Uždegamos žvakės sklaido tamsą

Ievos Simonaitytės bibliotekos salė, kur turėjo būti pristatytas internetinis laikraštis „Bernardinai.lt“, buvo sausakimša. Kadangi šį virtualų dienraštį įsteigė broliai pranciškonai, tiek jų vienoje krūvoje galėtum pamatyti nebent Kretingos ar Kryžių Kalno vienuolynuose. O kur broliai pranciškonai, ten ir jaunimas, jiems patikintis savo sielovadą.

Kaip pasakojo pranciškonas brolis Astijus, laikraščio steigimo sumanymas kilo būtent Klaipėdoje, kai kalbėtasi su žmogumi, kuris norėjo paaukoti nemažus pinigus. Jis sakė, kad broliai juos galėtų panaudoti kaip tinkami.

„Nesinorėjo dėti į plytas, tarkim, bažnyčiai remontuoti. Geriau į žmogų. Kad vyrai savo žmonas mylėtų, kad vaikai pas mus atėję nesakytų, jog prarado gyvenimo šviesą. Tuomet ir kilo sumanymas apie internetinį laikraštį. Mes turime tiek gražaus jaunimo, tiek puikių kultūrininkų, tačiau apie jų darbus ir žygius visuomenė visai nežino. Jeigu įsteigiamas pypkininkų klubas, apie jį būtinai rašys visi laikraščiai. O jeigu gražus jaunuomenės būrys neš kryžių iš Vilniaus į Trakus, ir tai bus prasmingas kelias, turintis savo kilnius tikslus, net mažiausios užuominos apie tai spaudoje neužtiksi. Užtat kiekvieną dieną ant mūsų griūva kraujo klanų aprašymai. Piktinamės, muistomės, tačiau tam srautui pasipriešinti nemokame. Štai – užuot keikę tamsą, ir uždegėme žvakę, įsteigdami kitonišką internetinį laikraštį“, – kalbėjo brolis Astijus.

Internetinio laikraščio rengėjai Raimonda Jaloveckaitė ir Gediminas Kajėnas supažindino su jo struktūra, temomis ir rubrikomis. Šiuo metu šis laikraštis turi 50 tūkstančių auditoriją.

Vakaro metu buvo pristatytos ir dvi „Bernardinai.lt“ parengtos ir išleistos knygos – Nikos Kazantzakio „Dievo neturtėlis“ ir „Aštuntoji diena“, kuri subrendo internetiniame laikraštyje spausdinant Lietuvos šviesuolių esė. Kaip sakė brolis pranciškonas Benediktas Jurčys, steigiant internetinį laikraštį, visai neketinta užsiimti leidyba. Bet juk ir knygomis galima palaikyti uždegtos tamsoje žvakės liepsną.

Klaipėdos Dramos teatro aktorius Rimantas Pelakauskas perskaitė ištrauką iš K. Kazantzakio „Dievo neturtėlio“. Internetinio laikraščio skaitytojams ir jo steigėjams koncertavo bliuzroko grupė „Kontrabanda“.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.