Į Jūros šventę verta „buriuoti” anksčiau

Įspūdingiausi jūriniai renginiai šiemet Klaipėdoje prasidės jau liepos 19-ąją, kai uostamiestyje prisišvartuos „NORD/LB Baltic Sprint Cup” regatos jachtos. Liepos 21-osios vakarą į Klaipėdą pradės rinktis ir senųjų burlaivių festivalio „Baltic Sail” laivai. Liepos 22-osios ryte bus galima išvysti nepakartojamą reginį, kaip nuo kairiosios Danės krantinės į atvirą jūrą išplauks didžiulė laivų flotilė.
Šiemet pirmą kartą Jūros šventę papuoš dvi tarptautinės regatos. Pirmoji, „NORD/LB Baltic Sprint Cup”, vyks liepos 19 -22 dienomis. Tai – sportinė regata, liepos 9 dieną startavusi Švedijos ir liepos 29 pasibaigianti Vokietijoje. Joje dalyvauja 44 jachtos. Daugiausiai jų atplauks iš Vokietijos, po vieną – su Kanados, Estijos ir Didžiosios Britanijos vėliavomis. 6 jachtos į vandenį nuleistos šiais metais. Atplauks ir 3 labai senos, 1936, 1938 ir 1939 metais pastatytos jachtos.

Didžiausia – 21 m. ilgio jachta „Synfonie Sylt”, dalyvausianti etape Ryga-Klaipėda, Klaipėdą pasieks liepos 19 d. Liepos 21-ąją 18 val. Kruizinių laivų terminale įvyks visų jachtų, nugalėjusių šiame etape, apdovanojimo ceremonija ir džiazo koncertas. Penktadienį, liepos 22 d. 11 val. 44 „NORD/LB Baltic Sprint Cup” jachtos išplauks į marias, o 13.30 bus duotas startas į Gdanską.

Liepos 21-sios vakare uostamiestyje pasirodys tradicinių istorinių burlaivių festivalio „Baltic Sail” laivų eskadrilė. Klaipėda – pirmasis uostas, kuriame prasideda 2005-ųjų metų „Baltic Sail” regata. Į ją užsiregistravo 18 burlaivių iš Olandijos, Švedijos, Danijos, Lenkijos, Rusijos, Ukrainos. Lietuvą atstovaus senovinis burlaivis „Kurėnas”. Pats didžiausias – pakrančių žvejybos apsaugos laivas iš Vokietijos „Seeadler”. Jo ilgis 73 m.

Šiuos Klaipėdoje, Kruizinių laivų terminale prisišvartavusius laivus bus galima išvysti iki liepos 25 d. Kai kurie iš jų dalyvaus ir Lietuvos jūrininkų pagerbimo ceremonijoje. Burlaivius bus galima aplankyti „atviro laivo” valandomis.

Pirmame regatos uoste kasmet apdovanojami laivai, kurie per praėjusius metus apiplaukė visą „Baltic Sail” maršrutą. Jūrininkų vakare specialūs trofėjai, kuriuos ruošia UAB „Švyturys- Utenos alus” bus įteikti dviems laivams – „Baltic Beauty” iš Švedijos ir „Bryza H” iš Lenkijos.

Brigas iš Olandijos „Aphrodite” ir škuna iš Švedijos „Baltic Beauty” organizuos pramogines penkių valandų keliones po jūrą. Didžioji pramoginių kelionių dalis jau užsakyta, tačiau burlaivio „Aphrodite” kapitonas yra pasiruošęs surengti dar vieną iškylą į jūrą sekmadienį – liepos 24 dieną. Įmonės ar organizacijos, iki šiol nespėjusios užsisakyti originalios pramogos, dar gali tai padaryti per likusią iki šventės savaitę.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Be kategorijos su žyma .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.