Nelengva „Neptūno” pergalė

Užvakar Baltijos krepšinio lygos (BBL) čempionato A grupėje nelengvą pergalę Valmieroje prieš vietos „Lačplėša alus” ekipą iškovojo Klaipėdos „Neptūnas”.

Neptūniečiai nugalėjo varžovus atkaklioje kovoje rezultatu 81:80 (21:13, 22:20, 16:19, 22:28).

Klaipėdiečiai į Latviją vyko su nerimu, nes žinojo jog Valmieros komanda šiemet jau pasiekė dvi pergales namie prieš Rygos „Barons” ir Vilniaus „Sakalus”. Beje, pernai uostamiesčio krepšininkai abu kartus turėjo pripažinti valmieriečių pranašumą.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo svečiai. Ypač sėkmingai puolime darbavosi R. Dorsejus ir M. Anisimovas. Jų dėka neptūniečiai išsiveržė į priekį 14:7. Kėlinį taip pat laimėjo mūsiškiai – 21:13.

Antrame kėlinyje klaipėdiečiai toliau nelėtino žaidimo tempo, o puolime prie R. Dorsejaus sėkmingai prisijungė D. Zavackas. Svečiai greitai privertė iš žaidimo dėl penkių pražangų pasitraukti varžovų aukštaūgį (212 cm) M. Aleksejenką. Atsiradus daugiau erdvės po krepšiu lietuviai toliau didino persvarą – 38:24.

Tačiau po didžiosios pertraukos „Neptūno” krepšininkai pateko į nesėkmių ruožą. Jie pirmaudami 45:33 net penkias minutes nepelnė taškų. Na, o aikštelės šeimininkai 26 min. sugebėjo rezultatą išlyginti – 45:45.

Laimei, tada baudą pataikė D. Zavackas bei paeiliui penkis taškus įmetė E. Dainys, ir po trijų kėlinių klaipėdiečiai vėl buvo priekyje – 59:52.

Lemiamą kėlinį geriau pradėjo „Neptūnas”, kuris 36 min. turėjo 11 taškų pranašumą (72:61). Atrodė, kad klaipėdiečiams pavyks išlaikyti pranašumą. Deja, keli tolimi latvių metimai 38 min. ištirpdė „Neptūno” persvarą – 72:72.

Tikras nervų karas vyko ketvirto kėlinio pabaigoje. Lemtingu momentu ypač šaltakraujiškai baudas mėtė D. Zavackas. Jis per visą susitikimą pataikė 17 iš 18 baudų.

D. Zavackas tapo ir rezultatyviausiu rungtynių žaidėju. Jis pelnė 29 taškus ir atkovojo 10 kamuolių.

Po šios pergalės „Neptūnas” (3 pergalės ir 2 pralaimėjimai) A grupėje pakilo į ketvirtą vietą.

Kitas BBL čempionato rungtynes „Neptūnas” žais rytoj vėl išvykoje su „Šiauliais”.