Kalėjimuose uždraus rūkyti

Švedijos valdžia nutarė nuo 2008 m. sausio 1 d. uždrausti rūkyti kalėjimuose. Tai pranešė šalies Kalėjimų ir pataisos įstaigų valdybos vadovas Larsas Niulenas (Lars Nulen).

„Rūkymas – problema bet kurioje darbo vietoje. Šiuo metu galioja konkretūs draudimai rūkyti visuomeninėse vietose, tad ir mūsų darbuotojai neturėtų rizikuoti savo sveikata ir būti veikiami žalingų tabako dūmų”, – teigia kalėjimo įstaigų konsultantė kadrų klausimais Ana Katrina Elgevik (Ann-Katrina Elgevik).

Ji taip pat aiškina, kad kaliniai neprivalo visiškai atsisakyti tabako – kalinimo įstaigose bus įrengtos specialios patalpos.

Tačiau personalas stengsis atpratinti savo globotinius nuo žalingo įpročio. „Per metus turime surasti kūrybingą šios problemos sprendimą”, – pridūrė konsultantė.

Kaliniams, kalintiems metus ir daugiau, bus pasiūlytas medikamentinis gydymas.

Personalui, taip pat ir nuteistiesiems bus suteikta galimybė lankyti specialųjį psichoterapeuto kursą, kuris padėtų atsisakyti priklausomybės nuo nikotino.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.