Loterijų labdara – ne tik sportui

Vyriausybė pasisakė prieš tai, kad loterijų organizatoriai 9 proc. nominalios išplatintų loterijos bilietų vertės būtų įpareigoti skirti Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui, o 2 proc. – Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondui.

Tokią poziciją Vyriausybė išsakė įvertinusi Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininko Algimanto Salamakino parengtą atitinkamą Loterijų įstatymo pataisą, kuriai po pateikimo Seimas yra pritaręs.

Vyriausybės teigimu, Labdaros ir paramos įstatymas leidžia labdarą ir paramą teikti savanoriškai ir neatlygintinai, todėl neturėtų būti varžoma loterijų organizatorių teisė spręsti, kokiems viešiesiems interesams turėtų būti skirta nominalios išplatintų loterijos bilietų vertės dalis.

Kultūros ir sporto rėmimo fondo įstatymas numato, kad, planuojant kiekvienų metų valstybės biudžeto išlaidas, fondui numatoma 20 proc. praėjusių metų įplaukų iš loterijų bei azartinių lošimų mokesčio ir 2 proc. įplaukų iš akcizo už alkoholinius gėrimus ir tabako gaminius.

Išvadoje teigiama, kad siūlomas pakeitimas leistų laikyti sporto reikmes svarbesniais viešaisiais interesais.

Šiuo metu loterijų organizatoriai 8 proc. nominalios išplatintų loterijos bilietų vertės privalo skirti labdarai arba paramai.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.