Vaizdingos Nemuno pakrantės ateitis lieka neaiški
Kauno politikai Panemunės gyventojams praėjusią savaitę pateikė akibrokštą. Daugiau nei tūkstantis gyventojų pasirašė prašymą, kad vaizdingoje Nemuno pakrantėje būtų atkurtas paplūdimys. Tačiau miesto Tarybos sekretoriaus Giedriaus Donato Ašmio iniciatyva paskutinę minutę sprendimo projektas buvo pakoreguotas – vietoje paplūdimio jis pasiūlė įteisinti rekreacinę teritoriją. Specialistų teigimu, šis statusas gali neapsaugoti nuo statybų invazijos.
Iškyla urbanizacijos grėsmė
„Mums tai kelia nerimą. Panemunėje visuomeninės teritorijos mažėja. Be to, jau bandyta privatizuoti Nemuno pakrantėje esantį paplūdimį. Labai nustebau sužinojęs apie politikų sprendimą”, – teigė Panemunės bendruomenės centro pirmininkas Gediminas Žukauskas.
Urbanistikos skyriaus vedėjas Nerijus Valatkevičius pripažino, kad gyventojų prašymas atkurti Panemunės paplūdimį buvo pagrįstas. Būtent toks sprendimo projektas ir buvo pateiktas miesto Tarybos nariams.
Komitetuose dėl paplūdimio didesnių ginčų nekilo. Vienintelis Tarybos sekretorius G.D.Ašmys priekaištavo, kad tam reikės skirti papildomų lėšų.
Paplūdimio statusas garantuotų vaizdingos teritorijos apsaugą. Tuo tarpu rekreacinėje teritorijoje galima urbanizacija. Bendruomenės centro atstovai nuogąstauja, kad ateityje hektaro ploto sklypas gali atitekti verslininkams.
„Susidaro toks įspūdis, kad posėdžio pabaigoje Kauno politikai tiesiog nuolaidžiavo vienam Tarybos nariui”, – paklaustas apie pakeistą sprendimą dėl paplūdimio, sakė N.Valatkevičius.
Pažeistas reglamentas?
Už G.D.Ašmio pasiūlymą Panemunėje neatkurti paplūdimio balsavo 16 miesto Tarybos narių. 2 buvo prieš, 12 susilaikė.
Konservatoriai, krikščionys demokratai ir Liberalų sąjūdžio atstovai siekė, kad Panemunėje būtų atkurtas paplūdimys. Juos palaikė ir Kauno vicemerė Adelė Echodienė. Tačiau liberalcentristai kartu su socialdemokratais nusprendė, kad paplūdimio Panemunėje nebus.
Pasak Tėvynės sąjungos frakcijos seniūno Andriaus Kupčinsko, miesto Tarybos sekretoriaus pasiūlymas buvo pateiktas pažeidžiant reglamentą. „Jis tai privalėjo padaryti raštu. Tačiau jau ne pirmą kartą pastebime kažkokius taktinius žaidimus. Pikčiausia, kad politikai visiškai ignoravo gyventojų nuomonę ir viešąjį interesą. Tai kelia įvairių minčių. Juolab kad A.Smetonos alėjoje 4 numeriu pažymėtą pastatą jau bandyta privatizuoti”, – teigė konservatorius.
Paplūdimio teritorijoje yra išlikęs daugiau nei 100 kvadratinių metrų ploto pastatas, kurį politikai bandė įtraukti į privatizuojamų objektų sąrašą.
A.Kupčinskas neatmetė galimybės, kad kitą mėnesį vyksiančiame miesto Tarybos posėdyje sprendimas dėl Panemunės teritorijos gali būti pakeistas.
Tarybos sekretorius vakar tikino reglamento nepažeidęs, o kilusį ažiotažą pavadino konservatorių rinkiminiais žaidimais
Neigiamų pasekmių nemato
„Džiaugiuosi, kad miesto Tarybos nariai palaikė mano pasiūlymą. Motyvai? Niekas dabar nekalba, kad paplūdimiui įsteigti reikia papildomų lėšų. Gal tada Panemunėje atkurkime visus tris pliažus. Dabar mes nesugebame tinkamai prižiūrėti trijų Kaune veikiančių paplūdimių. Tiesiog išsakiau savo argumentus”, – teisinosi G.D.Ašmys.
Paplūdimiams prižiūrėti miestas kasmet skiria apie 105 tūkstančius litų. „Dėl pakeisto statuso jokių neigiamų pasekmių nematau. Apie kokias statybas jūs kalbate? Galėtumėte paieškoti rimtesnių argumentų tyčiotis iš manęs. Dar pasakykite ir apie golfo lauką”, – paklaustas, kodėl buvo atsisakyta daugiau nei tūkstančio gyventojų siūlyto paplūdimio statuso, sakė G.D.Ašmys.
Lydi privatizacijos šleifas
Dar vasarą Kauno politikai pabandė įtraukti į privatizuojamų objektų sąrašą buvusiame Panemunės paplūdimyje esantį statinį. Visur jis buvo įvardytas kaip apleistas paviljonas. „Kauno dienai” pradėjus domėtis šia privatizacija, paaiškėjo, kad šalia paviljono užsimota suformuoti 20 arų sklypą.
Po diskusijų ir Panemunės gyventojų pasipriešinimo, invazija į Nemuno pakrantę buvo sustabdyta. Vėliau Urbanistikos skyrius ir keli miesto Tarybos komitetai pasiūlė rengti hektaro ploto sklypo detalųjį planą su aiškia paskirtimi – paplūdimys.
Deja, praėjusią savaitę Kauno politikai šią idėją sužlugdė. „Rekreacijos teritorijos statusas yra pavojingas. Jis neapsaugos nuo statybų invazijos. Galima neabejoti, kad už viso to slypi kažkieno ausys”, – tvirtino A.Kupčinskas.