Internetinė pažintis tęsiasi teisme

Per internetą paskirtas pasimatymas nepažįstamajam gali sukelti netikėtų problemų. Tuo įsitikino 28 metų saksofonininkė Ieva Putrimaitė-Gliaudanskienė, kuri neseniai kreipėsi į teismą.

Iš fotografo ir dailininko Daumanto Každailio, su kuriuo susipažino per virtualių pokalbių svetainę, moteris reikalauja 20 tūkstančių litų moralinei žalai atlyginti.

Moteris teigia, jog buvo pažeista jos teisė į atvaizdą.

Kaip atsakovė nurodyta ir leidykla „Alma littera”, nepareikalavusi iš D.Každailio įrodymų, kad I.Gliaudanskienė leidžia savo atvaizdą naudoti knygos viršelyje.

Moteris pripažino, kad prieš metus noriai pozavo savo naujajam pažįstamam fotografui, nes tai buvo pramoga, būdas susipažinti.

Tačiau ji nei raštu, nei žodžiu neleido jokių savo nuotraukų naudoti komerciniais tikslais.

Todėl I.Gliaudanskienė labai nustebo išvydusi knygą, kurios viršelyje puikavosi jos nuotrauka iš Vilniaus požeminės perėjos.

Pats D.Každailis „Lietuvos rytui” tvirtino, kad I.Gliaudanskienė pozavo žinodama, kad nuotraukos reikia viršeliui.

Kenkia sceniniam įvaizdžiui

Teismo taip pat prašoma įpareigoti leidyklą „Alma littera” neplatinti Doris Martin knygos „Verčiau geriau nei tobulai. Menas pasilengvinti gyvenimą”, kurios viršelyje panaudota minėta nuotrauka.

Savo įvaizdį teisme siekianti apginti moteris nuo 2002-ųjų nuolat groja saksofonu Portugalijos naktiniuose klubuose bei Lietuvoje ir tvirtina, kad savo atvaizdą sieja su muzikine karjera.

Todėl jos nuotrauka ant psichologinio pobūdžio knygos viršelio esą kenkia sceniniam įvaizdžiui.

I.Gliaudanskienė įsitikinusi, kad nemažai jos pažįstamų ar talento gerbėjų šią knygą įsigyja tik dėl jos nuotraukos.

Moteris teigia patirianti moralinę žalą, nes turinti aiškinti jos karjerą sekantiems žmonėms, koks ryšys tarp jos ir šios knygos.

Esą kai kurie jų klaidingai padarę išvadą, kad saksofonininkė užsidirba pinigų dar ir pozuodama.

Po savaitės skyrė pasimatymą

I.Gliaudanskienė pernai liepą interneto pažinčių puslapyje pradėjo susirašinėti su fotografu prisistačiusiu vyru ir po savaitės jam paskyrė pasimatymą.

Moteris tuo metu dirbo asistente, todėl į pasimatymą esą atėjusi vilkėdama tarnautojos įvaizdį atitinkančius drabužius ir nešėsi dokumentų dėklą.

Vėliau savo naujojo pažįstamo ji nebesusitikusi, nes nutarusi šios pažinties nebepratęsti.

Elektroniniu paštu iš jo gavusi dvi nuotraukas, padarytas požeminėje perėjoje.

Derino fotosesiją ir pažintį

39 metų fotografas ir dailininkas D.Každailis tą liepos vakarą prisimena kiek kitaip nei Ieva.

Vyro teigimu, jam buvo liūdna, visus darbus buvo nuveikęs, todėl pamėgino panaršyti pažinčių svetainėje.

Parašęs vienai kitai moteriai, kurių nuotraukos buvo svetainėje, jis galų gale pradėjo susirašinėti su ta, kuri, įvertinus paskelbtą nuotrauką, jam net nebuvo graži.

D.Každailio teigimu, susirašinėjant moteris aiškiai pareiškė norą pozuoti fotosesijoje, jis tik pasiūlęs kartu suderinti du dalykus: jis surengsiąs fotosesiją, o moteris po to pozuos jam knygos viršeliui.

Naujieji internetiniai pažįstami susitiko pavakary. D.Každailis vilko daugiau nei 20 kilogramų aparatūros: trikojį, prožektorių, atšvaitus. Taip apsikrovus į pasimatymus su mergina nevaikštoma.

Fotografo teigimu, iš anksto buvo sutarta, kad Ieva ateis vilkėdama kaip tvarkinga sekretorė ir atsineš iš draugės pasiskolintą portfelį.

Dailininkas pasakoja paaiškinęs savo naujajai pažįstamai knygos siužetą ir jie kartu rinkęsi, kur geriausia būtų tas nuotraukas padaryti. Požeminę perėją pasirinkę dėl įdomaus apšvietimo.

Vėliau mergina D.Každailiui parašė, kad turi ir gražesnių nuotraukų.

„Bet man nereikėjo gražuolės – man reikėjo mergytės, kuri gyvenime nusispjauna ant kai kurių nelabai svarbių dalykų dėl tikrai svarbių – taip, kaip ir mokoma knygoje”, – prisiminė fotografas.

Už minėtą knygos viršelį jis gavo 400 litų honorarą.

Lietuva – ne Holivudas

Daugiau kaip šimtą knygų viršelių sukūręs dailininkas teigė, kad sutartis su modeliais sudaro tik tuomet, kai jie yra nepilnamečiai.

Tačiau nuo šiol jis nutarė sutartis pasirašyti ir su suaugusiais modeliais, jei kils įtarimas, jog jos gali būti aferistės.

Problemą dėl modelio teisės į įvaizdį fotografas vadina protu nesuvokiama.

Jo manymu, be reikalo mergina įsivaizduoja, kad Lietuva – Holivudas, nes pas mus nėra nei tokių įstatymų, nei tokių honorarų.

„Tikrai nenusileisiu ir ši merga tikrai negaus pinigų, nes ji jų neuždirbo, net nesistengė jų uždirbti”, – „Lietuvos rytui” tvirtino D.Každailis.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , , , , , , , , .

1 atsiliepimas į "Internetinė pažintis tęsiasi teisme"

  1. ir taip aišku

    Aferistė. Tik pradėjus skaityti vapaliones apie „karjerai kenkiančią aplinkybę” bloga darosi. Bet tai kokių erkių yra. Blogiau nei encefalitinės. Fotografui linkiu sekmės. Jei mūsų valstybėje dar yra likę bent lašas teisingumo- laimėsi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.