„Sidabriniai” nugalėjo „bronzinius”

Penktadienį ir vakar Klaipėdos miesto krepšinio senjorų čempionate buvo sužaistos ketverios rungtynės.

VAKARŲ EKSPRESAS – VPK SENJORAI-ARGUS 82:60 (12:17, 17:9, 24:20, 29:14). Taškus pelnė: „Vakarų ekspresui” – A. Maželis (10), R. Žeimys (24), A. Želnys (14), G. Vasilkevičius (13), R. Paulauskas (5), A. Burkšas (9), G. Jundulas (2), V. Vilkas (5); „VPK senjorams-Argus” – V. Vasiliauskas (3), V. Lekevičius (17), V. Kiupelis (8), S. Deikus (20), V. Repšys (7), A. Piktužis (2), A. Jenko (3).

Šie kolektyvai praėjusių metų čempionate buvo prizininkai: „Vakarų ekspresas” iškovojo sidabro medalius, o „VPK senjorai-Argus” (vadinosi „Atlantas”) – bronzą.

Ekspresiečių komandoje per šį susitikimą debiutavo du nauji žaidėjai – R. Žeimys ir G. Vasilkevičius. Na, o „VPK senjorų-Argus” ekipa išliko nepasikeitusi – su praėjusių pirmenybių rezultatyviausiu žaidėju S. Deikumi priešakyje.

Miesto vicečempionai „Vakarų ekspreso” senjorai susitikimą pradėjo nerezultatyviomis atakomis, ir jų varžovai pirmavo 5:0. Tik įpusėjus pirmajam kėliniui A. Maželis „atrišo” priešininkų krepšį – 5:2. Per pirmąsias dešimt minučių geriau sekėsi bronziniams prizininkams, laimėjusiems šią žaidimo atkarpą penkių taškų skirtumu – 17:12. Tačiau antrojo kėlinio pradžioje ekspresiečiai iš eilės pelnė šešis taškus ir pirmą kartą persvėrė rezultatą savo komandos naudai – 18:17.

Permaininga kova vyko beveik tris kėlinius. „Vakarų ekspreso” vyrai galutinai „VPK senjorų-Argus” komandą palaužė ketvirtame kėlinyje. Ekspresiečių persvara per nepilnas pirmąsias dvi šio kėlinio minutes išaugo iki dviženklio skaičiaus (59:48) ir vis didėjo – 65:50, 73:51…

Nugalėtojų gretose pasižymėjo naujokas R. Žeimys, pelnęs 24 taškus. Gerai rungtyniavo ir kitas debiutantas G. Vasilkevičius. Jo sąskaitoje – 13 taškų.

„VPK senjorų-Argus” komandoje rezultatyviausiai žaidė jos lyderiai S. Deikus (20 tšk.) ir V. Lekevičius (17).

RANGA – PAMARIO TROBA 90:85 (24:21, 13:18, 25:20, 14:18; 13:8). Taškus pelnė: „Rangai” – A. Kundrotas (20), R. Mikalkėnas (23), T. Astromskas (19), A. Juozaitis (11), A. Galdikas (7), M. Petrulis (8), K. Margis (2); „Pamario trobai” – V. Baltuška (9), K. Šimkus (10), S. Kriaučiūnas (25), J. Sadovnikovas (5), R. Pilipavičius (2), V. Jasinskas (14), A. Baltinas (20).

Šias komandas atpažinti aikštelėje žiūrovams buvo nelengva: ant marškinėlių buvo vienodi užrašai – „Ranga” ir „Pamario troba”. Skyrėsi tik aprangos spalva. Vienas „Pamario trobos” žaidėjas juokavo: „Mus remia bendrovė „Ranga”, o rangiečius „Pamario troba”.

