LSKL dvyliktasis turas

Pirmadienį Lietuvos studentų krepšinio lygoje (LSKL) buvo sužaisti dvyliktosios savaitės susitikimai. Trečiąją pergalę iš eilės iškovojo LŽŪU krepšininkai, o MRU komandai svečiuose pavyko palaužti čempionų titulą ginančius šiauliečius.

Kauno sporto halėje įvyko LKKA pristatymas. Aikštelėje kelis sykius pasirodė sportinės aerobikos grupė. Viena LKKA dėstytojų lydima didžiulėmis ovacijomis pagal Rytų ritmus sušoko pilvo šokį. Aikštelės centre pasirodė aukštosios mokyklos rektorius, kuris padėkojo LSKL už studentų sporto propagavimą bei įteikė geriausias LKKA knygas. Tuo tarpu LSKl direktorė Lidija Okuneva atsidėkojo LKKA įteikdama auksinį „Time Team” kamuolį su užrašu „Būk pirmas!”.

LSKL mecenato UAB „Mūsų laikas” organizuotoje šou dalyje visų ilgesniųjų pertraukų metu pasirodydavo atlikėjas Artas, o jam talkino „Lietuvos ryto” šokėjos bei LSKL talismanas tigriukas „Teamukas”.

MRU nugalėjo LSKL čempionus ŠU krepšininkus

Mykolo Romerio universiteto (MRU) komanda iš Vilniaus iškovojo sudėtingą pergalę rezultatu 100:91 (18:28, 26:6, 31:24, 25:33) nugalėję čempionų titulą ginančius Šiaulių universiteto (ŠU) studentus bei atkeršiję už pralaimėjimą pirmajame pirmenybių rate.

Pirmąjį kėlinį ŠU krepšininkai pradėjo „kaip iš natų”.Gerai apsigindami ir puikiai atakuodami iš toli MRU krepšį šiauliečiai pirmavo 9:0.Tačiau užstrigo ŠU „tolimoji artilerija”. Sustygavę žaidimą gynyboje MRU krepšininkai atsigavo nuo startinio šoko.Tokia rungtynių pradžia jų neišgąsdino ir jie sušvelnino skirtumą iki 8:11. Ir toliau žaidimo eigą diktavo ŠU. Jie laimėjo kėlinuką 28:18.

Antrajame kėlinuke įvykių eiga apsivertė aukštyn kojom. Šiauliečiai pamiršę komandinį žaidimą, žaidžia padrikai, po vieną ir patenka į MRU puikios gynybos „spąstus”. Sostinės krepšininkų ginklas – perimti kamuoliai. Vilniečiai sėkmingai rezga ataką po atakos, švelnina skirtumą ir netrukus Šarūno Žalos ir Tomo Ambraso pastangomis persveria rezultatą MRU komandos naudai. Šiauliečiai ir toliau žaidžia chaotiškai. Jie negali pelnyti taškų nei iš toli, nei iš po krepšio. Per antrąjį kėlinuką ŠU krepšininkai, pelnę vos 6 taškus, o į savo leidę vilniečiams įmesti net 26 taškus, išėjo poilsio nuleidę galvas (34:44).

Po didžiosios pertraukos ir toliau sėkmingai žaidė MRU krepšininkai, kurie įgijo net 19 taškų persvarą, tuo tarpu šiauliečiai niekaip nerado kelio prie MRU krepšio. Po trijų kėlinukų MRU pirmavo 75:58.

Ketvirtajame kėlinyje šiauliečiai suaktyvino gynybą ir spaudė svečius iš Vilniaus po visą aikštelę. Šeimininkams pavyko sumažinti skirtumą iki 8 taškų, tačiau pristigus jėgų MRU krepšininkai išlaikė pranašumą ir iškovojo revanšinę pergalę 100:91.

Šeimininkų gretose rezultatyvumu išsiskyrė Donatas Orelik, pelnęs 26 taškus, Vytautas Padgureckas – 23 (8 atk.kam.), Renatas Jonelis – 18 (8 atk.kam.), Rytis Grigaitis – 12.

Nugalėtojų komandoje geriausias rungtynes LSKL sužaidė Tomas Ambrasas, surinkęs 25 taškus. Mantas Kibildis pridėjo 22, Arnas Labuckas – 18 (8 atk.kam.), Šarūnas Žala – 15 ir Robertas Retkus – 10 taškų.

Trečioji iš eilės LŽŪU pergalė – triuškinama persvara

Lietuvos žemės ūkio universiteto (LŽŪU) krepšininkai po atkaklios kovos Kauno sporto halėje rezultatu 88:67 (13:23, 22:9, 22:19, 31:16) nugalėjo Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) ekipą bei iškovojo trečiąją pergalę iš eilės.

