Lietuviai vargo Estijoje

Per Baltijos krepšinio lygos (SEB BBL) rungtynes Vilniaus „Lietuvos rytas” išvykoje tik po pratęsimo nugalėjo Tartu „Rock”, „Šiauliai” pralaimėjo Talino „Kalev/Cramo”, tačiau Vilniaus „Sakalai” palaužė Rygos „Barons”

Didelė sensacija vos nenutiko Tartu, ten Algirdo Brazio treniruojamas „Rock” privertė Vilniaus „Lietuvos rytą” žaisti pratęsimą. Jo pabaigoje vilniečiai po Tituso Ivory taiklaus baudos metimo įgijo 2 taškų pranašumą, o išsigelbėti dar galėję estai per paskutinę ataką prarado kamuolį.

Trečiai pagal pajėgumą Lietuvos komandai „Šiauliams” Estijos sostinėje netikėtai teko pripažinti vietos „Kalev/Cramo” pranašumą. Talino ekipa per pirmą kėlinį susikrovė 16 taškų pranašumą (30:14), tačiau 36-ą min. šiauliečiai rezultatą išlygino (66:66). Vis dėlto per likusias minutes tiksliau vėl žaidė šeimininkai ir išplėšė pergalę 74:70. „Šiauliai” Taline vertėsi be vieno rezultatyviausių savo žaidėjų – puolėjo Tado Klimavičiaus. Rungtynių išvakarėse krepšininkas neteko mamos. Mažai komandai padėti galėjo ir karščiavęs pagrindinis vidurio puolėjas Artūras Masiulis. Jis Taline žaidė tik 2 min. ir kartą prasižengė bei dukart suklydo.

„Klydome puldami, o po netikslių varžovų atakų nesugebėjome atkovoti kelių itin svarbių kamuolių”, – pralaimėjimą Estijoje reziumavo „Šiaulių” vyriausiasis treneris Aloyzas Rudys.

Trečias netikėtas rezultatas užfiksuotas Rygoje. Ten nominalus favoritas – vietos „Barons”, palaikomas net 8 tūkst. žiūrovų, pralaimėjo Vilniaus „Sakalams”. „Barons” per mačą su vilniečiais vertėsi be vienos didžiausių komandos žvaigždžių – Armando Škelės. Oficialiai teigiama, kad jis susižeidė veidą per laimėtą mačą prieš tą patį „Kalev/Cramo” Taline, tačiau kalbama, jog iš tikrųjų krepšininkas nukentėjo per muštynes viename Rygos naktinių klubų.

Mačo Rygoje nugalėtojo klausimas išsisprendė tik per paskutines 2 minutes. Sužaidus 38 min. rezultatas buvo lygus (73:73), tačiau per likusį laiką „Sakalai” tiesiog „sušaudė” varžovus ir nugalėjo 83:75.

„Komanda nebuvo nusiteikusi šioms rungtynėms, neradome būdo, kaip nugalėti komandą, kuri neturi tikro vidurio puolėjo, – apgailestavo „Barons” vyriausiasis treneris Gundaras Vėtra. – Apie tai, kaip puolėme, nenoriu net kalbėti”.

„Sakalų” strategas Linas Šalkus savo komandos žaidimu, be abejo, buvo patenkintas. „Žinia, kad nežais Škelė, mums buvo tarsi dovana, – prisipažino treneris. – Buvome parengę specialų planą, kaip prieš jį žaisti. Savo komandos pasirodymu esu labai patenkintas”.

Per ketvirtą mačą „Panevėžys” namie net 37 taškų skirtumu (93:56) nušlavė vėl beviltiškai žaidusį Kauno „Atletą”. Atrodo, kauniečių pergalė namie prieš „Rock” tebuvo laimingas atsitiktinumas.

Per minėtus keturis mačus vėl buvo galima suabejoti, kuri iš trijų Baltijos valstybių tikrai yra krepšinio šalis. Rygoje rungtynes stebėjo 8 tūkst. žiūrovų, Taline – 3 tūkst., Tartu – 2850, o Panevėžyje į Sporto rūmus susirinko vos 500 krepšinio mėgėjų.

Rungtynių statistika

ROCK – LIETUVOS RYTAS 77:79 (22:16, 13:16, 15:16, 19:21). Lietuvos rytas: Nielsenas 18, Emmettas 15, Petravičius 11, Ivory 9, Štelmaheris 7, Batista 7, Lukauskis 3, Šležas 2 (Jomantas). 2800 žiūrovų.

KALEV/CRAMO – ŠIAULIAI 74:70 (30:14, 16:23, 18:21, 10:12). Šiauliai: Ruikis 21, Kieža 17, Danusevičius 8, Vaičiūnas 8, Prekevičius 5, Mažutis 3, Pauliukėnas 4, Čepulis 4, Mažutis 3 (Masiulis). 3000 žiūrovų.

BARONS – SAKALAI 75:83 (20:21, 19:14, 15:25, 21:23). Barons: Maceina 9. Sakalai: Viskontas 25, Gecevičius 15, Šarakauskas 11, Matulis 9, Kučiauskas 8, Labuckas 7, Reminas 3, Kuzminskas 3, Strazdauskas 2 (Sinica, Vaičius). 8000 žiūrovų.

PANEVĖŽYS – ATLETAS 93:56 (27:17, 14:20, 30:7, 22:12). Panevėžys: Jankauskas 27, Gaidamavičius 25, Vėlius 11, Globys 7, Počiuipa 6, Vileita 6, Tatarūnas 5, Trepočka 2, Staškūnas 2 (Pociukonis, Kaziliūnas). Atletas: Lukminas 14, Dabkus 13, Trakimas 11, Simonavičius 9, Juknevičius 5, Dimavičius 4 (Kriaučiūnas, Cizikas). 500 žiūrovų.