Savivaliavimas daugiabučių kiemuose tęsiasi

Daugiabučių namų gyventojai ir toliau nepaiso namų valdų perspėjimų ir kiemuose paišo linijas, kuriomis nusistato vietas savo automobiliams.

Net žinodami, kad tai daro nelegaliai, klaipėdiečiai aršiai gina neva jiems priklausančius lopinėlius žemės ir veja lauk jų savavališkai nustatytos tvarkos nepaisančius kaimynus arba atvykėlius.

Neseniai keli konfliktai įvyko ir viename iš UAB „Buitis be rūpesčių“ administruojamų Alksnynės gatvės namų kiemų. Vieno daugiabučio namo naujakuriams buvo bandoma paaiškinti, jog šie neturintys teisės statyti savo transporto prie nubrėžtos linijos su sužymėtais numeriais.

Esą kelias dešimtis metų ten gyvenančios šeimos turi „savo“ vietas kieme ir „nusistovėjusios tvarkos jų niekas neprivers pakeisti“. Visai šalia, kitame kieme, gyventojai riebia geltona linija nudažė dalį šaligatvio bordiūro ir dar juodomis raidėmis užrašė, jog vieta rezervuota, tuo sukeldami kitų gyventojų nepasitenkinimą.

Apie tokį savivaliavimą išgirdusi bendrovės „Buitis be rūpesčių“ direktorė Birutė Jevdokimenko patikino, kad namų valda gyventojams jokių leidimų nedavusi, o ir šiaip nė viena daugiabutyje gyvenanti šeima neturi jokios teisės savintis bendro naudojimo teritorijų.

Direktorė pati lankėsi kiemuose ir, užsirašiusi ant bordiūrų sužymėtus automobilių numerius, ketina kreiptis į Eismo priežiūros skyrių. Moteris sako, jog nori įsitikinti, ar automobilių savininkai buvo kreipęsi į pareigūnus ir prašę jų leidimo.

„Žinau tik vieną atvejį, kai kelių policininkai leido daugiaaukščiame name gyvenančiam invalidui statyti savo automobilį toje pačioje vietoje, kurią žmogelis apsibrėžė. Tačiau pareigūnai taip pasielgė tik dėl žmogiškumo faktoriaus – jokio įstatymo, kuriuo remiantis bet koks gyventojas galėtų taip elgtis, nėra ir nebus“, – tikino B. Jevdokimenko.

Tą patį tvirtino ir Eismo priežiūros skyriaus komisaras Saulius Švėgžda. Anot jo, pareigūnai kiemų „paišymus“ vadina nelegaliais, nes tokios veiklos įstatymai nereglamentuoja. Jeigu dėl to tarp kaimynų kyla konfliktai, reikėtų iškart kreiptis į policiją, o ne bandyti juos spręsti patiems, – patarė komisaras.

„Su gyventojų savivale mums tenka susidurti. Juk visi žino, kad taip elgtis bendro naudojimo teritorijoje negalima, tačiau ir toliau piktybiškai teplioja kiemus. Jie turėtų žinoti, kad atvykę pareigūnai turi teisę nubausti pažeidėjus. Sulaukiame daug skambučių, žmonės klausinėja, ar kiemuose nubraižytos linijos nepažeidžia nustatytos tvarkos. Visiems sakome, kad gyventojai nebijotų tokių gudragalvių ir apie situaciją praneštų jų namą administruojančiai bendrovei“, – kalbėjo S. Švėgžda.

Dėl nuolatinės stovėjimo vietos į Eismo skyriaus pareigūnus gali kreiptis tik įmonių ir įstaigų savininkai, tačiau leidimus jie gauna tik tuomet, kai policininkai įsitikina, ar verslininkų norai netrukdys aplinkiniams.

Vaida Jutkonė

„Vakarų ekspresas“

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Statyba su žyma , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.