Autsaideriai pranoko žalgiriečius taiklumu

Kauno krepšininkai pralaimėjo antrąsias Eurolygos rungtynes iš eilės

Vakar Stambule (Turkija) ketvirtojo Eurolygos varžybų turo rungtynes žaidė vietos „Fenerbahce-Ulker” ir Kauno „Žalgirio” komandos. Lietuvos vicečempionai pralaimėjo C grupės autsaideriams rezultatu 75:84.

Per kėlinį – vos trys tikslūs metimai

Pirmosios minutės pertraukėlės „Žalgirio” strategas Ainaras Bagatskis paprašė, kai „Fenerbahce-Ulker” pirmavo 6:0.

Kauniečių pasitarimas, matyt, buvo nevisavertis, nes po jo beveik niekas nepasikeitė: Damiras Mršičius ir Mirsadas Turkčanas toliau rinko taškus, lyg žalgiriečiai jiems išimties tvarka būtų suteikę palankiausias žaidimo sąlygas – 13:2, 25:10.

Deja, „Žalgiris” iš Stambulo krepšininkų jokių lengvatų nesulaukė: per 1-ąjį kėlinį tik 3 kauniečių metimai (neskaičiuojant trijų Tanokos Berdo ir Pauliaus Jankūno baudų) iš 13 pasiekė tikslą (23 proc.), aikštelės šeimininkų – 11 iš 18 (61 proc.).

2-ajame kėlinyje tas pats (!) duetas – M.Turkčanas ir D.Mršičius – toliau gniuždė Kauno ekipą (30:10, 36:12, 41:20). 3-iajame kėlinyje į akiplėšiškus aikštės šeimininkų tritaškius dviem taikliais tolimais metimais iš eilės atsakė Jonas Mačiulis, tačiau vėliau jis neuždengė tokiais pat koziriais kirtusio Ibrahimo Kutluajaus – 56:41, 62:45.

Baigiantis 4-ajam kėliniui „Žalgiris” priartėjo prie per anksti pergalę pradėjusios švęsti „Fenerbahce-Ulker” (82:75), tačiau žūtbūtiniam šturmui nespėjo parengti efektyvaus kovos plano, o ir azarto pristigo.

Ką liudija statistika

„Fenerbahce-Ulker” – „Žalgiris” 84:75 (27:10, 20:19, 26:28, 11:18).

Taškus pelnė: „Fenerbahce-Ulker” – M.Turkčanas 22 (10 atkovotų kamuolių), I.Kutluajus 18 (iš jų tritaškių 4/9), D.Mršičius 15 (iš jų tritaškių 3/5), O.Savas 11, K.Kambala 10, V.Solomonas 8; „Žalgiriui” – T.Berdas 18 (13 atkovotų kamuolių), J.Mačiulis 16 (8 atkovoti kamuoliai), M.Popovičius 13, P.Jankūnas 12 (8 atkovoti kamuoliai), K.Penis ir H.Motola po 7, M.Mačadas 2.

Komandų taiklumas: dvitaškių – 20/38 (60 proc.) ir 17/37 (45 proc.), tritaškių – 8/18 (44) ir 9/26 (34), baudų – 14/18 (77) ir 14/21 (66). Atkovota kamuolių – 27 ir 36, perimta – 7 ir 6. Rezultatyvūs perdavimai – 11 ir 17. Klaidos – po 11.

CSKA pergalę nukalė legionieriai

Trečiadienį C grupėje buvo sužaistos dvejos rungtynės. Maskvos CSKA (Rusija) ekipa, su kuria kitą savaitę Kaune jėgas išmėgins „Žalgiris”, namuose 83:67 (20:11, 11:14, 26:26, 26:16) įveikė Trevizo „Benetton” (Italija).

Nugalėtojams po 16 taškų pelnė Deividas Andersenas ir Trajanas Lengdonas, po 14 – Matjažas Smodišas ir Džonas Robertas Holdenas. „Benetton” gretose pasižymėjo italai – Markas Mordentė surinko 14 taškų, Mateo Soranja – 12. Amerikiečių Markuso Gorio bei Spenserio Nelsono sąskaitose – po 10 taškų.

Maskviečiai akivaizdžiai pranoko varžovus tritaškių taiklumu – atitinkamai 59 proc. 13/22) ir 21 proc. (4/19).

Antrąją pergalę iškovojo Salonikų „Aris TT Bank” (Graikija) su Simonu Serapinu, namuose 74:72 (25:24, 10:17, 20:9, 19:22) nugalėjęs Po Ortezo „Elan Baernais” (Prancūzija).

Lietuvis per 9 minutes į varžovų krepšį nemetė ir spėjo atkovoti vieną kamuolį. Salonikų komandoje rezultatyviausiai žaidė Terelas Kestlas – 19 taškų. Svečių lyderis Britonas Džonsenas suklydo 6 kartus, tačiau pelnė irgi 19 taškų.

R.Šiškauskas – tarp rezultatyviausių

B grupės lyderis Atėnų „Panathinaikos” (Graikija) su Ramūnu Šiškausku ir Robertu Javtoku savo aikštėje 87:71 (18:20, 19:16, 21:15, 29:20) parklupdė Romos „Lottomatica” (Italija).

R.Šiškauskas pelnė 14 taškų ir rezultatyvumu savo komandoje nusileido tik Maiklui Batistai (16) bei Saniui Bečirovičiui (15). Puolėjas iš Lietuvos pataikė 3 tritaškius iš 4, 1 dvitaškį iš 2, realizavo 3 baudų metimus iš 4, atkovojo 3 ir perėmė 1 kamuolį bei atliko rezultatyvų perdavimą. Vos 3 minutes aikštėje praleidęs R.Javtokas prametė dvitaškį. „Lottomatica” legionierius Dejanas Bodiroga surinko 17 taškų ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Principiniame mače Belgrado „Partizan” (Serbija) namuose po dviejų pratęsimų 101:92 (15:17, 24:22, 20:16, 16:20, 8:8, 18:9) įveikė Zagrebo „Cibona”(Kroatija) krepšininkus.

A grupėje trečiadienį Vitorijos „TAU Ceramica” (Ispanija) namuose 68:65 (15:15, 24:13, 17:23, 12:14) palaužė Stambulo „Efes Pilsen” (Turkija) ekipą.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , .