Tęsdami bendrą operaciją su kolegomis iš Belgijos Karalystės bei Vokietijos, per kurią jau buvo sulaikyti „daktarų” seniams priskiriami įtariamieji, susiję su minėtas valstybes apraizgiusiu prabangių automobilių vagysčių tinklu, Kauno policijos Autotransporto priemonių grobimų tyrimo skyriaus (APGTS) pareigūnai teigia likvidavę dar vieną mieste veikusį vogtomis automobilių detalėmis prekiavusį „šrotą”.
Dar viena sėkminga operacija šioje byloje surengta praėjusį ketvirtadienį. Per ją demaskuotas apleistoje Prienų rajono Dambravos kaimo fermoje veikęs nelegalus sandėlis. Kauno policijos atstovės spaudai Ramunės Gražulienės teigimu, ten taip pat aptikta naudotų automobilių kėbulų detalių su nutrintais identifikaciniais numeriais. Nustatyta, kad tai – spalio mėnesį Vokietijoje pavogtų automobilių dalys.
Kaip jau rašyta, per šį jau ne vienus metus trunkantį tarptautinį tyrimą nustatyta, kad automobiliai buvo vagiami Vokietijoje, ardomi Belgijoje, o jų detalės vilkikais gabenamos Lietuvon, kur parduodamos vietiniuose „šrotuose”.
Teigiama, kad į minėtą Prienų rajono fermą pareigūnus atvedė operatyvinė informacija. Vadovaujantis ja, kai kurie iš dvylikos tądien sulaikytų įtariamųjų įkliuvo su įkalčiais – bevežantys Dambravoje sandėliuotas vogtas detales į jomis prekiavusią UAB „Moniton”. Pastaroji įsikūrusi Piliakalnio gatvėje.
Operatyvininkams užgriuvus „Moniton”, buvo sulaikyti visi tuo metu šiame „šrote” aptikti asmenys. Vėliau išsiaiškinus, kad kai kurie iš jų – tik pirkėjai, nekaltai sulaikytieji paleisti.
Įtarimai dėl nusikalstamu būdu gauto turto įgijimo ir realizavimo pateikti tik keturiems iš dvylikos sulaikytųjų. Kiti šioje byloje – liudytojai.
Teismas leido suimti tik du: kol „Monitum” direktorius išvykęs, laikinai bendrovei vadovaujantį trisdešimt trejų metų kaunietį Darių Buivydą ir oficialiai su šiuo „šrotu” niekuo nesusijusį trisdešimt vienų metų jonaviškį Darių Usavičių, jau teistą už narkotikų platinimą.
„Monitum” veikla laikinai sustabdyta.
Teigiama, kad tai – ne paskutinė panaši APGTS operacija. Kolegų iš užsienio įsiūbuotas tyrimas tik įsibėgėja.