Pedagogai nenori būti buhalteriais

Klaipėdos mokyklose dirbantiems socialiniams pedagogams neužtenka laiko bendrauti su mokiniais ir drauge spręsti jų problemas.

Atlikti savo tiesiogines pareigas jiems trukdo daugybė primestų pašalinių darbų.

„Tapome raštininkais ir buhalteriais. Turime skaičiuoti pinigus ir rūpintis nemokamo mokinių maitinimo, pavėžėjimo dokumentacija. Šiemet dar prisidėjo kitas darbas – vaikščioti po parduotuves ir aprūpinti skurdžiai gyvenančių šeimų vaikus būtiniausiomis mokyklinėmis priemonėmis. Negana to, turime išklausyti tėvų priekaištus, kad neva blogas mokyklines prekes nupirkome. Socialiniai pedagogai jaučiasi neįvertinami kaip specialistai, todėl mokyklose jie taip dažnai keičiasi“, – vakar Klaipėdos savivaldybėje posėdžiavusioje Narkotikų kontrolės komisijoje guodėsi „Žemynos“ gimnazijos socialinė pedagogė – Vilma Morkūnienė.

Pasak jos, dėl daugybės papildomų darbų socialiniams pedagogams nebeužtenka laiko ir narkotikų prevencijai.

„Narkomanija paplitusi tarp mokinių. Ypač aktuali rūkymo problema“, – pabrėžė Simono Dacho vidurinės mokyklos socialinė pedagogė Eglė Kubiliūtė.

Klaipėdos mero pavaduotoja Audra Daujotienė apgailestavo, jog mokyklose atsiradusi reikalinga naujovė – socialinio pedagogo etatas, nenaudojama pagal paskirtį.

„Šie žmonės visą dėmesį turėtų skirti savo tiesioginėms pareigoms atlikti. Socialiniams pedagogams dabar primestus pašalinius darbus galėtų atlikti kitas mokyklos darbuotojas“, – švietimo įstaigų vadovams rekomendavo A.Daujotienė.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Švietimas su žyma , , .

1 atsiliepimas į "Pedagogai nenori būti buhalteriais"

  1. mokytoja

    Pritariu, kad socialinis pedagogas turi dirbti tik jo pareigybeje isvardintus darbus. Bet tada iskyla klausimas – o kas ji atliks? Ir vel klases vadovas? Juk ir aukletojai skesta begalybeje popieriu ir darbu. Kuo greiciau reikia iteisinti klases vadovo etata ir dalis problemu bus isspresta. Nors ir laikinai…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.