Estai pasipriešino „Žalgiriui”

Talino „Kalev/Cramo” ekipa iš Lietuvos išvyko nusivylusi. Estai trečiąjį Baltijos krepšinio lygos čempionatą pradėjo dviem skaudžiais pralaimėjimais: Klaipėdoje 1 tašku nusileido „Neptūnui”, o Kaune vos 2 taškais – „Žalgiriui”.

Baltijos krepšinio lygos (SEB BBL) vicečempionė Kauno „Žalgirio” ekipa per sezono atidarymo rungtynes savo gerbėjus privertė gerokai pasinervinti. Kauniečiai tik po atkaklios kovos mačo pabaigoje 74:72 palaužė Talino „Kalev/Cramo” krepšininkus.

Paskutinė ataka nepavyko

Aikštės šeimininkams, kuriuos šeštadienį palaikė daugiau negu 3000 žiūrovų, visą mačą nesisekė įgyti solidesnės persvaros. Vienintelį kartą žalgiriečiai buvo labiau atitrūkę per antrą kėlinį. Tuomet po dviejų Marko Popovičiaus tritaškių ir dviejų baudos metimų „Žalgiris” pirmavo 10 taškų (39:29), bet netrukus estai sumažino skirtumą, o įpusėjus trečiam ketvirčiui aikštės šeimininkai vėl teturėjo minimalią persvarą.

Pergalę Kauno ekipai lėmė sėkmingas komandos kapitono Tanokos Beardo žaidimas. Ketvirto kėlinio pabaigoje iniciatyvos ėmęsis amerikietis pelnė 6 taškus, tritaškį ir vieną baudos metimą pataikė Popovičius, tad „Žalgirio” ekipa įgijo 5 taškų pranašumą (74:69). „Kalev/Cramo” atsakė amerikiečio Jameso Alleno tritaškiu ir po Popovičiaus klaidos turėjo dar 2,1 sek. išlyginti rezultatą, bet nesugebėjo surengti sėkmingos atakos.

Penktadienį lygiai taip pat apmaudžiai „Kalev/Cramo” pralaimėjo Klaipėdoje „Neptūnui”. Ketvirto kėlinio viduryje uostamiesčio ekipa pirmavo 7 taškais (83:76), tačiau likus kelioms sekundėms iki mačo pabaigos minimali persvara priklausė jau estams (97:96). Tada neleistinai buvo sustabdytas klaipėdiečių snaiperis Marius Kasiulevičius. Jis pataikė abu baudos metimus ir „Neptūnas” šventė pergalę 98:97.

„Šiauliai” atsitiesė

Pergale SEB BBL pirmenybes pradėjo ir kita praėjusio sezono prizininkė „Šiaulių” ekipa. Ji sezoną pradėjo netikėtai dideliu pralaimėjimu per LKL varžybas „Panevėžiui”. Šiauliečiai išvykoje 87:74 nugalėjo Vilniaus „Sakalus”, kurie prieš savaitę per pirmas LKL rungtynes įveikė Marijampolės „Sūduvą”.

Vilniuje „Šiauliai” pirmavo visą laiką, šeimininkai vienintelį kartą rezultatą buvo išlyginę antro kėlinio pabaigoje (38:38). Tačiau šiauliečiai per paskutinę minutę prieš pertrauką susigrąžino persvarą – po Tado Klimavičiaus dėjimo į krepšį kartu su antro kėlinio pabaigą skelbiančia sirena susigrąžino 7 taškų pranašumą (45:38). Po didžiosios pertraukos „Sakalai” visą laiką laikėsi netoli nuo šiauliečių, tačiau grėsmės svečių pergalei taip ir nekilo.

„Po pralaimėjimo Panevėžyje buvo sunku psichologiškai, tačiau parodėme, kad mokame žaisti krepšinį. Vyrai šiam mačui buvo nusiteikę labai gerai, bet nereikia nuvertinti ir perspektyvios bei jaunos „Sakalų” ekipos”, – po mačo sakė vyriausiasis „Šiaulių” treneris Aloyzas Rudys.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , .