Geriausias – „pabėgėlis“ į Škotiją

Jau daug metų Lietuvos futbolo federacija (LFF) organizuoja geriausio tik mūsų šalyje rungtyniaujančio žaidėjo rinkimus.

Geriausio futbolininko rinkimai, kuriuos kuravo LFF vykdomojo komiteto narys Romas Pikčilingis, tradiciškai vyko ir šiemet. Juose dalyvavo apie pustrečio šimto vienaip ar kitaip su futbolu surištų žmonių. Jie savo anketose įrašė po tris geriausius žaidėjus. Buvo paminėta daugiau nei penkiasdešimt futbolininkų.

Rinkimų organizatoriai, susumavę rezultatus, geriausiu 2006 metais mūsų šalyje rungtyniavusiu žaidėju paskelbė puolėją Andrių Veličką („FBK Kaunas“, Edinburgo „Hearts“).

Antrą vietą užėmė Mantas Savėnas iš Panevėžio „Ekrano“, o trečią – Darius Maciulevičius (Marijampolės „Sūduva“).

Beje, visi trys šie futbolininkai anksčiau jau yra buvę geriausiais Lietuvos futbolininkais.

Dvidešimt septynerių metų A. Veličkai šis sezonas buvo labai sėkmingas. Jis ženkliai prisidėjo, kad „FBK Kaunas“ susigrąžintų prieš metus prarastą čempiono titulą. Andrius į Lietuvos komandų vartus įmušė keturiolika įvarčių ir galėjo dar pagerinti šį rezultatą, tačiau… buvo „ištremtas“ į Škotijos „Hearts“ klubą. Šios tremties sąlygos Lietuvos futbolo mėgėjams yra gerai žinomos – į tam pačiam savininkui V. Romanovui priklausančią komandą yra komandiruojami tik šauniai rungtyniaujantys „FBK Kauno“ žaidėjai. Vadinasi, A. Velička toks buvo. Rugpjūčio mėnesį į Edinburgą išvykęs A. Velička greitai tapo pagrindinės komandos žaidėju ir ėmė mušti įvarčius.

A. Velička geriausiu futbolininku buvo išrinktas ir 2000 metais.

Antrą vietą rinkimuose užėmęs M. Savėnas yra „Ekrano“ lyderis ir rezultatyviausias žaidėjas. Jis šiemet pelnė 16 įvarčių ir A lygos čempionato snaiperių sąraše užėmė antrą vietą.

Dvidešimt ketverių metų „Ekrano“ saugas pernai Lietuvoje buvo pripažintas geriausiu. Vadinasi, M. Savėnui šis sezonas buvo žingsnis atgal, o gal du, nes ir „Ekranas“ prarado čempiono titulą.

Trečioje vietoje likęs D. Maciulevičius daug prisidėjo, kad „Sūduva“ šiemet laimėjo LFF taurę ir iškovojo kelialapį į UEFA taurės turnyrą. Priminsime, kad 33 metų D. Maciulevičius LFF taurės turnyro finale pelnė vienintelį pergalę suvalkiečiams atnešusį įvartį. A lygos čempionate Darius įmušė 10 įvarčių ir buvo rezultatyviausias savo komandoje. Beje, D. Maciulevičius šiemet įsirašė ir į „šimtininkų“ gretas – jis šalies čempionatuose iš viso pelnė per 100 įvarčių.

Geriausiu Lietuvoje rungtyniaujančiu žaidėju D. Maciulevičius buvo pripažintas 1995, 1996 ir 2003 metais.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.