Susitikimo pradžioje iniciatyvą perėmė svečiai iš Vilniaus, kurie išsiveržė į priekį (10:4). Pranašumą VGTU krepšininkai vis didino ir prieš pat kėlinuko pabaigą pirmavo jau 12 taškų skirtumu (23:11). Pirmoji rungtynių atkarpa baigėsi vilniečiams pirmaujant 23:13.

Antrajame kėlinuke tęsėsi kauniečių spurtas ir po dviejų Vyginto Griniaus tritaškių bei metimo iš vidutinio nuotolio pirmą kartą į priekį išsiveržė LŽŪU ekipa. Vis dėlto vilniečiai netrukus išlygino rezultatą. Tuo tarpu kauniečiai nesiruošė paleisti iniciatyvos iš rankų ir po dviejų kėlinukų pirmavo 35:32.

Po didžiosios pertraukos kauniečiams pavyko išlaikyti persvarą, o vienu metu ji šoktelėjo iki dešimties taškų (53:43). Tačiau po VGTU komandos minutės pertraukėlės sostinės krepšininkams pavyko sumažinti atsilikimą iki keturių taškų (49:53) ir atkurti intrigą. Tačiau LŽŪU auklėtiniai pabaigė kėlinuką susikaupę bei išlaikė persvarą 57:51.

Situacija nesikeitė ir ketvirtajame kėlinuke. Po įspūdingų LŽŪU kapitono V.Grinio prasiveržimų ir taiklių metimų šeimininkų pranašumas ir vėl tapo dviženklis (62:51). Sužaidus penkias paskutiniojo kėlinuko minutes aikštelę dėl penkių pražangų limito paliko abu LŽŪU aukštaūgiai Domas Dijokas ir Mantas Bernatavičius, o kauniečių pranašumas siekė 16 taškų (69:53). Tačiau tai LŽŪU studentų nesustabdė. Po šešių iš eilės V.Grinio taškų pranašumas padidėjo iki 20 taškų (75:55). Vilniaus krepšininkai dar bandė gelbėtis spausdami šeimininkus, tačiau šie gana nesudėtingai rasdavo kelią krepšio link bei toliau rinko taškus. LŽŪU iškovojo įtikinamą pergalę 88:67.

Rezultatyviausiai LŽŪU komandoje žaidė Vygintas Grinis, pelnęs 30 taškų (7 rez.perd., 4 per.kam.), Povilas Stasiulionis pridėjo 22 (14 atk.Km.), Tomas Rekstys – 14, Modestas Šidlauskas – 12 (8 atk.kam).

Svečių komandoje dviženklį taškų skaičių surinko tik Tomas Lenkimas – 12, Martynas Grinius (5 rez.perd.), Justas Pociūnas ir Andrius Fiodorovas – po 9.

VDU svečiuose sutriuškino VPU komandą

Sostinėje jėgas išbandė turnyro lentelės lyderės – Vilniaus pedagoginio universiteto (VPU) ir Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) komandos. Įtikinamą pergalę 93:63 (17:18, 25:17, 22:14, 29:14) iškovojo praėjusio sezono vicečempionai – VDU krepšininkai.

Mačą tritaškiu metimu pradėjo Ridas Globys. Tačiau po to 7 taškus be atsako pelnė šeimininkai – 7:3. Dar labiau VPU ekipa atitrūko po Dariaus Griškėno taiklaus tolimo metimo – 12:5. Svečiams sunkiai sekėsi ieškoti kelių link varžovų krepšio ir komandos puolimas gana stipriai strigo. Tačiau sužaidus 8 minutes VDU po laimėtos atkarpos 7:0 išlygina rezultatą (14:14). Pavyti varžovus kauniečiams padėjo tiksliai užbaigtos greitos atakos. Po pirmojo kėlinio minimalia persvara 18:17 priekyje pedagogai.

Antrojo ketvirčio pradžioje toliau virė itin atkakli kova. Dėl kiekvieno taško ir kamuolio buvo kovojama iš visų jėgų. Sužaidus 2 minutes – vėl lygu 24:24. Kėliniui įpusėjus šiek tiek atitrūkti pavyko jau VDU žaidėjams – 31:26. Likus porai minučių iki didžiosios pertraukos svečiai dar labiau padidino pranašumą, o VPU problemų pridarė ir techninę pražangą užsidirbęs Mindaugas Reminas. Po dviejų kėlinių priekyje jau kauniečiai – 42:35.

Trečiajame kėlinyje sužaidus truputį daugiau kaip 2 minutes VDU penketas įgijo dviženklį pranašumą – 48:37, o po taiklaus Karolio Kalvaičio tritaškio dar labiau nutolo (51:37). Šeimininkams po didžiosios pertraukos labai sunkiai sekėsi stabdyti varžovus. VDU sėkmingai kontroliavo situaciją ir laikė dviženklę persvarą savo rankose. Pasibaigus priešpaskutiniam ketvirčiui svečiai pirmavo 64:49.

Esminių permainų nežadėjo ir lemiamo kėlinio pradžia. Pirmuosius taškus ketvirtyje VPU sugebėjo pelnyti tik sužaidus 4 minutes, kuomet varžovai jau pirmavo 73:49. Paskutinėmis mačo minutėmis šeimininkai jau stokojo ne tik jėgų, bet ir noro pamėginti vytis priešininkus. Tik aikštėje pasirodžius atsarginiams kauniečių krepšininkams, šiek tiek pagyvėjo ir VPU žaidimas. Susitikimas baigėsi rezultatu 93:63 – pergalę šventė svečiai.

Nugalėtojų gretose sėkmingiausiai rungtyniavo 20 taškų surinkęs ir 7 kamuolius atkovojęs Ridas Globys. 18 taškų įmetė Karolis Kalvaitis (10 atk. kam.), 14 – Žilvinas Kuklierius (7 atk. kam.), po 12 – Andrius Daugvila bei Povilas Šakinis.

VPU ekipoje rezultatyviausias buvo Tadas Šablinskas – 19 taškų ir 10 atkovotų kamuolių. 12 taškų pelnė Darius Griškėnas, 11 – Darius Čiūta (8 atk. kam.), 8 – Lukas Chmieliauskas.

LKKA nesunkiai įveikė KTU krepšininkus

Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) studentai 24 taškų skirtumu 96:72 (23:22, 25:13, 22:16, 26:21) nugalėjo Kauno technologijos universiteto (KTU) krepšininkus bei iškovojo aštuntąją pergalę šį sezoną, tuo tarpu KTU patyrė dešimtąją nesėkmę.

Rungtynės kiek netikėtai prasidėjo sėkminga KTU komandos atkarpa, po kurios mačo šeimininkai išsiveržė į priekį 7:2, o pasinaudoję LKKA puolėjo Viliaus Gabšio technine pražanga padidino atotrūkį dar dviem taškais. Vis dėlto apsnūdę LKKA studentai pradėjo taikliai atakuoti krepšį ir po aštuonių iš eilės V.Gabšio taškų sumažino atsilikimą iki dviejų taškų 18:20. Likus 30 sekundžių iki kėlinuko pabaigos po Kąstyčio Normanto prasiveržimo LKKA pirmą kartą išsiveržė į priekį ir pabaigė kėlinuką pirmaudama 23:22.

Antrajame kėlinuke KTU krepšininkams pavyko susigrąžinti pranašumą (26:25), o vėliau išlaikyti lygų rezultatą (28:28), tačiau po trijų LKKA tritaškių iš eilės skirtumas tarp ekipų padidėjo iki keturių taškų, o po dar 9 LKKA taškų be atsako svečiai pirmavo jau 13 taškų skirtumu (46:33). 13 taškų persvarą LKKA pavyko išlaikyti iki pat antrojo kėlinuko pabaigos (48:35).

Po didžiosios pertraukos LKKA ir toliau kontroliavo žaidimo tempą bei išlaikė įtikinamą pranašumą. Daugiausiai ką KTU krepšininkams pavyko padaryti per trečiąjį kėlinuką – sumažinti atsilikimą iki 13 taškų (46:59), tačiau netrukus skirtumas šoktelėjo iki 19 taškų (67:48), o prieš lemiamą kėlinuką LKKA pirmavo 70:51.

Intriga į aikštelę negrįžo ir ketvirtajame kėlinuke. Vos tik prasidėjus kėlinukui LKKA padidino pranašumą iki 20 taškų (73:53) ir skirtumas tarp komandų ne tik nemažėjo, o tik augo. Emocijų nesuvaldęs Darius Kalnutis už ginčus su teisėjais buvo nubaustas technine pražanga, o tuo pasinaudoję LKKA auklėtiniai padidino pranašumą iki 25 taškų (80:55). Užtikrintai susitikimo pabaigą sužaidę LKKA studentai laimėjo mačą 96:72.

KTU komandai 14 taškų pelnė Martynas Motiejaitis, 13 – Janevičius, 12 – Darius Kalnutis.

LKKA komandoje rezultatyviausiai žaidė 19 taškų pelnęs Vidmantas Užkuraitis, 18 pridėjo Artūras Milaknis, 16 – Vilius Gabšys, 11 – Justas Česnavičius,10 – Kąstytis Normantas.