“Žalgirį” parklupdė klaidos

Kauno krepšininkai pralaimėjo ketvirtąsias Eurolygos rungtynes iš eilės

Vakar Salonikuose (Graikija) Eurolygos turnyro šeštojo turo rungtynes Kauno „Žalgirio” krepšininkai žaidė su „Aris T.T. Bank” ekipa ir pralaimėjo 66:73. Kauniečiai suklydo 20 kartų, o jų varžovai – 9. Tai buvo penktoji Lietuvos vicečempionų nesėkmė šiose varžybose ir ketvirtoji iš eilės.

Salonikų ekipą ištempė legionieriai

„Aris T.T. Bank” krepšininkai atitrūko nuo „Žalgirio” rungtynių pradžioje, sėkmingai sužaidus legionieriams Simonui Serapinui, Džeremijui Meisiui, Aleksui Skeilzui ir Terelui Kestlui – 20:8. Kol kauniečiai ieškojo būdų susitvarkyti savo gynybą, A.Skeilzas ir D.Meisis padidino persvarą – 25:10.

Per pirmąjį kėlinį „Žalgirio” žaidėjai neįmetė nė vieno tritaškio, nors labai stengėsi (0/7).

Kad žalgiriečiai gali pataikyti iš toli, antrajame kėlinyje įrodė Vidas Ginevičius ir Paulius Jankūnas – 30:26. Deja, prošvaistę netrukus aptemdė Kauno komandos klaidos ir nerezultatyvios atakos. Salonikų ekipa vėl nutolo – 37:26.

Kauniečiai varžovus pasivijo trečiojo kėlinio pabaigoje, po Marko Popovičiaus ir Hano Motolos tikslių metimų serijos – 53:51. Vis dėlto Lietuvos vicečempionai neilgai diktavo žaidimo sąlygas. Tris pražangas turėjęs „Aris T.T. Bank” puolėjas Maiklas Vilkinsonas bei kitas starto penketuko žaidėjas T.Kestlas vėl sugrąžino iniciatyvą aikštės šeimininkų ekipai – 61:53, 67:58.

Iki dvikovos pabaigos likus 1 min. 45 sek., žalgiriečiai buvo priartėję – 67:63, tačiau po to Salonikų krepšininkai atrėmė dvi atakas iš eilės, o patys nesuklydo – 71:63.

Ką liudija statistika

Iš rungtynių protokolo. „Aris T.T. Bank” – „Žalgiris” 73:66 (27:14, 14:18, 17:21, 15:13).

Taškus pelnė: „Aris TT Bank” – D.Meisis 21, A.Skeilzas 20, T.Kestlas 13, M.Vilkinsonas 7, S.Serapinas 6, G.Kalaitzis 4, M.Abdul-Raufas 2; „Žalgiriui” – H.Motola 20 (9 atkovoti kamuoliai, 4 klaidos), M.Popovičius 15 (5 rezultatyvūs perdavimai), P.Jankūnas 13 (4 klaidos), J.Mačiulis 5 (4 klaidos), M.Kalnietis ir T.Berdas (11 atkovotų kamuolių) po 4, V.Ginevičius 3, K.Penis 2.

Taiklumas: dvitaškių – 17/41 (41 proc.) ir 19/34 (55 proc.), tritaškių – 8/22 (36) ir 6/20 (30), baudų – 15/17 (88) ir 10/18 (55). Atkovota kamuolių – 33 ir 42, perimta – 20 ir 9. Rezultatyvūs perdavimai – 13 ir 11. Klaidos – 9 ir 20.

CSKA palaužė barseloniečius

Pirmąją nesėkmę C grupėje patyrė „Winterthur FC Barcelona” (Ispanija), svečiuose 57:76 (15:15, 20:24, 12:15, 10:22) pralaimėjusi praėjusio sezono čempiono titulą ginančiam Maskvos CSKA (Rusija) klubui.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo Davidas Andersenas ir Trajanas Lengdonas, pelnę atitinkamai 21 ir 14 taškų, bei 12 taškų įmetęs Teodoras Papalukas. Ispanijos ekipoje išsiskyrė Džianluka Bazilė – 14 taškų, Chuanas Karlosas Navaras – 12 ir Roko-Lenis Ukičius – 10.

Maskviečiai pranoko varžovus dvitaškių taiklumu (atitinkamai 22/33 – 66 proc. ir 14/26 – 53 proc.) bei baudų (11/14 – 78 proc. ir 5/10 – 50 proc.).

Vienas „Winterthur FCB” lyderių Jaka Lakovičius suklydo 4 kartus, o jo komandos draugo Rodrigo De La Fuentės visi keturi tolimi metimai skriejo pro šalį.

Atėnų ekipa tęsia pergalių seriją

Šeštąją pergalę iš eilės B grupėje iškovojo ir absoliučiu Eurolygos varžybų lyderiu tapo Graikijos čempionas Atėnų „Panathinaikos” klubas su dviem lietuviais, svečiuose 73:65 (19:16, 11:18, 21:15, 22:16) įveikęs Belgrado „Partizan” (Serbija).

Traumą besigydantis Ramūnas Šiškauskas nebuvo įtrauktas į susitikimo protokolą, o vos pustrečios minutės aikštėje praleidęs Robertas Javtokas pelnė 2 taškus (dvitaškiai 1/2, baudos 0/1) ir perėmė 1 kamuolį. 15 taškų nugalėtojams pelnė Maiklas Batista. „Partizan” komandoje 17 taškų surinko Predragas Drobnjakas.

Romos „Lottomatica” (Italija) namuose 65:71 (17:17, 18:17, 17:20, 13:17) nusileido Malagos „Unicaja” (Ispanija) krepšininkams.

A grupėje pagaliau laimėjo Bolonijos „Climamio” (Italija) komanda, svečiuose 74:72 (20:22, 16:15, 12:22, 26:13) įveikusi Stambulo „Efes Pilsen” (Turkija).

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , , , .