Finansų ekspertai teigia, kad šalies gyventojai atidžiau renkasi, kur investuoti savo pinigus, labiau įvertindami sau priimtiną riziką. Pasak „Finastos investicijų valdymo” fondų valdytojo Donato Frejaus, vis daugiau klientų atidžiai nagrinėja rinkų ateities perspektyvas ir stengiasi įvertinti šalių, į kurias investuojama, ekonomikos augimo stabilumą ir rizikingumą. Tai greičiausiai nulėmė išaugęs investuotojų supratimas apie fondus ir pavasarį vyravusios korekcinės nuotaikos. „Akivaizdu, kad vyravusios korekcinės nuotaikos privertė susimąstyti ne vieną investuotoją, kurie dabar elgiasi atsargiau ir stengiasi įvertinti visas investavimo alternatyvas”,- konstatuoja D. Frejus.
Šiuo metu daugiausia bendrovės klientų renkasi „Naujosios Europos fondą”, investuojantį į vidutinės ir mažesnės kapitalizacijos Rytų Europos valstybių bendroves. „Naujosios Europos fonde” dabar yra sukaupta 60,856 mln. litų. Pasak D. Frejaus, tokios tendencijos rodo, kad investuotojai stengiasi ieškoti optimalaus varianto tarp didesnio uždarbio ir mažesnės rizikos, nes fondas lėšas nukreipia į demokratėjančių valstybių, kurių ekonomikos augimo rodikliai ir perspektyvos dažniausiai yra didesnės nei naujųjų Europos Sąjungos narių, priimtų 2004 metais.
„Rizikingiausiame Rusijos fonde sukaupta mažiau nei dešimtadalis visų į mūsų fondus pasiekiančių pinigų- 15,342 mln. litų”,- teigia D. Frejus. Šis fondas daugiausia investuoja į Rusijos vidaus vartojimo sektorių, tokiu būdu sumažindamas riziką, susijusią su žaliavų kainų svyravimais. Pasak D.Frejaus, Rusijos politikai daugiausia įtakos turi energetikos sektoriaus bendrovėms, nes naftą, dujas ir kitus išteklius laiko strategine sritimi, o didelių perspektyvų turintys bankai, telekomunikacijų bendrovės, mažmeninės prekybos įmonės ir kiti daugiau su gyventojų perkamosios galios didėjimu susiję verslai dirba rinkos ekonomikos sąlygomis.
Iki šiol daugiausia investuotojų lėšų yra sukaupęs „Centrinės ir Rytų Europos fondas” – 67,859 mln. litų. „Finastos” Fondų departamento Pardavimų vadovas Aurimas Martišauskas teigia, kad šis fondas išlieka patrauklus dėl prognozuojamo 15-20 procentų metinio prieaugio ir santykinai mažesnės politinės rizikos, nes pinigai investuojami į Europos Sąjungai priklausančių šalių bendroves ir šalis, kurios rengiasi įstojimui.
A. Martišauskas sako, kad susigaudyti tarp bendrovės siūlomų investicinių fondų įvairovės dažniausiai būna sudėtinga pradedantiems investuotojams. „Kad suteiktume kvalifikuotą ir išsamią informaciją apie fondų veiklos principus, strategiją ir galimą uždarbį, nusprendėme plėsti Fondų departamento specialistų ratą”,- teigia A. Martišauskas.
Keturiuose „Finasta investicijų valdymo” valdomuose investiciniuose fonduose šiuo metu sukaupta beveik 146 milijonai litų.