Vairuotojai atsisako dujų įrangos

Automobilinių dujų jau nebetrūksta daugelyje šalies degalinių.

Didieji Lietuvos degalinių tinklai dujomis apsirūpino iš kaimyninių valstybių. Prognozuojama, kad automobilinių dujų daugiau netrūks, o jų kainos – nebekils.

Tuo metu kai kurie mažesnieji tinklai dujų neturi, todėl yra priversti nukreipti vairuotojas į kitas degalines.

O Lietuvos automobilių dujų įrangos montuotojų asociacijos „Autoekologija“ valdybos pirmininkas Romualdas Nekrašas apgailestauja, kad ši suirutė padarė daug žalos dujų įrangos montuotojų verslui. Jei dujų kaina dar kiek šoktelėtų, pirkdami dujas vairuotojai jokios ekonominės naudos jau nebeturėtų.

Vieni turi, kiti – ne

„Lukoil“ degalinėse uostamiestyje dujos vakar kainavo 1,90, 2,05 ir 2,09 lito. Anot „Lukoil Baltija“ atstovų, dujų buvo galima įsigyti daugelyje degalinių. Automobilinėmis dujomis iš Latvijos, Lenkijos ir Rusijos apsirūpinta bent jau dviem savaitėms į priekį. „Dujų užtenka, bet situacija vis dar įtempta. Jei rytais dujų būna visose degalinėse, tai vakare kai kur jau gali nebūti“, – teigė „Lukoil“ atstovas Kęstutis Gečas.

Nenutrūkstamą dujų tiekimą yra užsitikrinusi ir „Lietuva Statoil“. „Šiuo metu dujų netrūksta. Jei kurioje nors vienoje degalinėje jų ir nėra, tai tik dėl logistikos problemų“, – teigė Pardavimų ir tiekimo departamento direktorius Skirmantas Mačiukas. „Statoil“ dujas importuoja iš Baltarusijos ir Rusijos gamyklų.

S. Mačiukas pastebėjo, kad kainos pamažu stabilizuojasi. Jis spėja, kad daugiau dujos nebrangs – esą jų kaina jau turėjo pasiekti aukščiausią ribą.

AB „Suskystintos dujos“ generalinis direktorius Zigmantas Mackevičius teigia, kad bendrovė dujomis jau gali aprūpinti visus savo klientus. Lietuvą jau pasiekė iš Rusijos importuojamos suskystintos dujos.

„Importuojame dujas nuolat. Užpirkome apie 2 000 tonų. Dujų visiškai užteks visam spaliui ir dar lapkričio pradžiai. Kontraktą turime, be problemų galėsime gauti ir daugiau. Tai tik kainos klausimas“, – „Vakarų ekspresui“ sakė Z. Mackevičius.

Pasak vadovo, bendrovė dujomis aprūpina keturiasdešimt degalinių ir apie 300 tūkstančių buitinių vartotojų.

Tačiau tinklo „Trevena“ degalinėse šiuo metu apsilankę vairuotojai lieka nieko nepešę – čia dujų nėra.

„Dujų neturime, nes iki šiol pirkdavome jas iš „Mažeikių naftos“. Ieškome alternatyvių tiekėjų, tačiau tai nėra taip paprasta“, – teigė Vakarų Lietuvos degalinių tinklo direktoriaus pavaduotojas Darijus Kraynas.

„Trevenos“ atstovas teigė, kad degalinės dujomis vėl bus aprūpintos kitą savaitę.

Prarado daug klientų

„Jei dujos pabrangtų iki 2,20 Lt, senesnės kartos dujų įrangą, be tiesioginio įpurškimo sistemos, turintiems vairuotojams jų pirkti tiesiog nebeapsimokės“, – teigia asociacijos „Autoekologija“ vadovas R. Nekrašas.

Vis dėlto dujų įrangos montuotojus vienijančios asociacijos valdybos pirmininkas viliasi, jog šio kuro kainos nebekils. Esą dėl kainų šuolio jau ir taip labai sumažėjo dujų įrangos paklausa.

„Negalime sakyti, kad klientų visiškai nebeturime, bet norinčiųjų įsigyti dujų įrangą sumažėjo net dviem trečdaliais. Nemažai žmonių prašo išimti automobiliuose jau sumontuotą įrangą. Yra netgi tokių, kurie tikisi susigrąžinti už ją sumokėtus pinigus.

Žinoma, tokia dujų kaina, kokia yra dabar, pernelyg didelė. Užsienyje dujos kainuoja dukart pigiau nei benzinas, tačiau kažkodėl ne Lietuvoje. Bet aš manau, kad tai laikina, kaip ir saulės užtemimas. Viskas susitvarkys, kainos vėl bus tokios, kokios buvo iki brangimo“, – įsitikinęs R. Nekrašas.

Neoficialiais duomenimis, Lietuvoje dujų įranga yra sumontuota apie 25 proc. benzininių automobilių.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.