Norvegų šokio spektaklis Menų spaustuvėje

Gruodžio 17 d. 18 val. Menų spaustuvės „Kišeninėje“ salėje bus rodomas norvegų šokėjos, choreografės ir prodiuserės Elizabeth Lyseng šokio spektaklis „Skampi tampa krevečių karaliene“. Vilniuje spektaklis bus rodomas kaip Norvegijos-Lietuvos kultūrinių mainų projekto dalis.

Lapkritį šio projekto rėmuose Osle buvo parodytas choreografės Airos Naginevičiūtės šokio spektaklis „Processus“. Kaip ir lietuvių choreografė Osle, beveik dešimtmetį įvairias šokio technikas dėstanti Lyseng Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje savaitę ves šokio seminarą.

Patyrusi šokėja Elizabeth Lyseng šokio pagrindų 1994-1997 m. mokėsi Labano judesio ir šokio centre Londone (Laban Centre for Movement and Dance). Nuo 1998 m. ji yra Osle įsikūrusios „Open Dance Company“ šokėja, choreografė ir prodiuserė. Taip pat ji dėsto baletą Valstybinėje baleto mokykloje bei, susitelkdama ties šiuolaikiniu šokiu ir improvizacija, dirba Norvegijos nepriklausomo šokio srityje.

Ekspresyvaus šokio spektaklyje pasakojama kaip „Scampi“ (taip itališkai vadinamos karališkosios krevetės) pamažu keliauja gyvenimo fazėmis nuo gimimo iki brandos tam, kad taptų „Krevečių karaliene“. „Dirbdama su „Skampi&“ siekiau būti kuo asmeniškesnė, norėjau papasakoti istoriją norėjau vienu metu rimtai, šmaikščiai ir dramatiškai, taip kaip priimu ir patį gyvenimą“, – pasakoja Elizabeth Lyseng.

Kiekvienas judesys įkvėptas konkrečios ir publikai lengvai atpažįstamos konkretaus gyvenimo periodo kūno patirties. Pradedant nuo kūdikystės tuos pačius biologinius augimo procesus žmonės patiria visame pasaulyje, tačiau kiekvieno jų formavimąsi lemia skirtingos socialinės, kultūrinės bei politinės aplinkybės. Atsispyrusi nuo šios minties choreografė scenoje pateikia skirtingas kūno būsenas. Šokdama ji derina tingaus, drovaus, seksualaus, maištaujančio ir kt. kūno įvaizdžius. Iš kūno specifikos bei konkretaus egzistencijos laiko gimsta emocionalus ir ekspresyvus šokis.

Lyseng teigia pasinaudojusi paprasčiausiomis asociacijomis ir stereotipais susijusiais su skirtingomis kūno vystymosi fazėmis tam, kad atskleistų savo pačios patirtį ir suvokimą. Taigi, kaip ir tikrovėje, scenoje šokėja juda paveikta gyvenimo ir jame vyraujančių normų. Lyseng scenoje ne viena – paryškinti pasakojamos gyvenimo istorijos aspektus jai padeda Eirinos Kongshaug kuriamas įvairialypis personažas. Tiesiog būdama greta Skampi ji daro ypatingą įtaką. Šį personažą galima būtų įvardyti kaip nuolat ant gėrio ir blogio ribos balansuojantį provokatorių, vienu metu ir angelą, ir velnią. Skirtingus gyvenimo periodus ir jų kaitą atskleisti padeda ir specialiai šiam spektakliui parašyta Tovo Ramstado muzika, kuri tiesiogiai bendrauja su judesiu.

Spektaklis „Skampi tampa krevečių karaliene“ buvo sukurtas netradicinei erdvei.
Lysing teigia leidžianti savo kūnui „susijungti“ su kiekviena nauja erdve, kurioje ji šoka. Todėl Menų spaustuvės „Kišeninėje“ salėje vyksiantis spektaklis unikalių erdvės diktuojamų aplinkybių dėka bus naujas ir nepakartojamas reginys.

Spektaklio pristatymą Vilniuje ir šokio technikos seminarą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje remia „Det Norske Komponist Fond“, „Drammen Teater“, asociacija „Gratis Daglig Trening“ ir Norvegijos lietuvių bendrija.

Skampi tampa krevečių karaliene

Ekspresionistinis šokio monospektaklis. Norvegijos-Lietuvos kultūros mainų projektas

2006-12-17 18:00

Kūrėjai:

Koncepcija, choreografija, šokis: Elizabeth Lyseng

Kompozitorius: Tov Ramstad

Apšvietimas: Tore Hansen

Grimas: Eirin Kongshaug

Vieta: Menų spaustuvės „Kišeninė“ salė (Šiltadaržio g. 6, Vilnius)

Bilietų kaina: 20 Lt, bilietai su 50%nuolaida (10 Lt) parduodami studentams, senjorams ir scenos menų profesionalams.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Renginiai su žyma , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.