Geriantieji rusai bijo pilstuko

Viešosios nuomonės fondo surengtos apklausos duomenimis, daugiau kaip ketvirtadalis Rusijos gyventojų (27 proc.) negeria svaigiųjų gėrimų.

Jų geria kelis kartus per metus 3 proc. gyventojų. Tiek pat gyventojų prisipažino, kad geria kasdien. 14 proc. apklaustųjų vartoja svaigiuosius gėrimus kelis kartus per savaitę.

Tarp mėgstamų svaigiųjų gėrimų Rusijos gyventojai dažniausiai nurodo alų (37 proc.) ir degtinę (36 proc.). 29 proc. gyventojų geria vyną, o brangius svaigiuosius gėrimus, viskį ir konjaką, mėgsta maždaug 9 procentai. Tiek pat gyventojų geria pilstuką – antpilus ar naminę.

Vyrai labiau mėgsta alų ir degtinę (atitinkamai 52 proc. ir 53 proc.), o moterys – vyną (38 proc.). Jaunimas dažniausiai geria silpnus svaigiuosius gėrimus – alų ir vyną (54 proc. ir 38 proc.), vidutinioji ir vyresnioji karta – degtinę.

Pusė apklaustųjų (46 proc.) bijo apsinuodyti prastos kokybės alkoholiu, bet kas dešimtas vis tiek perka, net ir jeigu nėra tikras dėl jo kokybės.

Kaip mano 28 proc. Rusijos gyventojų, norint neapsinuodyti, reikia liautis gėrus. 22 proc. apklaustųjų pataria pirkti svaigiuosius gėrimus tik „patikimose vietose“. Dar 7 proc. apklausos dalyvių siūlo, siekiant neapsinuodyti, pirkti tik brangius svaigiuosius gėrimus.

Naujausiais šalies sveikatos apsaugos ir socialinės plėtros ministerijos duomenimis, šalyje yra 1 mln. alkoholikų.

Tačiau valstybės Dūmos sveikatos apsaugos komiteto vadovo pavaduotojas profesorius Aleksandras Čiuchajevas teigia, kad „visi oficialūs duomenys apie alkoholizmą smarkiai sumažinti“.

Kasmet apsinuodiję alkoholiu Rusijoje miršta apie 40 tūkst. žmonių.

Per pastaruosius tris mėnesius Rusijoje kilo masinio apsinuodijimo pilstuku epidemija. Trijuose regionuose – Irkutsko, Pskovo ir Permės srityse – jau įvestas nepaprastosios situacijos režimas. Irkutsko srityje yra daugiau kaip 800 nukentėjusiųjų, Kirovo srityje – 247, Vladimiro srityje – 60, Saratovo srityje – 80, Permės srityje – 210. Užregistruota daugiau kaip 40 mirties atvejų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Įvairenybės su žyma , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.