„Neptūnas” pralaimėjo atkaklioje kovoje

Užvakar Klaipėdos „Neptūno” krepšininkai sužaidė dar vienerias Baltijos krepšinio lygos (BBL) čempionato A grupės rungtynes. Jie išvykoje susitiko su „Šiauliais”.

Pergalę atkaklioje kovoje iškovojo šiauliečiai – 71:68 (17:21, 26:16, 10:21, 18:10).

Klaipėdiečiai Šiauliuose vėl turėjo verstis be traumuoto V. Stanevičiaus.

Pirmame kėlinyje geriau sekėsi „Neptūnui”. Mūsų miesto ekipa baigiantis pirmajam kėliniui buvo įgijusi septynių taškų persvarą (21:14), tačiau paskutinę sekundę šiauliečio A. Čepulio iš labai toli sviestas kamuolys įkrito į „Neptūno” krepšį, ir skirtumas sumažėjo iki 21:17.

Antrasis kėlinys prasidėjo „Šiaulių” krepšininkų atakomis. Jie 15 min. pavijo neptūniečius (27:27), o netrukus jau ir pirmavo – 33:27. Prieš didžiąją pertrauką sporto rūmų švieslentė rodė skaičius 43:37 aikštelės šeimininkų naudai.

Pirmoje rungtynių pusėje „Neptūno” vyrai prisirinko gana daug pražangų – M. Anisimovas ir V. Pridotkas prasižengė po keturis kartus. Tai apsunkino uostamiesčio ekipai kovą dėl pergalės.

Trečio kėlinio pabaigoje neptūniečiams pavyko išsiveržti į priekį – 52:49. Dar po kelių minučių („Neptūnui” pirmaujant 52:51) aikštelėje įvyko nemalonus atvejis, kai kovodamas dėl kamuolio rimtą traumą patyrė šiaulietis V. Pauliukėnas. Rungtynės buvo sustabdytos, nes krepšininkas ilgai gulėjo ant grindų. Vėliau jis buvo išvežtas į ligoninę. Po šios priverstinės pertraukėlės klaipėdiečiai sugebėjo trečią kėlinį užbaigti pirmaudami 58:53.

Dramatiškai klostėsi ketvirtas kėlinys. Paskutinę jo minutę neptūniečiams buvo pavykę rezultatą sušvelninti iki 68:69. Na, o pralaimėdami 68:71 svečiai dar bandė išplėšti pratęsimą, bet R. Dorsejaus tritaškis metimas buvo netaiklus.

Rezultatyviausiai „Neptūno” komandoje žaidė A. Petkūnas, pelnęs 19 taškų. D. Zavacko sąskaitoje – 17 taškų.

„Šiaulių” komandai daugiausiai – 19 – taškų pelnė A. Masiulis, o buvęs neptūnietis M. Ruikis įmetė 13 taškų.

Kitose A grupės rungtynėse Kauno „Žalgiris” svečiuose 89:77 (12:24, 24:24, 32:11, 21:18) įveikė Talino „Kalev-Cramo” (Estija) krepšininkus ir iškovojo šeštą pergalę iš eilės.

Pergalę šeštadienį iškovojo ir Vilniaus „Sakalai”, namuose 92:82 (18:21, 27:18, 28:21, 19:22) palaužę Valmieros „Lačpleša alus” (Latvija) krepšininkų pasipriešinimą.

Po šių rungtynių A grupės komandų rikiuotė yra tokia: 1. „Žalgiris” – 6 pergalės (6 rungtynės), 2. „Šiauliai” – 5 (7), 3. „Sakalai” – 3 (7), 4. „Neptūnas” – 3 (6), 5. „Kalev-Cramo” – 2 (8), 6. „Lačpleša alus” – 2 (6), 7. Rygos „Barons” – 2 (6).

Kitas rungtynes „Neptūnas” žais jau namuose. Jis lapkričio 4 d. susitiks su Kauno „Žalgiriu”. Tai bus Lietuvos krepšinio lygos čempionato rungtynės.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma .