Gėdingas „Atlanto” pralaimėjimas

Užvakar Lietuvos futbolo klubų asociacijos (NFKA) A lygos čempionate buvo sužaistos penkerios XXXII turo rungtynės. Klaipėdos „Atlantas” namie susitiko su pernykščiu šalies čempionu Panevėžio „Ekranu”.

ATLANTAS – EKRANAS 1:3 (0:2)

2006 m. spalio 18 d. Klaipėdos miesto centrinis stadionas. 200 žiūrovų. Teisėjai: P. Malžinskas, A. Pipiras, A. Jakubovskis (visi iš Vilniaus). Įvarčiai: 3 min. V. Kavaliauskas – 0:1, 14 min. A. Klimavičius – 0:2, 67 min. M. Savėnas (iš baudinio) – 0:3, 85 min. A. Kočerga – 1:3.

„Atlantas”: L. Valius, E. Žukauskas (kapitonas), I. Begičius (nuo 46 min. – D. Žernys), E. Lukoševičius, D. Ramonas, D. Žutautas, D. Navikas (nuo 75 min. – T. Daniliukas), A. Gedgaudas, M. Morozovas, D. Vraneševičius (nuo 59 min. – A. Kočerga), M. Karalius.

„Ekranas”: A. Skrupskis (35 min. įspėtas), A. Klimavičius, A. Banevičius, G. Paulauskas, A. Skroblas, A. Kučys (nuo 55 min. – D. Petrauskas), G. Tomkevičius, M. Savėnas (kapitonas, nuo 73 min. – A. Šlekys), S. Pogrebanas (nuo 66 min. – R. Michalčiukas), V. Kavaliauskas, P. Lukšys.

Iki šio susitikimo „Atlantas” vis dar puoselėjo viltį pavyti trečioje vietoje esančią Vilniaus „Vėtrą”. Deja…

Atlantiečiai labai nesėkmingai pradėjo rungtynes su antrą vietą užimančiu „Ekranu” – jau keturioliktą minutę panevėžiečiai pirmavo rezultatu 2:0. Reikia pažymėti, kad svečiai abu įvarčius pelnė be didelių pastangų.

Visą pirmą kėlinį „Atlanto” futbolininkai žaidė blankiai – tarsi juos aikštėje kas nors būtų vertęs atlikti lažą. Po rungtynių atlantiečių klubo vyriausiasis treneris V. Lekevičius prisipažino, jog dar iki pertraukos jis norėjo sprukti iš stadiono: „Man buvo gėda žiūrėti savo auklėtinių žaidimą…”

Vis dėlto per rungtynių pertrauką „Atlanto” strategui pavyko nuteikti vyrus kitokiam žaidimui. Atlantiečiai užspaudė varžovus jų aikštės pusėje. 61 min. rezultatą galėjo sušvelninti D. Žutautas, tačiau jo stipriai smūgiuotas kamuolys atsitrenkė į „Ekrano” vartų virpstą.

Na, o netrukus vienas prieš „Atlanto” vartininką L. Valių atsidūrė M. Savėnas. Mūsų komandos vartų sargas tik neleistinais veiksmais sustabdė „Ekrano” atakų lyderį ir užsidirbo baudinį. Jį realizavo pats nukentėjusysis. Atlantiečiams pavyko sušvelninti tik rungtynėms baigiantis – paguodos įvartį pelnė antrame kėlinyje pasirodęs legionierius A. Kočerga.

„Antrame kėlinyje žaidėme geriau, bet rezultatui tapus 0:3 teko susitaikyti su skaudžiu pralaimėjimu. Gal kitaip būtų susiklosčiusi rungtynių baigtis, jei D. Navikas pirmame kėlinyje ir D. Žutautas po pertraukos būtų tiksliais smūgiais užbaigę sukurtas progas”, – po susitikimo kalbėjo „Atlanto” vadovas V. Lekevičius.

Net ir prastai rungtyniaudamas „Atlantas” dar turi šansų užimti ketvirtą vietą, leidžiančią kitąmet dalyvauti Baltijos šalių pirmenybėse ir galbūt Europos INTERTOTO turnyre.

Artimiausias NFKA A lygos čempionato rungtynes „Atlantas” žais namie spalio 25 dieną su Vilniaus „Žalgiriu”.

Kitų XXXII turo rungtynių statistika:

Kėdainių „Nevėžis” – Vilniaus „Vėtra” 0:2 (0:1). Įvarčiai: 12 ir 73 min. S. Kuznecovas – 0:2.

„Vilnius” – Marijampolės „Sūduva” 5:3 (1:1). Įvarčiai: 6 min. A. Abramenka – 0:1, 14 min. Muller Silva – 1:1, 50 min. V. Akani – 2:1, 62 min. T. Mikuckis – 2:2, 78 min. T. Ražanauskas – 3:2, 90 min. A. Laurišas – 4:2, 90+1 min. D. Maciulevičius – 4:3, 90+2 min. A. Laurišas – 5:3.

„Šilutė” – Kauno „FBK Kaunas” 0:3 (0:1). Įvarčiai: 41 min. A. Bartkus – 0:1, 73 min. R. Rodrigesas – 0:2, 74 min. R. Beniušis – 0:3.

„Šiauliai” – Vilniaus „Žalgiris” 0:2 (0:0). Įvarčiai: 78 min. V. Mižigurskis – 0:1, 90+1 min. E. Poderis – 0:2.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , .