Karklės stovyklavietėje ieškota narkotikų

Vakar daugiau nei dvidešimt kinologų su tarnybiniais šunimis ieškojo Karklės poilsiavietėje „Žilvitis“ paslėptų narkotikų.

Pajūrio stovyklavietėje knibždėte knibždėjo uniformuotų pareigūnų ir jų keturkojų pagalbininkų, tačiau tai nebuvo tikra narkotikų paieškos operacija – Karklėje vakar prasidėjo trečiasis Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) organizuojamas narkotinių medžiagų paieškos su tarnybiniais šunimis meistriškumo čempionatas.

Čempionate rungiasi Lietuvos sieną saugančių rinktinių kinologų komandos, Lietuvos policijos bei Vidaus tarnybos I pulko kinologai su savo augintiniais. Tarptautiniame čempionate dalyvauja ir svečiai iš kaimyninių šalių – Baltarusijos, Latvijos ir Estijos pasieniečiai.

Pirmąją varžybų dieną „Žilvičio“ stovykloje bei Dragūnų mokomajame batalione šunys ieškojo bagaže bei transporto priemonėse paslėptų įvairių narkotikų: marihuanos, heroino, amfetamino ir kt. Šiandien kinologų ir jų keturkojų draugų laukia patalpų apieškojimo rungtis. Rytoj – bendro paklusnumo rungtis ir nugalėtojų apdovanojimai.

Pasak čempionato vyriausiojo teisėjo Žydrūno Karčiausko, visi šie šunys talkina pareigūnams atskleidžiant narkotikų gabenimo atvejus jūrų bei oro uostuose, pasienio postuose.

„Be tarnybinių šunų mes neišsiverstume. Aptikti mašinoje paslėptų narkotikų, jei neturima išankstinės informacijos, be keturkojų pagalbos beveik neįmanoma“, – teigė Ž. Karčiauskas.

Anot teisėjo, šiuo metu VSAT turi apie 170 tarnybinių šunų, iš jų apie 40 yra paruošti darbui narkotikų paieškoje. Tai vokiečių ir belgų aviganiai bei labradorai, retriveriai. Pasak Ž. Karčiausko, šunys perkami Lietuvoje ir užsienyje, juos veisia ir pati VSAT.

„Keturkojams atrinkti vykdoma labai griežta atranka. Šuo ne tik turi pasižymėti puikia uosle, bet ir būti draugiškas žmonėms“, – sakė Ž. Karčiauskas.

Čempionate Šiaulių rinktinei atstovaujantis Raimondas Girnys džiaugėsi, kad jo keturmetis aviganis Radžas nesunkiai aptiko paslėptas kanapes.

„Aišku, kanapes aptikti yra paprasčiausia, nes jos skleidžia stipriausią kvapą, – sakė R. Girnys. – Vis dėlto šuo – ne robotas, tai, kaip jam seksis ieškoti narkotikų, priklauso nuo daugelio dalykų – kokios yra nuotaikos, ar gerai pailsėjęs ir pan. Radžas darbe mane labai džiugina. Dalyvaujant paieškoje kartu su policija, šuo padėjo aptikti vilkike 45 kilogramus hašišo.“

Kinologas Radžą augina ir dresuoja nuo dviejų mėnesių. Pareigūnas ir jo šuo neišskiriami ne tik darbe. „Mes visada kartu. Darbe Radžas būna voljere, o po darbo vežuosi jį namo. Mes ir atostogaujame kartu“, – sakė R. Girnys.

Viena iš čempionato favoričių laikoma varžybų šeimininkės Pakrančių apsaugos rinktinės komanda – kinologai Sigitas Savickis ir Gintaras Motužė su vokiečių aviganiais Elza ir Diku.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.