Nusišovė iš tarnybos atleistas policininkas

Savižudybei pasirinktas buvęs tarnybinis kabinetas, į kurį prasmukta paslapčia

Vakar rytą viename iš Kauno Žaliakalnio policijos komisariato tarnybinių kabinetų aptiktas buvusio šios įstaigos Organizacinio poskyrio vyresniojo postinio A.M. lavonas su šautine žaizda galvoje.

Viena iš versijų, atsiradusi po eksperto, apžiūrėjusio velionį, pirminės prielaidos – lavonas komisariato patalpose išgulėjo visą savaitgalį. Manoma, kad savižudybei (tuo beveik neabejojama) pasirinktas penktadienio vakaras.

Lavonas aptiktas vakar apie aštuntą ryto, pradėjus rinktis į darbą.

39-erių metų A.M. savižudybei pasirinko buvusį savo kabinetą, nors buvo atleistas iš pareigų prieš penkias savaites – lapkričio 2-ąją. Lavoną aptiko rytą į darbą atėjęs buvęs kabineto kaimynas.

Teigiama, kad buvęs bendradarbis rastas be gyvybės ženklų sėdintis fotelyje ir laikantis rankoje pistoletą. Tačiau prieblandoje tai įžiūrėta ne iš karto. Kad vyriškis nusišovė, paaiškėjo tik atbėgus komisariato vadovams, pas kuriuos puolė persigandęs kabineto šeimininkas.

Pirminiais duomenimis, jokio atsisveikinimo raštelio buvusiems kolegoms savižudis nepaliko.

Teigiama, kad iš tarnybos A.M. atleistas neapsikentus jo girtavimo. Komisariato viršininko kantrybės taurę perpildė tai, kad šis pareigūnas, turėjęs pakeisti kolegą vairuotoją, į budėjimą atėjo girtas. Nepaisant to, kad prieš tai net du kartus buvo aptiktas darbe neblaivus, dėl ko jau buvo pradėtas tarnybinis tyrimas. Ketinta pažeminti jo pareigas, tačiau po trečio iš eilės akibrokšto jau nuspręsta atleisti iš darbo.

Buvęs vyresnysis postinis nusišovė prieš 5-erius metus savigynai įsigytu pistoletu „Baikal“.

Didesnė mįslė – kaip jis pateko į buvusį savo kabinetą. Dabartinis šio šeimininkas teigia radęs duris atrakintas. Pagrindinė prielaida – atleistas iš tarnybos A.M. neatidavė turėto rakto nuo buvusio tarnybinio kabineto arba slapčia pasigamino jo dublikatą. Galbūt jau planuodamas kažką negero.

Paskutinį kartą gyvą A.M. dauguma bendradarbių matė penktadienį. Kadangi dirbdamas jis buvo materialiai atsakingas už komisariato turtą, visą praėjusią savaitę dėl to atsiskaitinėjo. Tačiau buvęs A.M. kabineto kaimynas, aptikęs pirmadienį jo lavoną, teigia penktadienį, baigiantis darbo dienai, išvežęs buvusį vyresnįjį postinį namo.

Kada jis grįžo atgal, vakar bandyta išsiaiškinti peržiūrint komisariate įrengtų vaizdo kamerų įrašus.

Kitas klausimas, kaip A.M. sugebėjo nematomas prasmukti pro buvusius kolegas budėtojų dalyje ir kaip pastarieji negirdėjo šūvio antrajame pastato aukšte. Vienintelis atsakymas į abu klausimus – tuo metu į budėtojų dalį galėjo būti pristatyta nemažai žmonių ir čia buvo nemažas triukšmas.

Savižudžio namiškiai taip pat jo nepasigedo visą savaitgalį. Teigiama, kad į girtuoklystės liūną vis labiau klimpęs buvęs pareigūnas dažnai dingdavo ištisomis dienomis.

Tik vakar šoko ištikta jo žmona prisipažino, kad A.M. jau buvo užsiminęs apie planuojamą savižudybę, tačiau tai palaikyta girto žmogaus kalbomis.

Paskutiniuoju metu jis turėjo ir tam tikrų sveikatos problemų, dėl to vartojo vaistus, tačiau kartu su jais – ir alkoholį. Tai taip pat viena iš prielaidų, kodėl nuspręsta išeiti iš gyvenimo tokiu būdu.

Teigiama, kad Žaliakalnio policijos komisariate A.M. dirbo paskutiniuosius 11 savo gyvenimo metų.

Vakar į šią Islandijos plente įsikūrusią policijos įstaigą atvyko ne tik Vyriausiojo policijos komisariato Smurtinių nusikaltimų tyrimo pareigūnai, bet ir miesto policijos viršininkas. Buvusiems nusižudžiusiojo kolegoms ketinta atsiųsti pagalbon Kauno policijos psichologus.

Paskutinis panašus įvykis miesto policiją sukrėtė prieš maždaug 10 metų. Tada savo tarnybiniame kabinete Žaliakalnio policijos nuovadoje su tarnybiniu ginklu nusišovė tuometinis jos vadovas. Šūvis nuaidėjo pavaldiniams jo laukiant vadinamojoje rytinėje penkiaminutėje.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.