Startavo IV ČLKL čempionatas

Pirmojo turo rungtynėse triuškinanti triskart ČLKL čempionų nesėkmė

Spalio 7 d. naujojo sezono pradžią paskelbė Čikagos lietuvių krepšinio lyga (ČLKL). Atidarymo parade išsirikiavo 11 ketvirtajame ČLKL sezone žaisiančių komandų žaidėjai. Juos bei gausiai į naujuosius Jaunimo rūmus Lemonte susirinkusius žiūrovus su krepšinio sezono pradžia pasveikino ČLKL direktorius Aurimas Matulevičius, generalinis konsulas Čikagoje Arvydas Daunoravičius, kunigas Antanas Saulaitis, o savo dainomis visus susirinkusius linksmino dainininkė Rasa Zubreckaitė. Didelį pagyvėjimą tribūnose sukėlė naujai susibūrusios ČLKL merginų sportinių šokių grupės pasirodymas. Linos Bulovaitės vadovaujamas devynių merginų šokių kolektyvas krepšinio sirgalius linksmins viso sezono metu.

Saldus vicečempionų revanšas

Po oficialaus atidarymo iškilmių į aikštę pirmosioms šio sezono rungtynėms buvo pakviestos „Alytaus“ ir „Radviliškio“ komandos. Praėjusio sezono finalininkų dvikovoje lauktos atkaklios kovos neįvyko. Gerokai savo gretas prieš sezoną sustiprinę radviliškiečiai su kaupu atsirevanšavo už nesėkmę finale, įveikdami triskart ČLKL čempionus rezultatu 101:67.
Ši įtikinama „Radviliškio“ komandos pergalė pernelyg nenuliūdino dzūkų. Pasak jų tikrasis komandų pajėgumas turėtų paaiškėti atkrintamosiose varžybose, iki kurių abejoms komandoms dar teks nužingsniuoti ilgą krepšinio varžybų maratoną.
„Radviliškio“ komandai kelią link pergalės nuklojo praėjusį sezoną Alytaus komandoje rungtyniavę Evaldas Jacunskas (23 taškai, 9 atkovoti kamuoliai) ir Rimantas Lukoševičius (19 taškų, 8 atkovoti kamuoliai). Taip pat 19 taškų savo komandai pelnė ir 8 kamuolius po krepšinio lenta sugriebė Egidijus Stanislauskis. Svariai prie pirmosios „Radviliškio“ komandos pergalės prisidėjo ir legionierius iš Kroatijos Josipas Petrusičius. Jis pelnė 17 taškų ir atkovojo tiek pat kamuolių. „Alytaus“ komandai Audrius Vasiliauskas pelnė 13 taškų, Darius Venys – 12. Beje, Radviliškio krepšininkai dvitaškius metė net 68 proc. taiklumu bei atkovojo 26 kamuolius daugiau už varžovus.

Čempionato debiutantai startavo trimis pergalėmis

Trimis pergalėmis šį ČLKL sezoną pradėjo čempionato debiutantai „Lituanica-2“ komandos krepšininkai. Stepo Žilio vadovaujama jauniausia ČLKL komanda per tris savaitgalio dienas sugebėjo įveikti Panevėžio „Kalnapilio“ (86:81), Kauno „Stumbro“ (77:69) ir neįtikėtinai lengvai (99:47) „Aukštaitijos“ krepšininkus.
Visose šiose rungtynėse „Lituanicos-2“ komandoje nesulaikomai rungtyniavo Slovakijos rinktinės kandidatas Ričardas Lesko. Pirmame susitikime jis pelnė 32 taškus ir atkovojo 12 kamuolių, antrose rungtynėse pelnė 23 taškus ir atkovojo 17 kamuolių, o su aukštaičiais rungtyniavęs du kėlinius sugebėjo įmesti 14 taškų ir sugriebti 5 kamuolius. Be komandos naudingai rungtyniavusio legionieriaus „Lituanica-2“ komandoje išsiskyrė Lukas Žebrauskas ir Kęstutis Žilys. Per tris savaitgalio susitikimus jie atitinkamai pelnė 40 (37 atkovoti kamuoliai) ir 37 (15) taškų.
„Kalnapilio“ komandai rungtynėse su „Lituanica-2“ 24 taškus pelnė Aurimas Matulevičius, 17 – Edvinas Činga. „Stumbro“ gretose pasižymėjo Algirdas Vilimas – 24 taškai, Gediminas Jakševičius – 14. Nė vienam iš ČLKL bronzinės prizininkės „Aukštaitijos“ komandos žaidėjų nepavyko pasiekti dviženklės taškų sumos.
Po dvejas rungtynes savaitgalį žaidusios Panevėžio „Kalnapilio“ ir „Aukštaitijos“ komandos neliko be pergalių. Panevėžiečiai 77:69 privertė pasiduoti Vilniaus „Mano Namas“ komandą, o aukštaičiai diena prieš tai vykusiose rungtynėse tuos pačius varžovus nugalėjo solidesniu skirtumu – 88:48. Panevėžiečiams po 19 taškų pelnė juodaodis komandos legionierius Jabary Harry ir Karolis Kliučinskas, o „Aukštaitijai tiek pat taškų pelnė rezultatyviausiai rungtyniavęs Saulius Krikščiūnas. Pirmose rungtynėse „Mano namo“ komandoje pasižymėjo Andrius Plankis – 19 taškų, o antrame susitikime Gintas Grigas įmetė 17 taškų.

