Kauno atstovas – Žiemos miestų merų asociacijoje

Po savaitės viešnagės Pietų Korėjos Taebeko (Taebaek) mieste sugrįžo Kauno mero pavaduotojas Erikas Tamašauskas, perskaitęs du pranešimus Pasaulio žiemos miestų merų asociacijos konferencijoje. Į šį renginį Lietuvos atstovas pakviestas pirmą kartą.

Pasaulio žiemos miestų merų asociacija jungia JAV, Norvegijos, Grenlandijos, Estijos, Rusijos, Mongolijos, Japonijos bei kitų šalių miestų vadovus. Lietuvai joje atstovauja vienintelis Kaunas, kurio meras į asociaciją priimtas šių metų vasarį. Tada Japonijoje Saporo miesto merui Fumijo Uedai buvo įteikta kauniečių delegacijos atvežta paraiška apie pasirengimą būsimai narystei.

Saporo miesto meras šiuo metu pirmininkauja Pasaulio žiemos miestų asociacijai, tačiau ateinančiais metais Kinijoje, Čeng Čiunge įvyksiančioje konferencijoje, bus renkami nauji šios organizacijos vadovai: pirmininkas ir jo pavaduotojai. Dalyvauti šioje konferencijoje kviečiamas ir Kauno meras Arvydas Garbaravičius.

„Taebeke mes ir tarėmės, kaip kuo geriau pasirengti būsimajam merų susitikimui Kinijoje, – aiškino E.Tamašauskas. – Tačiau pagrindinės temos, kurias Pietų Korėjos konferencijoje gvildenome, buvo dvi: kovos su terorizmu priemonių įgyvendinimas miestų lygiu ir Šiaurės miestų planavimas bei plėtotė. Galiu pasidžiaugti, kad Kauno debiutas šioje konferencijoje buvo labai palankiai priimtas.

Kaip kultūrinio bendradarbiavimo geografijos ribas plečiančią ir kultūros mainus tarp Pasaulio žiemos miestų skatinančią priemonę Pasaulio žiemos miestų merų konferencijoje Kauno vicemeras pristatė tarptautinį Pažaislio muzikos festivalį. Beje, iš penkių Taebeko konferencijai teiktų svarstyti projektų buvo atrinkti du – jau minėtas Pažaislio festivalio ir Pekino parengta turizmo plėtotės vizija. Nors balsų persvara teko Pekino siūlytai tęstinei turizmo temai, tačiau Kauno projektas ateityje dar bus vystomas, pasinaudojant mūsų miesto narystės Pasaulio žiemos miestų merų asociacijoje teikiamais privalumais.

Pietų Korėjos miestas, kuriame vyko konferencija, – Taebekas įsikūręs kalnuotoje vietovėje. Jis vadinamas kalnakasių miestu. Dar neseniai turėjęs 120 tūkstančių gyventojų, uždarius kasyklas, dabar miestas jų turi perpus mažiau. Bet, anot Kauno mero pavaduotojo, žmonių meilės gyvenamajai aplinkai demografiniai pokyčiai niekaip nesumažina. Kauniečiai galėtų pasimokyti iš korėjiečių labiau puoselėti gatves, kiemus ar aikštes, neteršti gamtos, o ją tausoti sau bei savo vaikams.

„Manau, kad Kauno mero priėmimas į Pasaulio žiemos miestų merų asociaciją bus naudingas visam mūsų miestui, – įsitikinęs E.Tamašauskas. – Nors Kaunas dabar turi keliasdešimt giminingų miestų įvairiuose kontinentuose, tačiau su kai kuriais mus jungia tik „popierinė” draugystė. Būdami pasaulinės asociacijos nariais, per ją galime surasti žymiai daugiau miestų partnerių. Bendrų interesų – taip pat”.

Birutė Mačienė

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.