Pajamų mokesčio permoką jau gavo visi laiku pateikę teisingai užpildytas ir tikslias deklaracijas

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI) 2004 metų gyventojų pajamų mokesčio permoką jau grąžino daugiau nei 209 tūkst. gyventojų (66 proc. visų prašiusių iki liepos 21 d.), kurios bendra suma siekia 108 mln. litų (62 proc. visos prašomos sumos).

Iš viso 2004 m. pajamas laiku – iki š.m. gegužės 2 d. – deklaravo beveik 290 tūkst. gyventojų, prašančių grąžinti daugiau kaip 155 mln. litų. Iš viso iki liepos 21 dienos VMI gavo daugiau nei 317 tūkst. gyventojų deklaracijų, kuriose prašoma grąžinti per 174 mln. litų.

„Mokesčio permoką grąžinome visiems gyventojams, kurie laiku pateikė teisingai užpildytas ir tikslias deklaracijas“, – sako VMI viršininkė Violeta Latvienė. Tokių deklaracijų gauta beveik 120 tūkst. (42 proc. visų laiku pateiktų deklaracijų) bendrai beveik 53 mln. litų sumai. Remiantis įstatymų numatyta tvarka ir terminais, pajamų mokesčio permoka laiku pateikusiems teisingas deklaracijas turi būti gražinta iki liepos 31 dienos. Gyventojams, kurių deklaracijose yra neatitikimų ir / ar klaidų, permoka grąžinama vėliau. „Permoką stengiamės grąžinti nedelsiant, išsiaiškinus deklaracijose pastebėtus neatitikimus ar gyventojams patikslinus deklaracijas. Šiuo metu jau vykdomi grąžinimai remiantis ištirtomis ir patikslintomis deklaracijomis“, – sako V. Latvienė.

Apdorojant deklaracijas, nustatyta, kad daugiau nei 167 tūkst. laiku pateiktose deklaracijose (58 proc.), yra neatitikimų ir / ar klaidų. Tokios deklaracijos yra tiriamos arba tikslinamos, o dėl informacijos patikslinimo VMI kreipiasi į deklaruotoją arba trečiuosius šaltinius. Anot V. Latvienės, dažnai gyventojai deklaravo didesnes išlaidų sumas nei nurodė tretieji šaltiniai. Daugiau nei 70 tūkst. gyventojų nurodė mažesnes apmokestinamąsias pajamas už žinomas VMI iš kitų šaltinių. Nemaža dalis gyventojų (per 38 tūkst.) deklaravo per daug sumokėto, išskaičiuoto mokesčio.

Iš viso iki šios dienos iš minėto deklaracijų, kuriose yra neatitikimų ir / ar klaidų skaičiaus, yra ištirta per 79 tūkst. deklaracijų, pagal kurias yra grąžinama mokesčio permoka; šiuo metu tiriama beveik 10 tūkst. deklaracijų, o daugiau nei 77 tūkst. gyventojų yra išsiųsti prašymai patikslinti deklaracijas arba pateikti duomenis.

„Gyventojai, kurie deklaracijas pateikė ar jas patikslino elektroniniu būdu, permoką gavo pirmieji“, – sako V. Latvienė. Elektroniniu būdu pajamas iki gegužės 2 d. (laiku) deklaravo per 56 tūkst. gyventojų, iš jų dar beveik 5 tūkstančiams permoka nėra grąžinta – jų deklaracijos turi būti tikslinamos arba pateikiami duomenys VMI. Iš viso iki šios dienos yra gauta per 70 tūkst. elektroninių pajamų deklaracijų.

Apie deklaracijose padarytas klaidas deklaruotojai yra informuojami paštu (jei deklaraciją pildė popieriuje) arba elektroniniu paštu (jei nurodė tokį prašymą elektroninio deklaravimo sutartyje). Apie klaidas taip pat galima teirautis apskričių VMI. Deklaravusieji elektroniniu paštu apie savo deklaracijos būklę gali sužinoti prisijungę prie EDS internete (http://deklaravimas.vmi.lt).

Praėjusiais metais iki gegužės 1 dienos buvo gauta 244 tūkst. gyventojų prašymai grąžinti 2003 metų pajamų mokesčio permoką, siekiančią daugiau kaip 120 mln. litų. Iki praėjusių metų liepos 31 d. buvo grąžinta 108 mln. litų 224 tūkst. jos prašančių gyventojų (likusiųjų deklaracijos buvo tikslinamos ir permoka grąžinta vėliau).

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Finansų ministerijos

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.