Ant Olandų kepurės – neregėtas detektyvas

Net ir visko matę pareigūnai bei gamtosaugininkai buvo priblokšti veiksmo filmą primenančio įvykio, kai ant Olandų kepurės pažeidęs įstatymus neblaivus klaipėdietis automobiliu taranavo jį nubausti ketinusį valstybės tarnautoją ir slapstėsi nuo atvykusių policijos pareigūnų.

Iškeltos baudžiamosios bylos tyrėja Jūratė Udovinkienė „Vakarų ekspresui“ sakė, kad tokio atvejo ji nematė per dešimt darbo metų, o įstatymus pažeidusiam vienos Klaipėdoje esančios bendrovės direktoriui gresia ne tik baudos, bet ir laisvės atėmimas iki trejų metų.

Pats pažeidėjas mūsų dienraščiui pasakojo visai kitokią istoriją nei nukentėjusysis bei liudytojai ir tikino, esą gamtosaugininkai su juo elgęsi šiurkščiai ir nepagarbiai.

Pakibo ant kapoto

Gamtosaugininko darbas gali būti pavojingas net gyvybei – tuo praėjusį penktadienį įsitikino Pajūrio regioninio parko (PRP) vyriausiasis ekologas Erlandas Paplauskis.

Jis „Vakarų ekspresui“ pasakojo, kad tos dienos vakarą kartu su minėto parko direktoriumi Dariumi Niciumi vaikščiojo po Olandų kepurės kraštovaizdžio draustinį.

„Pamatėme, kad ant Olandų kepurės, ant skardžio, stovi „VW Golf“ markės automobilis, nors toje vietoje transporto priemonėms įvažiuoti draudžiama. Ten – pėsčiųjų bei dviratininkų takas. Priėjau, parodžiau pažymėjimą ir ant automobilio kapoto ėmiau rašyti administracinių teisės pažeidimų protokolą“, – pasakojo ekologas.

Neblaivus vyriškis sėdėjo kartu su dviem nepilnametėmis, taip pat girtomis merginomis iš uostamiesčio – 16-mete Jelena J. ir metais vyresne Ugne T.

Vėliau įvykusi situacija gamtosaugininkui buvo daugiau nei netikėta – vyriškis sėdo prie vairo ir ėmė važiuoti ant E. Paplauskio. Šis suspėjo patraukti kojas ir pakibo ant kapoto – taip gamtininkas buvo „pavėžintas“ keliasdešimt metrų.

„Tokį vaizdą pamatę poilsiautojai ėmė stabdyti automobilį. Keisčiausia, kad tas golfukas buvo be durų rankenų. Žmonės vairuotoją turėjo kone ištempti lauk pro pravertą durelių langą“, – sakė E. Paplauskis.

Iš automobilio ištemptas pažeidėjas spruko į mišką.

Mokės baudas

Į įvykio vietą buvo iškviesti netoliese patruliavę Kelių eismo priežiūros pareigūnai – jie nutempė 1990 metais gamintą „VW Golf“ į Klaipėdos rajono Vyriausiąjį policijos komisariatą.

Girtas pažeidėjas kurį laiką slapstėsi miške, tačiau vėliau buvo atpažintas E. Paplauskio, kai ėjo keliu Girulių gyvenvietės link.

Paaiškėjo, kad aršusis pažeidėjas – vienos plastikinių langų prekyba ir montavimu užsiimančios uostamiesčio bendrovės direktorius Algimantas Skirgaila.

Vyrui nustatytas vidutinis girtumo laipsnis (2,42 promilės). Už vairavimą išgėrus verslininkui skirta nemenka bauda.

„Jis sukėlė grėsmę ne tik mano sveikatai, bet ir nepilnamečių merginų, parko lankytojų gyvybėms. Tokio atvejo dar nebuvau matęs“, – sakė E. Paplauskis.

A. Skirgailai teks sumokėti dar vieną baudą nuo 150 iki 300 litų dėl pažeisto administracinės teisės akto. PRP darbuotojai kartą jau kvietė vyriškį į nagrinėjimą, tačiau šis neatvyko, todėl pažeidėjas Regioninio parko direkcijoje laukiamas antradienį.

