Antradienį – profesinių sąjungų protesto piketai

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija (LPSK) kategoriškai nepritaria Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) siūlymui pailginti darbo savaitę nuo 48 iki 60 valandų ir antradienį, rugsėjo 26 dieną, organizuoja protesto akcijas prie LPK būstinių: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje, Marijampolėje, Plungėje ir Utenoje. Sostinėje piketas prasidės 11 valandą, kituose miestuose – 12 valandą.

Profesinių sąjungų konfederacija teigia, kad tokie LPK atstovų pareiškimai klaidina visuomenę, nes pailgintos darbo savaitės įvedimas iš esmės prieštarautų 2003 metų Europos Parlamento ir Tarybos direktyvai.

„Nors kai kurios valstybės vis dar taiko ilgesnį savaitės darbo laiką, Direktyva reikalauja iki 5 metų pereinamojo laikotarpio pabaigos sutrumpinti jį iki 48 valandų. Todėl ir Lietuva, laikydamasi Direktyvos nuostatų, negali ilginti darbo laiko, nes įteisinus tokią praktiką būtų pažeistas pagrindinis Direktyvoje nustatytas principas – darbo laiko trumpinimas iki 48 valandų per savaitę”, – teigia Profsąjungų konfederacija.

Direktyva numato, kad valstybės narės gali taikyti ir palankesnes nuostatas darbuotojams, nei nustato pati Direktyva. Taigi Direktyva neverčia bloginti darbuotojų padėties ES valstybėse narėse, – ji nustato patį žemiausią standartą, kurio privalo laikytis visos valstybės.

Pasak LPSK, Lietuvoje darbo savaitė ir taip yra viena iš ilgiausių Europoje, o dėl menko darbo užmokesčio daugiau nei bet kurioje ES šalyje žmonių priversti dirbti dar ir kitus darbus.

„Tenka apgailestauti ir dėl to, kad LPK pasiūlymas, kuris buvo pateiktas Vyriausybės vadovui, nebuvo aptartas su profsąjungomis nei darbiniuose susitikimuose, nei Trišalėje Taryboje”, – tvirtina LPSK.

Profsąjungų konfederacijos teigimu, mažą darbo užmokestį sąlygoja ne darbo laiko trukmė, o verslininkų nenoras dalytis bendrai su darbuotojais sukuriama pridedamąja verte, taip pat per menkos investicijos į darbuotojų kvalifikaciją, naujas darbo vietas. LPSK nuomone, darbo užmokestis turi būti susietas su ekonominiais įmonės veiklos rezultatais. Kiekvienoje įmonėje turėtų būti aiški darbo apmokėjimo sistema.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.