Vaikus papirko „buivolų” šypsenos

Jaunimėlis iš Naujosios Ūtos gana įspūdingai užbaigė savo penkių dienų vasaros atostogas Palangoje. „Na, „šakės”, atvažiavo”, – paauglių akys spindėjo iš džiaugsmo, kai stovykloje išvydo populiarią Lietuvos muzikos grupę.

Sudomino Džadža

Prieš kelias dienas „Hokshila & B.J. Fighters” lankėsi Lietuvos vaikų fondo stovykloje, kur vasaros atostogas leido 12-16 metų jaunuoliai. Vakare grupė buvo numačiusi koncertuoti Klaipėdoje, todėl mielai sutiko aplankyti stovyklautojus.

Tačiau jokio koncerto, kur atlikėjai dirba, o žiūrovai pasyviai sėdi ir retkarčiais papliauškina delnais, nebuvo – vyko tiesiog smagus pašnekesys ant žolės prie puodelio arbatos. Nuoširdus ir paprastas muzikantų bendravimas šiek tiek nustebino ne tik jaunuosius melomanus, bet ir jų auklėtojus – stovyklautojai nesitikėjo, jog su žinomais atlikėjais bus taip paprasta ir miela bendrauti.

Bene daugiausiai dėmesio sulaukė Hokshilos šuo Džadža – vienerių metų Argentinos dogas, besibastantis visur, kur keliauja ir šeimininkas. Stovyklautojams iš karto iškilo klausimas, kodėl šunelio toks keistas vardas. „Na, visokių vardų yra pasaulyje”, – bandė filosofiškai paaiškinti Hokshila, – „O šiaip tai „dža” Jamaikoje reiškia dievą”. Pasak šeimininko, daugelis, išgirdę šunelio vardą, pagalvoja, jog tai mergaitė, tačiau labai apsirinka – Džadža – tikrų tikriausias vaikinas, tačiau labai draugiškas ir mielai dūkstantis su vaikais.

Pakeitė penkias mokyklas

Hokshila pasakojo apie savo keliones, skirtingas kultūras, politiką, aiškino apie rasizmą. „B. J. Fighters” stebėjo apie 30 susižavėjusių žvilgsnių.

Daininkas tikino aplankęs apie 50 šalių. Paklaustas, kuri padarė didžiausią įspūdį, teigė, jog kiekviena kultūra ir nepažįstama šalis yra be galo įdomi: „Važiuoju į šalį net jeigu ji man ir nepatinka”, – tikino Hokshila. „Šiuo metu labai traukia Artimieji Rytai. Teko lankytis Pakistane – šalis nuostabi, žmonės labai draugiški, nepaisant sudėtingos šalies politinės situacijos. Norisi ten grįžti dar. Taip pat labai norėčiau aplankyti Naująją Zelandiją – ten dar neteko lankytis”, – sakė dainininkas.

Hokshila taip pat prisiminė mokyklos laikus. „Pakeičiau penkias mokyklas: vis išmesdavo, dažniausiai – dėl elgesio. Iš katalikiškos mokyklos pašalino dėl išskirtinės išvaizdos – žavėjausi indėnišku stiliumi, kuris kai kuriuos konservatyvius žmones labai erzino. Vienu metu mane net vadino kaliause, – teigė Hokshila.

Nepaisant to, jog dažnai keitė mokyklas, vaikinas tikino visada nesunkiai susirasdavęs draugų, puikiai sutardavęs su bendraklasiais ir niekada nėra pasijutęs atstumtuoju. „Mokykloje verdavau adata auskarus – klientų atsirasdavo nemažai, o pinigų už tą paslaugą neimdavau. Dariau tai, nes buvo faina”, – sakė daininikas.

Įrašinėjo su vaikais

Nemažai dainų gimsta kelionių metu – traukiniuose, autobusuose. Stovyklautojų taip prašyta „Rastaman” – taip pat ilgų kelionių vaisius. „B. J. Fighters” su vaikais nevengia ir bendradarbiauti: linksmą baladę apie Indiją „Bombay” įrašė su vaikais iš Lapių (Kauno raj.).

„Viskas bus gerai, kiek turi, tiek ir užtenka. Nors konteinery gimei, bet likimas spaudžia ranką…” – linksmino vaikus dainele apie „bomžiuką” optimistą „B. J. Fighters”. Prienų rajone gyvenantys paaugliai – iš sunkiai besiverčiančių šeimų. Dauguma jų jūrą išvydo pirmą kartą.

„Man žymiai maloniau bendrauti su jaunais žmonėmis, negu dainuoti vienoje scenoje su visa padange lietuviškų popžvaigždžių”, – teigė geografijos pamokas mokyklose kartais vedantis Hokshila. Atlikėjas mano, jog jaunuoliai geriau įsimena faktus, kai jie pateikiami įdomiai, pasakojimo forma, su praktiniais pavyzdžiais.

Jaunuolių akys tiesiog spindėte spindėjo – gavo ne tik autografus, bet ir gerą valandą nuoširdaus bendravimo su mėgstamais atlikėjais. Paklausti, kaip praleido laiką, visi choru tikino, jog puikiau nė būti negali.

Sutriko eismas

„Kartą Indijoje man grojant net sutriko eismas”, – tikino Hokshila. – Ten dėmesio užtenka jau vien dėl to, jog esi baltasis, o jei dar ir dainuoti gatvėje pradedi – tai kaipmat pritrauki minią susidomėjusių praeivių”, – sakė atlikėjas.

„Jamaikos buivolų kovotojai”, taip lietuviškai turėtų skambėti grupės pavadinimas, vengia muzikinių kanonų ir groja tai, kas patinka. Dainininkai žavisi Jamaikos kultūra, regio stiliumi, tad jų kūryboje nemažai šio stiliaus muzikos motyvų.

Artimiausiu metu grupė mėgins Lietuvoje šiek tiek atgaivinti gatvės muziką: „Lietuvoje nėra gatvės muzikos kultūros. Jeigu pamatome gatvėje dainuojant, tuoj pat žvalgomies, kur yra kepurė, ir piniginėje ieškome centų. O jei pinigų neturime, tai ir pasiklausyti baisu. Iš tikrųjų gatvės muzika visiškai kitokia – tai nėra kažkokių pankų, norinčių užsidirbti alui, sapalionės. Norime žmonėms tai parodyti”, – sakė „B. J. Fighters”.

Monika Volungevičiūtė

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Įvairenybės su žyma , , , , , , , , , , .

1 atsiliepimas į "Vaikus papirko „buivolų” šypsenos"

  1. Aiste ir Ieva

    Liabas visiems! 😀
    Ziauriai gaila,kad ten nebuvo musu…. 😥 mylim HOKSHILA!!!! 😀

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.