Rungtynes teko nutraukti

Pirmojo turo rungtynėse nepavyko išvengti incidento, kurį sukėlė „Lituanicos“ komanda. Šios ekipos žaidėjas Arūnas Karalis rungtynėse su „Kretingos“ krepšininkais teisėjų buvo nubaustas dvejomis techninėmis pražangomis ir pagal varžybų nuostatus turėjo palikti salę. Tačiau krepšininkas demonstratyviai atsisakė tai padaryti ir liko sėdėti ant suoliuko. Teisėjai buvo priversti skirti dar vieną techninę pražangą, o netrukus, iki ketvirtojo kėlinuko pabaigos likus žaisti 3 min. 34 sek. ir „Kretingos“ komandai pirmaujant 95:81, rungtynės buvo nutrauktos. Po šio pirmąkart ČLKL varžybose įvykusio nemalonaus incidento rungtynių rezultatas buvo anuliuotas, o „Kretingos“ krepšininkams įskaityta pergalė 20:0.
Kitą varžybų dieną, jau rungtyniavę be rungtynes turėjusio praleisti A.Karaliaus, „Lituanicos“ krepšininkai jau nekartojo panašių klaidų ir 88:75 nugalėjo Klaipėdos „Atlanto“ komandą. 26 taškus nugalėtojams pelnė Edas Bendoraitis, 17 – Derekas Molis, 16 – Justinas Riškus. Pirmąją nesėkmę čempionate patyrusiam „Atlantui“ po 22 taškus pelnė Laurynas Inokaitis ir Aivaras Majus.

ČLKL rungtynėms vadovavo NBA teisėjas

Spalio 7 d. vykusiai ČLKL čempionato favoritų „Alytaus“ ir „Radviliškio“ krepšininkų dvikovai vadovavo vienas iš garsiausių Amerikos Nacionalinės krepšinio lygos (NBA) teisėjų Danny Crawfordas.
Žinomas krepšinio specialistas su švilpuku NBA arenose nesiskiria jau 22 metai ir yra minimas tarp geriausių lygos teisėjų.
D.Crawfordas mielai sutiko priimti ČLKL vadovų pasiūlymą lygos atidarymo dieną vadovauti čempionato favoritų dvikovai. Susitikti su lietuviais arbitrą pastūmėjo ir dideli sentimentai Lietuvai – juk D.Crawfordo žmona lietuvė! Be to, Danny yra artimai pažįstamas ir su Lietuvos respublikos prezidentu Valdu Adamkumi, mat žmonos mama yra glaudžiai susibičiuliavusi su Prezidento šeima.
Po įsimintinų rungtynių D.Crawfordas liko sužavėtas puikia lygos organizacija ir gan aukštu krepšininkų pasiruošimo lygiu. „Čia būtent ta vieta, kur turi rinktis lietuviai krepšininkai ir tęsti savo gražias krepšinio tradicijas. Jūsų lyga man paliko didelį įspūdį“ – teigė krepšinio specialistas.
Paklaustas ar jam yra žinomos Lietuvos krepšininkų pavardės D.Crawfordas nedvejodamas išpyškino: „O kaip gi? – Ilgauskas, Jasikevičius, Marčiulionis, Sabonis&O be to žinau ką reiškia žodis „Labas“ – šypsodamasis kalbėjo D.Crawfordas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.