Lietuva-Norvegija: išnaudojimo verslas

Vakar Klaipėdos apylinkės teismas laisvėje paliko nelegaliu žmonių gabenimu nelegaliam darbui į Norvegiją įtariamą vienos bendrovės komercijos direktorių klaipėdietį. Nesuimti liko ir kiti trys įmonės vadovai, tarp kurių – ir norvegas.

Teismas nepatenkino prokurorų prašymų suimti UAB „Norinvest“ komercijos direktorių 38 metų Rimvydą Miškinį.

Areštinės gultų išvengė ir parodymus teisėsaugininkams davęs bendrovės generalinis direktorius 43 metų norvegas Stigas Raningas, taip pat 37 metų personalo direktorius Artūras Špučys ir 29 metų finansų direktorius Andrejus Žilinskas.

A. Špučys ir R. Miškinis buvo sulaikyti praėjusio penktadienio vakarą Klaipėdoje miesto VPK Organizuoto nusikalstamumo tyrimo tarnybos pareigūnų. Antrankiais surakinti verslininkai buvo atgabenti į policiją, apklausti ir dviem paroms uždaryti į areštinę.

Kartu su jais buvo sulaikytas ir tądien į Lietuvą atskridęs S. Raningas, tačiau nuolat uostamiestyje gyvenantis Norvegijos pilietis į areštinę neuždarytas. Greičiausiai pagrindiniu įtariamuoju šioje byloje kai kurių šaltinių įvardijamas užsienietis geranoriškai davė parodymus.

Taip dviejų parų areštinėje išvengė ir A. Žilinskas, irgi sulaikytas penktadienį.

Vakar rytą A. Špučys ir R. Miškinis buvo atgabenti į Klaipėdos apylinkės teismą. Prokurorai juos ketino suimti 10 parų, tačiau teismas suimti R. Miškinio neleido. Sulaukę tokio sprendimo, prokurorai A. Špučio suimti net nebeprašė. Abu vyrai vakar buvo paleisti į namus.

Visam ketvertukui skirtos kardomosios priemonės, kad įtariamieji negalėtų pasislėpti ar dingti iš šalies.

Vyriškiai įtariami tuo, kad apgaule žadėdami legalų darbą nuo 2004 metų vežė žmones į Norvegiją, įdarbindavo juos nelegaliai ir neteisėtai rinko iš jų pinigus.

Į Norvegiją nugabenti lietuviai būdavo įdarbinami mėsos perdirbimo fabrike. Kelionė jiems kainuodavo 400 litų, draudimas – 340. Vienu metu lietuvių čia būdavo apie 50.

Žmonės fabrike dirbdavo po 10 valandų per parą, per valandą jie gaudavo 104 kronas (maždaug 43 Lt), tačiau 70 kronų (apie 29 Lt) turėdavo atiduoti įdarbintojams.

Manoma, jog per porą metų įtariamieji galėjo užsidirbti kelis milijonus litų, nemokėdami mokesčių nei Lietuvoje, nei Norvegijoje. Įmonės vadovai važinėjo naujais visureigiais ir gyveno prabangiai.

Negalutinėmis žiniomis, pinigai į Lietuvą iš Skandinavijos jiems grįždavo per kelių šalių bankus, todėl atsekti jų kilmę beveik neįmanoma.

Oficialiai UAB „Norinvest“ užsiima nekilnojamo turto plėtra.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , .

2 Responses to Lietuva-Norvegija: išnaudojimo verslas

  1. jonas

    N okas toliau?Ir toliau mulkina tautiečius i r visiem-dzin…?

  2. Jonas

    P.S.IRŠendiena jie renka norinčiuosius…Kas garantuos ,kad-„neišdurs?????

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.