Foods Lietuva” techninių tarnybų skyriaus darbuotojas. Daugiau nei 25 metus fotografija besidomintis A.Vilčinskas yra surengęs 4 asmenines parodas, jo darbai puošia 2004 m. „Kaunas Jazz” kalendorių.

Ruslanas Baranauskas (II vieta) – pagal išsilavinimą fizikas, fotografavimą iš hobio pavertęs profesija. Yra dalyvavęs keliose dešimtyse parodų ir projektų tiek Lietuvoje, tiek užsienio šalyse, gavęs apdovanojimų įvairiuose šalies ir tarptautiniuose konkursuose.

Mindaugas Kavaliauskas (III vieta) – profesionalus fotografas. Fotografijos lektorius KTU Dizaino ir technologijų fakultete, įvairių parodų dalyvis Lietuvoje ir užsienyje, didžiausio Baltijos šalyse fotografijos festivalio „Kauno fotografijos dienos” organizatorius.

Romualdas Požerskis (III vieta) – profesionalus fotografas. Kauno Vytauto Didžiojo universitete dėsto fotografijos istorijos ir estetikos kursą, 1991 m. Lietuvos Nacionalinės premijos laureatas. Nuo 1975 m. yra surengęs keliolika asmeninių parodų, dalyvauja įvairiuose fotomenininkų projektuose Lietuvoje ir užsienyje.

Rolandas Parafinavičius (III vieta) – fotografas, žurnalistas. Yra laimėjęs įvairių apdovanojimų fotografijos konkursuose Lietuvoje ir užsienyje.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Renginiai su žyma , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.