Geriausi visų laikų kalėdiniai filmai

Ir vėl – Kalėdos! Nors Helovynas yra kur kas smagesnis laikas pramogauti, Kalėdos – labai palankus metas popkultūrai. Juk būtent šiam metų laikui yra sukuriama daugiausiai naujų žaislų ir žaidimų, taip pat ir specialių TV laidų bei filmų. Šįkart sudarėme geriausių Kalėdų filmų dešimtuką, tačiau įspėjame – jis skirtas tiems žmonėms, kurie mėgsta sprogimus, lėles ir Kristoferį Volkeną. Pradedame nuo galo.

10. „Kalėdų karštinė“, 1996

„Kalėdų karštinė“ nėra jau toks puikus filmas ir nelabai nusipelno būti šiame sąraše. Tačiau būtų aplaidu nepaminėti filmo, kuriame vaidina didysis Arnoldas Švarcnegeris. Be to, yra dar keletas priežasčių: Arnoldas nugali visą korumpuotų Senelių gaują, o Filas Hartmanas suvalgo Arnoldo sausainius, tačiau pirmiausia šis filmas sušildo širdį. Ir sužinome tokį dalyką: Kalėdos nėra laikas meilei, gerumui ar Jėzui, tai metas, kai reikia įrodyti, jog esi geresnis nei kiti nupirkdamas brangias dovanas.

9. „Mapetų Kalėdų dvasia“, 1992

Ar yra dar viena kalėdinė istorija, kuri būtų tiek daug kartų perpasakota? Tik Čarlzo Dikenso „Kalėdų dvasia“. Vos ne kasmet pagal ją atsiranda naujas TV filmas. Kai kurios adaptacijos jau tapo klasika – „Misterio Magu Kalėdų dvasia“, tačiau Mapetai laimi. Čia daugiau dainų ir pavykusių juokelių.

8. „Rembo: pirmasis kraujas“, 1982

„Rembo: pirmasis kraujas“ buvo filmuojamas mažame Kanados miestelyje 1981-ųjų žiemą, taigi gal tai tiesiog atsitiktinumas, kad daugelyje scenų matyti kalėdinės dekoracijos. Tiesioginių užuominų į šventes nėra, tačiau tik režisierius mėgėjas gali nepastebėti fone stovinčios Kalėdų eglės, o Tedas Kočefas yra veteranas. „Rembo“ yra ir taip fenomenalus filmas, o dar subtilus Kalėdų aspektas prideda jam šarmo. Be to, kad filmas mums atskleidžia, kaip blogai elgiamasi su sugrįžusiais Vietnamo karo veteranais, sužinome – elgtis su kitais reikia padoriai.

7. „Vienas namuose“, 1990

Vienas iš geriausių režisieriaus Džono Hugo filmų – pirmoji „Vienas namuose“ dalis. Kevino „karas“ su dviem nevykėliais vagimis šią komediją padaro kultinę ir „užkala“ net 533,800,000 JAV dolerių. O mes, žiūrovai, gauname puikią pamoką – vertinti šeimą bei keletą naudingų būdų, kaip galima sužaloti kitus žmones.

6. „Košmaras prieš Kalėdas“, 1993

Tai išskirtinis Timo Bartono Kalėdų filmas dėl trijų priežasčių: puiki istorija su tonomis gerų dainų, antra, sukurtas ypatingu animacijos būdu – filmuojant kiekvieną kadrą atskirai, pakeitus modeliuko pozą. Ir trečia, Timas padarė neįmanoma – jis sukūrė atostogų filmą, kurį mėgsta net verkšlenantys gotų vaikai.

5. „Kietas riešutėlis“, 1988

Kalėdos turėtų būti stebuklingas laikas, tačiau kiekvienąkart kas nors jas sugadina – tai gauni ne tokią dovaną, kokios norėjai, tai tavo pusbrolis visą dieną elgėsi kaip tikras asilas ir pan. Tačiau vienas dalykas, dėl kurio gali pasveikinti save per kiekvienas Kalėdas – tu nesi Džonas Makleinas (Briuso Vilio herojus). Juk neužstrigai kartu su teroristais, į tave niekas nešaudo, šeima nėra toli Kalėdų išvakarėse. Kalėdos ateis ir kitąmet, o B. Vilio plaukai – niekada!

4. „Betmenas grįžta“

Šis filmas turi pasiūlyti kai ką daugiau nei vien tik Kristoferį Volkeną. Čia vaidina Mišelė Pfaifer, kai ji jau buvo paskelbta karščiausia pasaulio moterimi, o šiame filme ji net pasipuošusi odiniais drabužiais. Taip pat čia yra pingvinai kamikadzės bei gigantiškas guminis antinas. Tai gal ir nėra labai jau kalėdiškas filmas, tačiau ne tai esmė. Esmė ta, kad tai velniškai geras filmas ir jūs esate visiškas kvailys, jei jo nemėgstate.

3. „Įkaitai“, 1994

Tai viena geriausių Kalėdų komedijų, o Kevinas Speisis dar nesuvaidinęs filme „Įprasti įtariamieji“, po kurio visi ėmė laižyti jo padus ir aiškinti, koks jis puikus aktorius.

2. „Mirtinas ginklas“, 1987

Tai vienas geriausių policinių filmų. Veiksmas kaip tik vyksta per Kalėdas – skamba „Jingle Bell Rock“, kalėdų eglės, šventiškai papuošti namai ir apskritai čia viskas apie Kalėdas. Nors gal ir ne visai…

1. „Gremlinai“, 1984

Pirmiausia tai nepriekaištinga siaubo komedija bet kurio amžiaus žmogui, o antra, ji tikrai pagelbės tuomet, kai nusprendžiate savo vaikams pasakyti, kad Kalėdų Senelio nėra, tiesiog paleidžiate šį filmą, ir magija išgaruos. Gal „Gremlinai“ ir nėra pripildyti šventinės dvasios, tačiau čia yra puikaus lėlių meno!

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kinas su žyma , , , , , , , , , , , , .

1 atsiliepimas į "Geriausi visų laikų kalėdiniai filmai"

  1. gabrieliukea.........

    😀 🙄 😉 😛 geri filmai……

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.