Šiame statybos firmų remiamų komandų ginče favorite buvo laikoma „Pamario troba”. Formaliai ši ekipa yra čempionato debiutantė. Tačiau tokia komandos etiketė toli gražu neatitinka tikrovės. Trobiečių kolektyve prieglobstį rado iširusios „Vilkės” komandos žaidėjai, tarp kurių yra ir du šių metų Europos čempionai S. Kriaučiūnas bei A. Lingė. Be to, „Pamario troba” savo „pamatus” sustiprino ir pernykščiu miesto čempionu A. Puricku, gynusiu „Auros” garbę.

Per susitikimą su „Ranga” A. Lingė ir A. Purickas nežaidė. Ši aplinkybė gerokai padidino rangiečių galimybes siekti pergalės.

Tai buvo atkaklios rungtynės, per kurias prireikė net pratęsimo.

„Rangos” senjorai net kelis kartus bandė atitrūkti nuo varžovų (34:26, 69:59), bet trobiečiai vis pasivydavo. Likus iki ketvirto kėlinio pabaigos 18 sekundžių, „Pamario trobos” žaidėjas A. Baltinas tritaškiu metimu rezultatą išlygino – 77:77. Aštuonias sekundes trukusi rangiečių ataka baigėsi nerezultatyviai. Tuo pačiu atsakė ir varžovai. Per pratęsimą sėkmė lydėjo „Rangą”.

Rezultatyviausiu šių rungtynių žaidėju tapo Europos senjorų čempionato aukso medalio laimėtojas S. Kriaučiūnas. Jis „Pamario trobai” pelnė 25 taškus. Tačiau matome, kad šio veterano pastangų nepakako pergalei iškovoti.

LABAS – KURŠIŲ VĖJAS 69:44 (7:18, 25:7, 23:4, 14:15). Taškus pelnė: „Labas” – R. Vaitiekūnas (13), A. Baltmiškis (13), O. Mačiulis (4), A. Tamašauskas (6), R. Šimkevičius (16), R. Simutis (8), K. Sudmantas (4), A. Vitkevičius (5); „Kuršių vėjui” – S. Budzinevičius (14), G. Šeduikis (11), A. Kuršis (10), R. Andrijauskas (3), R. Stropus (6).

Šis susitikimas prasidėjo gana netikėtai. Daugelio autsaideriu laikytas „Kuršių vėjas” pirmame kėlinyje „pūtė” kaip per audrą. Šios ekipos vyrai per pirmąsias dešimt minučių pataikė net keturis tritaškius ir gerai gynėsi. Beje, net tris tolimus metimus pataikė komandos vadovas A. Kuršis. Todėl nenuostabu, kad „Kuršių vėjas” pirmavo 18:7.

Tačiau patyrusi „Labas” ekipa per kitus kėlinius sutramdė išsišokėlius ir iškovojo lengvą pergalę.

AURA – RANGA 78:69 (13:22, 25:17, 18:18, 22:12). Taškus pelnė: „Aurai” – A. Stelmokas (9), A. Valaitis (22), A. Gylys (20), A. Srėbalius (2), V. Cibulskis (8), K. Ruzgaila (5), A. Zelepūga (5), A. Žorniakas (2), V. Žylė (5); „Rangai” – T. Astromskas (11), R. Mikalkėnas (25), A. Juozaitis (7), A. Kundrotas (16), K. Margis (4), A. Meškelevičius (2), M. Petrulis (4).

Pirmame kėlinyje geriau sekėsi „Rangai”, kuri turėjo devynių taškų persvarą. Per antrąsias dešimt minučių miesto čempionai „Auros” senjorai atsilikimą sumažino iki vieno taško.

Viską lėmė paskutinis kėlinys, kurį 10 taškų skirtumu laimėjo „Aura”. Tai buvo antroji jos pergalė čempionate.

Šį trečiadienį – spalio 11 dieną – bus sužaistos dar dvejos rungtynės: 18.00 val. žais „Vakarų ekspresas” ir „Pamario troba”, o 19.20 val. varžysis „VPK senjorai-Argus” ir „Labas”.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .