„Mylinčių krantų“ autorius neįvykdė sutartinių įsipareigojimų

Projekto „Meilės krantai“ autorius net kelis kartus paragintas neįvykdė sutartyje numatytų įsipareigojimų, todėl Vilniaus Savivaldybė negali jam sumokėti visos projekto sąmatoje numatytos sumos.
Dailininkas Gytenis Umbrasas, Vilniaus Savivaldybei pasiūlęs „Mylinčių krantų“ projekto idėją, pasirašė su ja sutartį, pagal kurią turėjo daugiametėmis gėlėmis apsodinti Neries upės krantines tarp Mindaugo ir Žaliojo tiltų, sudedant užrašus „AŠ TAVE MYLIU“ ir „AŠ TAVE e“. Projektui įgyvendinti buvo sudaryta sąmata, kurioje numatyti pagrindiniai darbai bei naudojamos medžiagos. Dailininko su Savivaldybe pasirašytoje sutartyje nustatyta, kad projekto vykdytojas, atlikęs numatytus darbus nekokybiškai, privalo per Savivaldybės nurodytą terminą juos nemokamai ištaisyti.
Dailininkui baigus gėlių sodinimo darbus, Savivaldybė patikrinusi atliktus darbus pastebėjo trūkumų: į betoninius langelius pripilta tik 20-50 proc. sąmatoje numatyto augalinio grunto, apie 20 proc. augalų neprigijo. Projekto autorius privalėjo ištaisyti nekokybiškai atliktus darbus ir pasodintus augalus prižiūrėti iki 2004 m. spalio 1 d., tačiau nurodytų trūkumų dailininkas neištaisė, o augalai buvo prižiūrimi prastai.
Baigusis terminui, iki kurio dailininkas turėjo prižiūrėti pakrantėje pasodintas gėles, Savivaldybės sudaryta želdynų ir gėlininkystės specialistų komisija patikrinusi „Mylinčių krantų“ gėlyną, nustatė, kad darbai buvo įvykdyti nesilaikant projekto sąmatos ir nevykdant nustatytų įsipareigojimų. Komisija dar kartą konstatavo, kad į betoninius langelius pripilta perpus mažiau nei nustatyta sąmatoje augalinio grunto, penktadalis gėlių buvo neprigijusios. Be to, gėlyne pasodinti ne daigai iš vazonėlių, kurių kaina sąmatoje yra 2,20 Lt, o panaudoti žymiai pigesni daigai iš grunto, kurių kaina tėra 60-70 centų už vienetą.
Kadangi projekto autorius pilnai neįvykdė sutartinių įsipareigojimų ir neištaisė nustatytų trūkumų, gėlyną tikrinusi botanikos specialistų komisija nusprendė perskaičiuoti „Mylinčių krantų“ sąmatą.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.