Daug nemalonumų

Tačiau didžiausi nemalonumai vyriškio dar laukia ateityje, mat už pasipriešinimą valstybės tarnautojui pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 286 straipsnį. Už šiame straipsnyje įvardytą pažeidimą gresia viešieji darbai, bauda, arba laisvės atėmimas iki 3 metų.

Klaipėdos rajono Vyriausiajame policijos komisariate pradėto tyrimo tyrėja J. Udovinkienė „Vakarų ekspresui“ sakė, jog bylos aplinkybės yra visiškai aiškios, todėl ji turėtų būti nagrinėjama baudžiamojo įsakymo pagrindu.

„Prašysime, kad būtų pradėtas pagreitintas procesas, kuriame nereikėtų dalyvauti liudytojams. Vyrą mes dar apklausime, tačiau visos aplinkybės yra aiškios ir konkrečios. Jau dešimt metų dirbu tyrėjos darbą, tačiau su tokiu įžūliu ir kuriozišku atveju dar nesusidūriau“, – mūsų dienraščiui prisipažino tyrėja.

Pežeidėjo versija

Pats vakar kalbintas A. Skirgaila pripažino padaręs nusižengimą ir teigė žinojęs, kad ant Olandų kepurės važiuoti automobiliu yra griežtai draudžiama.

„Šiaip paisau draudimų, tačiau ne aš vienas į tą vietą važiuoju, esu matęs ten stovint ir kitus automobilius. Kodėl jų vairuotojai nebaudžiami? Be to, ten nebuvo jokios užkardos, atviras kelias“, – teigė verslininkas.

Jis papasakojo kitokią įvykio versiją nei E. Paplauskis – esą gamtininkas pats užšoko ant automobilio kapoto.

„Buvo penktadienis, tam tikra proga švęsti, todėl ir išgėriau alkoholio. Sėdėjome ant suoliuko, klausėmės muzikos, o po to prisistatė vyras ir pareikalavo parodyti dokumentus. Kodėl aš turėčiau juos rodyti? Nuėjau prie automobilio, atsisėdau prie vairo ir ėmiau lėtai riedėti iš pažeidimo vietos. O gamtosaugininkas stūmė automobilį atgal, norėdamas sustabdyti“, – teigė pažeidėjas.

Esą vėliau pripuolė D. Nicius, užlaužė rankas, ėmė koneveikti vairuotoją, keiktis, o šis neva užtrenkė duris ir nuėjo taku.

Gąsdina poilsiautojus

Gamtosaugininkams nuolat tenka susidurti su įstatymų pažeidėjais PRP teritorijoje.

Pasak Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento (KRAAD) direktoriaus Kęstučio Šiliausko, dabar didžiausias galvos skausmas – keturračių motociklų vairuotojai.

„Jie ties Melnrage ir Karkle važinėja paplūdimiu, gąsdina žmones, drasko kopas. Mes jų negalime pavyti net ir su visureigiais. Tiksliai žinome, kurioje sodyboje laikomas vienas iš motociklų, tačiau už tai bausti negalime, o įvykio vietoje – nesučiumpame. Motociklus įsigijo turtuoliai, todėl mano, kad jiems viskas leidžiama“, – „Vakarų ekspresui“ sakė K. Šiliauskas.

KRAAD Gyvosios gamtos apsaugos skyriaus inspektoriams nuolat tenka kovoti su Regioninio parko šiukšlintojais, nelegalių laužų kūrentojais ar padegėjais.

„Daug problemų ir prie Kalotės ežero, kur yra botaninis draustinis. Ten žmonės būriais važiuoja ilsėtis ir teršia aplinką“, – pasakojo KRAAD vadovas.

Denisas Nikitenka

„Vakarų ekspresas“

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , , , , , , , , , , .

5 atsiliepimai į "Ant Olandų kepurės – neregėtas detektyvas"

 1. senelis

  Algis – išdykėlis 😉

 2. Zaraza

  Juodas golfas niaukti langai…

 3. laura

  nu tevai tu pavarai! 😯 tersi musu pavarde! 😳

 4. haris

  nu aktorius!negaliu patiket,kad vis dar ciudinies….tuoj i pencija laikas bus ait,surimtek seni

 5. :))))))

 6. :))))))

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.